Jump to content



Bad Sectors


corleo

Recommended Posts

καλησπερα φιλοι μου,

πριν καιρο ειχα αγορασει εναν WD external disk 500gb .

πριν λιγες μερες πηγα να συνδεσω τον δισκο με το pc και δεν λειτουργουσε.

εψαξα λιγο και εγκατεστησα καποια tools της εταιριας και αυτο που αποφανθηκε ηταν πως εχω πολλα bad sectors.

Τον δισκο δεν μου τον εμφανιζει καθολου, μονο στο disk managment τον οποιο τον βλεπει σαν 2tera!

προσπαθω να κανω κατι μα δυσκολευομαι αρκετα.

ο δισκος ειναι η αληθεια πως δεν με ενδιαφερει και πολυ αλλα πιο πολυ τα αρχεια μεσα.

εχω δοκιμασει πανω απο 3 data recoveries αλλα κανενα δεν εχει πετυχει.

Αν ξερει καποιος καποιο προγραμμα που να το εχει δουλεψει με bad sectors στο δισκο του να μου το στειλει παρακαλω , η αν μπορουμε να κανουμε κατι για τα bad sectors.

δεν μπορει να μην φτιαχνετε...

δεν μπορω ουτε να τον format Ουτε τιποτα αλλο!

plz help!

Link to comment
Share on other sites

Άμα έχει πολλά bad sectors ο δίσκος τότε η κατάσταση είναι πολύ δύσκολη. Δοκίμασε με το hdd regenarator να διορθώσεις τα bad sector του δίσκου. Ένα καλό πρόγραμμα για ανάκτηση

δεδομένων είναι το R-STUDIO.Να ξέρεις όμως ότι για την ανάκτηση θα πρέπει να έχεις έναν

άλλο δίσκο με αρκετά μεγάλο ελεύθερο χώρο για να κάνεις εκεί επαναφορά τα αρχεία που θα κανείς ανάκτηση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.