Jump to content


DVD RECORDING


tasfot

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.

Ειμαι νεος κατοχος ενος Nec 2500 και αν και παλιος στους υπολογιστες στο dvd recording δηλωνω αρχαριος.

Εχω τις εξης αποριες:

1. για αντιγραφη μιας ταινιας εκτος απο το hardware (dvdr και ενα dvd-rom) τι αλλο χρειαζεται απο software;

2. ποια ειναι η διαδικασια αντιγραφης;

3. ποιο format υποστηριζουν τα περισσοτερα dvd players to (+) ή το (-) ;

4. η διαδικασια εγγραφης ενος data dvd για backup ειναι η ιδια με ενος cdr ;

Ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων για τα φώτα σας

Τάσος

:help:

Link to comment
Share on other sites

Στα γρηγορα...

1)Παρε το dvdshrink για να συμπιεσεις τις ταινιες και γραψε τες με το nero6

2)Νero6 !!!

3)Πλεον ολα τα καινουργια dvdplayers παιζουν και τα 2.Για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο,γραφε σε +r

4)Ακριβως η ιδια.Μονο που στο Nero (η σε οποιο προγραμμα) θα ''δηλωσεις'' οτι θες να γραψεις σε αγραφο dvd και οχι cd...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες tasfot,

αυτά που σου είπε ο Vader χρειάζεσαι. το DvdShrink είναι εξαιρετικό, freeware και δεν πρέπει να σε δυσκολέψει.

Αν έχεις το nero εγκατεστημένο, μπορεί να πραγματοποιήσει και την εγγραφή το dvdshrink.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις μπορείς και να την περάσεις στο δίσκο με το DVD Decrypter και μετά με το Shrink (τέλεια λύση ).ο ξάδερφος μου αγόρασε ένα DVD Player πριν 2 χρόνια και από ότι μου είπε τα παλιά παίζουν μόνο R και το δοκιμάσαμε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbdanis

Αν θέλεις μπορείς και να την περάσεις στο δίσκο με το DVD Decrypter και μετά με το Shrink (τέλεια λύση ).ο ξάδερφος μου αγόρασε ένα DVD Player πριν 2 χρόνια και από ότι μου είπε τα παλιά παίζουν μόνο R και το δοκιμάσαμε

και εγω σε -r εγραψα και παιζει.

τι καλυτερο πετυχαινει αυτη η λυση "Αν θέλεις μπορείς και να την περάσεις στο δίσκο με το DVD Decrypter και μετά με το Shrink (τέλεια λύση )" ???

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πρώτα με το decrypter παίρνω τη ταινία στο δίσκο και μετά την ανοίγω στο dvd shrink. Δε ταλαιπωρείς το dvd σου έτσι, καθώς απευθείας από το dvd το shrink κάνει χρήση του dvd καθόλη τη διάρκεια του encoding.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma

Και εγώ πρώτα με το decrypter παίρνω τη ταινία στο δίσκο και μετά την ανοίγω στο dvd shrink. Δε ταλαιπωρείς το dvd σου έτσι, καθώς απευθείας από το dvd το shrink κάνει χρήση του dvd καθόλη τη διάρκεια του encoding.

το κατεβασα και θα το δοκιμασω

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tasfot [Χθες, στις 22:26] ,

ηδη εγραψα το πρωτο μου με μεγαλη επιτυχια.

DVD SHRINK 3.2 & NERO 6 & DVD-R

:OT: Αυτα τα TDK Δισκακια ειναι κορυφη!

Καλα οτι θυμαμαι χαιρομαι ... :jump::jump:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.