Jump to content



6990 και εγγυηση


evolution

Recommended Posts

Εχω 1 Sapphire 6990 η οποια πλεον δεν bootari με κανενα απο τα 2 Bios δοκιμασα και σε αλλο συστημα με αλλο τροφοδοτικο αλλα παλι τιποτα την πηγα στο πλαισιο οπου ειναι αγορασμενοι και ο τεχνικος αν και αρχικα την περασαν οτι ειναι σε εγγυηση με πηρε τηλεφωνο και μου ειπε οτι τους ενημερωσαν οτι σε περιπτωση που εχει αφερεθει το αυτοκολητο απο το Bios switch δεν εχει εγγυηση η καρτα ισχυει κατι τετοιο ?Γνωτιζει κανεις ?

Link to comment
Share on other sites

πολυ απλα φιλε μου αυτοι ψαχουν αφορμη να μην σου κανουν αντικατασταση

χιλιες δυο αφορμες για να σε βγαλουν εκτος εγγυηση ητε εχεις δικιο ητε οχι

αλλαξε η πολιτικη τους

τωρα δεν ξερω εαν ισχυει αυτο που σε ειπαν

παντως εμενα δεν μου φενεται λογικο

καποιος πρεπει να βαλει ενα χερι γιατι το εχουν παρακανει αυτοι

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=YZNPB3KGwgw]Unboxing: AMD RADEON HD 6990 4GB Video Card (Sapphire) - YouTube[/ame]

ΚΑΛΑ ΘΥΜΌΜΟΥΝ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΥΤΟΚΌΛΛΗΤΟ ΣΤΗΝ SAPPHIRE

Νομιχω η ΧFX ειχε αυτο με το αυτοκόλλητο...

Το αυτοκόλλητο εαν υπηρχε θα ελεγε πανω οτι σε περιπτωση που βγει χάνεται η εγγύηση, οπως στα τροφοδοτικά!

εαν δεν βγαλεις ακρη, στειλε την sapphire με εξοδα δικα σου!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑ ΘΥΜΌΜΟΥΝ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΥΤΟΚΌΛΛΗΤΟ ΣΤΗΝ SAPPHIRE

Νομιχω η ΧFX ειχε αυτο με το αυτοκόλλητο...

Εγω απο τις πρωτες που ειχα παρει ειχε αυτοκολλητο το οποιο λει "Read Owmers Manual Before Removing http://www.amd.com/6990support - δεν λει τιποτα για εγγυηση παντως το αυτοκολητο

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=4kBFF4T7j2Q]Eδω[/ame] στο 5:50 φενετε το αυτοκολλητο

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο τις πρωτες που ειχα παρει ειχε αυτοκολλητο το οποιο λει "Read Owmers Manual Before Removing http://www.amd.com/6990support - δεν λει τιποτα για εγγυηση παντως το αυτοκολητο

Eδω στο 5:50 φενετε το αυτοκολλητο

Sapphire απευθείας με το κουτάκι της και τα παντα που ειχε μεσα....

Link to comment
Share on other sites

Sapphire απευθείας με το κουτάκι της και τα παντα που ειχε μεσα....

Aυριο θα παω να την παρω μιας και δεν προλαβα σημερα και θα στειλω mail στη sapphire να μου πουνε τη πρεπει να κανω

Link to comment
Share on other sites

Aυριο θα παω να την παρω μιας και δεν προλαβα σημερα και θα στειλω mail στη sapphire να μου πουνε τη πρεπει να κανω

μην πεις τιποτα για αυτοκόλλητα...οτι χαλασε η καρτα και οτι την στελνω σε εσας με courier

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω πολυ

Το βιντεο που ξεχασα πριν

Να σου πω αυτα ξεκολλανε και απο την ζεστη....και στην δικια μου 580gtx ξεκόλλησε και το κόλλησα ξανά με κόλλα.

Φανταζεσαι ο τεχνικαρος του Πλαισιου να μου πει, εεε κυριε Sebastian αλλάξατε την κόλλα ? Εκει θα γινει rave party!!!!

Δεν ηξερα τι ηταν αυτο και κρεμοτανε και το πεταξα....πες εσυ!

700 ΕΥΡΩ ΚΑΡΤΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΌΛΛΗΤΟ, να μην βάζατε το διακόπτη. Την κάρτα δεν την άνοιξα δεν την πείραξα... δεν εχει σημάδια δολιοφθοράς!

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω αυτα ξεκολλανε και απο την ζεστη....και στην δικια μου 580gtx ξεκόλλησε και το κόλλησα ξανά με κόλλα.

Δεν ηξερα τι ηταν αυτο και κρεμοτανε και το πεταξα....πες εσυ!

700 ΕΥΡΩ ΚΑΡΤΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΌΛΛΗΤΟ,

Eγω δεν μπορω να καταλαβω πως ενα αυτοκολλητο που δεν λει πανω οτι χανεις την εγγυηση αν το βγαλεις και καλα μου ακυρωνει την εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν μπορω να καταλαβω πως ενα αυτοκολλητο που δεν λει πανω οτι χανεις την εγγυηση αν το βγαλεις και καλα μου ακυρωνει την εγγυηση

πες αυτα που σου ειπα! Σαν alexander the great :p

....μην πας χεσμενος!

Link to comment
Share on other sites

πες αυτα που σου ειπα! Σαν alexander the great :p

....μην πας χεσμενος!

Στο πλαισιο εχω μαθει πλεον αυριο αν δεν βγαλω ακρη περνω τη καρτα και μιλαω με sapphire εδω για να μου αλλαξουν μητρικη εγινε χαμος γιατι ενας υπαλληλος ειχε νευρα και επειδη του ειπα οτι η ud3 δεν εχει καμια σχεση σε δυνατοτητες με την ud7 που ειχα παει τη πεταξε κατω και εσπασε και ψαχναμε να δουμε τα video γιατι στον υπευθηνο ειπε οτι την πηγα σπασμενη

Αυριο που θα παω απο εκει θα δω τι θα γινει

Link to comment
Share on other sites

αιώνιο πλαίσιο....τώρα δίκαιο άδικο δεν ξέρω....αλλά ότι και να κάνεις είσαι εκτος εγγύησης :p πάντα ακόμα και όταν το πήρες και γρατσούνισες την συσκευασία με το νύχι σου είσαι εκτός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν εχει να κάνει με την εγγυηση το αυτοκολλητο. Απλα λεει επανω οτι πριν το ξεκολλησεις, καλο ειναι να διαβασεις το manual. Μην τρελαθουμε τωρα με τις π@π@ριες του Πλαισιου....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν εχει να κάνει με την εγγυηση το αυτοκολλητο. Απλα λεει επανω οτι πριν το ξεκολλησεις, καλο ειναι να διαβασεις το manual. Μην τρελαθουμε τωρα με τις π@π@ριες του Πλαισιου....

δεν ξερω τι ακριβώς λεει το αυτοκόλλητο...

καποιος που εχει την καρτα να μας το βγαλει μια Photo..

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ο Lazy dog

λοιπον:

Position 1 — 450W Extreme Performance BIOS (BIOS2).

Position 2 (shipping position) — 375W factory-supported Performance BIOS (BIOS1)

WARNING: AMD graphics cards are intended to be operated only within their associated specifications and factory settings. Operating your AMD graphics card outside of specification or in excess of factory settings, including but not limited to overclocking, may damage your graphics card and/or lead to other problems, including but not limited to, damage to your system components (including your motherboard and components thereon (e.g. memory)); system instabilities (e.g. data loss and corrupted images); shortened graphics card, system component and/or system life; and in extreme cases, total system failure. AMD does not provide support or service for issues or damages related to use of an AMD graphics card outside of specifications or in excess of factory settings. You may also not receive support or service from your system manufacturer.

DAMAGES CAUSED BY USE OF YOUR AMD GRAPHICS PROCESSOR OUTSIDE OF SPECIFICATION OR IN EXCESS OF FACTORY SETTINGS ARE NOT COVERED UNDER YOUR AMD PRODUCT WARRANTY AND MAY NOT BE COVERED BY YOUR SYSTEM MANUFACTURER’S WARRANTY.

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ο Lazy dog

λοιπον:

Position 1 — 450W Extreme Performance BIOS (BIOS2).

Position 2 (shipping position) — 375W factory-supported Performance BIOS (BIOS1)

WARNING: AMD graphics cards are intended to be operated only within their associated specifications and factory settings. Operating your AMD graphics card outside of specification or in excess of factory settings, including but not limited to overclocking, may damage your graphics card and/or lead to other problems, including but not limited to, damage to your system components (including your motherboard and components thereon (e.g. memory)); system instabilities (e.g. data loss and corrupted images); shortened graphics card, system component and/or system life; and in extreme cases, total system failure. AMD does not provide support or service for issues or damages related to use of an AMD graphics card outside of specifications or in excess of factory settings. You may also not receive support or service from your system manufacturer.

DAMAGES CAUSED BY USE OF YOUR AMD GRAPHICS PROCESSOR OUTSIDE OF SPECIFICATION OR IN EXCESS OF FACTORY SETTINGS ARE NOT COVERED UNDER YOUR AMD PRODUCT WARRANTY AND MAY NOT BE COVERED BY YOUR SYSTEM MANUFACTURER’S WARRANTY.

Tα διαβασα αυτα Factory setting δεν θεωρειτε και το 2o bios ?

Link to comment
Share on other sites

Mε λιγα λογια τι δηλαδη δεν υσχυει η εγγυηση για ενα αυτοκολητο?

δηλαδη εαν δεν υπαρχει αυτοι κρινουν πως πειραχτηκαν οι εργοστασιακες ρυθμισεις και δεν καλυπτει η εγγυηση μετα? η καταλαβα λαθος??

ξερω πως εαν κανεις o/c και λοιπα εκτους απο τα εργοστασικα δεν σε καλυπτουν μα τωρα μονο για ενα αυτοκολητο?

οπως ειπες και πριν μπορει να φθαρθει και να πεσει απο την ζεστη

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.