Jump to content



Deathadder chroma vs g502 proteus core για Batllefild 4 και FPS games


Recommended Posts

Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη. Μου έκατσε ένα μετά-πασχαλινό δωράκι 80 ευρώ,(Ας είναι καλά η Barca :p ) και σκέφτομαι την αγορά ενός καλού optical mouse για bf4 και γενικώς fps games. Είμαι μεταξύ των δύο ποντικιών του τίτλου.Πιστεύω ότι είναι από τα καλύτερα του είδους τους με τους κορυφαίους σένσορες. Γνώμες  παρακαλώ.(Η αγορά θα γίνει από Ελλάδα, και όχι κατάστημα του εξωτερικού.)

edit.Το χέρι μου είναι μέτριο προς μεγάλο(όχι τεράστιο)και χρησιμοποιώ το ποντίκι με palm grip.

        Προστέθηκε και το roccat kone pure military στα υποψήφια.

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πριν το Πάσχα αγόρασα το G502 και είχε πρόβλημα στο αριστερό κλικ. Κάποιες φορές δεν έπιανε και ίσως ήθελε 2 η και 3 φορές. Επίσης φίλος πήρε το ίδιο από άλλο μαγαζί και αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα. Εγώ άλλαξα 2 και στο τέλος πήρα τα χρήματα μου πίσω. Είμαστε και εμείς σε αναζήτηση νέου...

Link to comment
Share on other sites

ριξε ενα skroytz-αρισμα σε 10 μερες απο τωρα για zowie EC1-A  , γυρω στα 60 ευρω θα παιζει.  

Το θέμα είναι ότι ήθελα κανένα δυο buttons περισσότερα για τα όπλα στο bf4. Για το kone pure military τι λες;

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παράγγειλα το Logitech g402 hyperion fury στα 55 ευρώ.

 

Ευχαριστημένος??

 

Χαλασε το MX518 μου και πρεπει να βρω ποντικι που να μην ξεφευγει σε τιμη. η ροδελα κανει κλικ στο κεντρο?γιατι το θελω και για CAD.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημένος??

 

Χαλασε το MX518 μου και πρεπει να βρω ποντικι που να μην ξεφευγει σε τιμη. η ροδελα κανει κλικ στο κεντρο?γιατι το θελω και για CAD.

Σήμερα παραλαμβάνω.Θα γράψω εντυπώσεις αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα στα χέρια μου.Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα σε games,γι αυτό θα πω μόνο για τα "εξωτερικά" χαρακτηριστικά. Το ποντίκι είναι κυρίως για palm grip(αρκετά μακρύ,χωρίς να είναι όμως γκουμούτσα).Εμένα πάντως με βόλεψε πολύ στο πιάσιμο.Τα κουμπιά είναι όλα στη σωστή θέση,με πολύ καλή εργονομία και δύσκολα θα κάνεις λάθος στα πατήματα.Μόνο όταν έχει κάποιος κοντά δάκτυλα (αντίχειρα) ίσως θα δυσκολευτεί ελάχιστα με το sniper button(dpi shift) που είναι imho λίγο πιο μπροστά από ότι πρέπει.Η ροδέλα κάνει κλικ είτε πατώντας είτε σπρώχνοντάς την προς τα δεξιά,με την ίδια όμως εντολή προγραμματισμένη.Τα κουμπιά είναι όλα (και τα οκτώ 8) παραμετροποιήσιμα.Η rubber υφή στο πιάσιμο για αντιολισθητικότητα ακριβώς όπως πρέπει να είναι,για τα δικά μου πάντα δεδομένα.Γενικά έχει την όψη και αίσθηση αρκετά solid ποντικιού. Για εμένα πάντως σε αυτή την τιμή έπρεπε να είχε υφασμάτινη επικάλυψη καλωδίου (braiding) και σύστημα μεταβλητού βάρους.

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημένος??

 

Χαλασε το MX518 μου και πρεπει να βρω ποντικι που να μην ξεφευγει σε τιμη. η ροδελα κανει κλικ στο κεντρο?γιατι το θελω και για CAD.

ακόμα σου δουλεύε το mx518 ??? είχα δύο .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.