Jump to content



6990 και εγγυηση


evolution

Recommended Posts

Tα διαβασα αυτα Factory setting δεν θεωρειτε και το 2o bios ?

Μαλλον οχι απο οσο καταλαβα....αλλα και παλι, το χαρτάκι ξεκόλλησε η μια πλευρα και το έβγαλες για να μην παει σε κανενα ανεμιστήρα....

ετσι και αλλιώς αυτο δεν εγινε evolution :p

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον οχι απο οσο καταλαβα....αλλα και παλι, το χαρτάκι ξεκόλλησε η μια πλευρα και το έβγαλες για να μην παει σε κανενα ανεμιστήρα....

ετσι και αλλιώς αυτο δεν εγινε evolution :p

Ναι που το καταλαβες? Στη θεωρια παντα δεν νοητε να πουλαει κατι καποιος που να εχει λειτουργεια να το χαλασει δεν εκανα overclock εγω ενα bios που βαζει η ati - sapphire ειναι

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαισιο εχω μαθει πλεον αυριο αν δεν βγαλω ακρη περνω τη καρτα και μιλαω με sapphire εδω για να μου αλλαξουν μητρικη εγινε χαμος γιατι ενας υπαλληλος ειχε νευρα και επειδη του ειπα οτι η ud3 δεν εχει καμια σχεση σε δυνατοτητες με την ud7 που ειχα παει τη πεταξε κατω και εσπασε και ψαχναμε να δουμε τα video γιατι στον υπευθηνο ειπε οτι την πηγα σπασμενη

Αυριο που θα παω απο εκει θα δω τι θα γινει

Μιλάς σοβαρά έγινε τέτοιο πράγμα; απίστευτο.... τι έγινε μετά όταν είδαν το βίντεο;

να βρείς αυτοκόλητο από το ebay δοκίμασες;

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς σοβαρά έγινε τέτοιο πράγμα? απίστευτο....

να βρείς αυτοκόλητο από το ebay δοκίμασες?

Θα παω απο εκει αυριο να μιλησω δεν προλαβα να παω σημερα και βλεπω αν δεν κατσει θα κανονισω με sapphire

Link to comment
Share on other sites

Και μόλις μιλήσεις με Sapphire, στείλε μια επιστολή στο Πλαίσιο με επισυναπτόμενη την απάντηση της Sapphire και κοινοποίηση στον συνήγορο του καταναλωτή. Ας καταλάβουν πλέον οτι ο κόσμος δεν τρώει κουτόχορτο. Αντι να φέρνουν καφετιέρες και είδη camping ας ασχοληθούν με τον τομέα τεχνολογίας, και ας κοιτάξουν λίγο την συμπεριφορά ορισμένων εκει μέσα που το παίζουν σουπερ τεχνικάρες ενώ ειναι απλοί τεχνικοί, nothing more, nothing less, και τα παιδάκια που βάλαν για διευθυντές για να καταλάβουν οτι ενα απλό απολυτήριο λυκείου, και μια μαγκιά 10 πήχες δεν τους κάνουν μανατζαρέους με περγαμηνές.

Link to comment
Share on other sites

Και άμα είναι έτσι Γιάννη,ποιο το νόημα και η χρηστηκότητα του switch αφού κατά την χρήση του χάνετε η εγγύηση???!!!

edit

[MENTION=14294]evolution[/MENTION]

Εσύ πες τους "και γω που να ήξερα ότι άμα βγει το αυτοκόλλητο,χάνεται η εγγύηση? Το γράφει πουθενά ή μου το είπατε εσείς! Δείξτε μου αν το γράφει αλλιώς...Αφού δε λέει ότι χάνεται η εγγύηση άμα βγει,πως μου λέτε εσείς ότι είναι εκτός εγγύησης!Όπως για παράδειγμα στην πίσω όψη που το λέει ότι άμα ανοιχτεί,χάνεται η εγγύηση ή και στα τρφοδοτικά!Ή πάτε να γλυτώσετε με κάθε τρόπο την αλλαγή της!"

Και χώστους και άλλα γιατί με τόσα που έχουν κάνει,τους αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Και άμα είναι έτσι Γιάννη,ποιο το νόημα και η χρηστηκότητα του switch αφού κατά την χρήση του χάνετε η εγγύηση???!!!

Συνονοματε αυτο που λεω ειναι οτι οι εποχες των παχεων αγελαδων τελειωσαν δυστυχως.

Το πλαισιο για χρονια πουλαγε το aftersale support εξου και η υπαρξη του stockhouse.

Ενα χρονο πριν πηγαινες στο service πεταγες μια 5970 (600+ ευρω καρτα) τους ελεγες δεν παιζει και σου δινανε αλλη χωρις καν να τσεκαρουν την δικια σου.

Εχω σταματησει εδω και πολυ καιρο να αγοραζω απο δαυτους μιας και αυτο το aftersale ειναι ΙΣΤΟΡΙΑ.

Μακαρι το παληκαρι να βρει ακρη ειτε με το πλαισιο ειτε απευθειας με την sapphire.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με το θέμα της εγγύησης, σου είπαν τι πρόβλημα έχει η κάρτα? Έτσι απλά χάλασε? Στο λέω επειδή θυμάμαι που έλεγες πως πήγες από 5870 σε 6990 μετά από αντικαταστάσεις που σου έκανε το μαγαζί. Μήπως κάτι κάνεις κι εσύ που δεν θα έπρεπε και καταστρέφονται? Γιατί και καινούργια να βάλεις, αν συμβαίνει το τελευταίο, πάλι μετά από λίγο θα βγει off. Και πάλι μετά θα τρέχεις. Εκτός βέβαια αν δεν σου έδιναν καινούργιες, σφραγισμένες κάρτες αλλά την ανοιγμένη σαβούρα που έπαιρναν πίσω σαν επιστροφή από άλλους πελάτες.

Link to comment
Share on other sites

Παντως γενικα παιδια πολλοι απο εμας εχουμε ασχημες εμπιριες απο το πλαισιο και πολλα ασχημα περιστατικα

νομιζω οτι μονουν τους βγαζουνε τα ματια τους και χανουνε πελατες

και μαλιστα χανουνε και τους καλους

δηλαδη παιδια σαν και εμας που ασχολουνται με hardware και δινουν εναν Χ ποσο για τον υπολογιστη τους αλλοι συχνα αλλοι πιο αργα

Πρεπει καποιος να τους τα χωσει καποια στιγμη για να ξυπνησουν

Link to comment
Share on other sites

Παντως γενικα παιδια πολλοι απο εμας εχουμε ασχημες εμπιριες απο το πλαισιο και πολλα ασχημα περιστατικα

νομιζω οτι μονουν τους βγαζουνε τα ματια τους και χανουνε πελατες

και μαλιστα χανουνε και τους καλους

δηλαδη παιδια σαν και εμας που ασχολουνται με hardware και δινουν εναν Χ ποσο για τον υπολογιστη τους αλλοι συχνα αλλοι πιο αργα

Πρεπει καποιος να τους τα χωσει καποια στιγμη για να ξυπνησουν

Δυστυχώς δεν θα ξυπνήσουν. Ελέω κρισης αλλάξανε πολιτική για τα καλά. Υπάρχουν ακόμα τα κορόϊδα που και για σχολικά θα πάνε στο Πλαισιο και ας τα πληρώνουν και 10€ ακριβότερα απο το Jumbo και το Max stores. Δες την πρόσφατη εμπειρία μου για την τηλεόραση που ήθελε ο θειός μου. Όλοι κανουν άτοκες δόσεις και εκεινοι θέλαν να μας βάλουν έντοκες, και μας πασάρανε με ωραίο τρόπο οτι πήρατε μια TV των 900€, τι ειναι τα 75€ παραπάνω που σας βγαίνουν οι τόκοι; Η συμπεριφορά τους έχει αλλάξει προς το χειρότερο. Η δικαιολογία που άκουσα από τον θείο μου "Έλα μωρέ φουκαριάρικα παιδιά ειναι που τους πιέζουν" δεν με καλύπτει. Όποιος νιώθει πιεσμένος η βαριέται την δουλειά του ας φύγει. Τόσοι άνεργοι υπάρχουν, ας έρθει κάποιο παιδάκι με όρεξη να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με το θέμα της εγγύησης, σου είπαν τι πρόβλημα έχει η κάρτα? Έτσι απλά χάλασε? Στο λέω επειδή θυμάμαι που έλεγες πως πήγες από 5870 σε 6990 μετά από αντικαταστάσεις που σου έκανε το μαγαζί. Μήπως κάτι κάνεις κι εσύ που δεν θα έπρεπε και καταστρέφονται? Γιατί και καινούργια να βάλεις, αν συμβαίνει το τελευταίο, πάλι μετά από λίγο θα βγει off. Και πάλι μετά θα τρέχεις. Εκτός βέβαια αν δεν σου έδιναν καινούργιες, σφραγισμένες κάρτες αλλά την ανοιγμένη σαβούρα που έπαιρναν πίσω σαν επιστροφή από άλλους πελάτες.

Αλλη δουλεια δεν εχω καθομε και χαλαω καρτες? η συγκεκριμενη βγηκε οff δεν δουλευει σε κανενα bios και εχτος απο δοκιμες στην αρχη ολο το καλοκαιρη ετρεχε στο κανονικο bios (830/1250) λογο καλοκαιριου

Οπως και να εχει πηγα απο εκει και τελειωσα εγινε κιολας η αντικατασταση μιλησα με τον υπευθυνο servise και του ειπα οτι εφοσον το αυτοκολητο δεν ελεγε πουθενα για εγγυηση - ουτε και στο link λει πουθενα οτι χανετε η εγγυηση αλλαζοντας απλα το switch - το εβγαλα γιατι απλα δεν μου καθοταν καλα στο ματι μεσα στο κουτι , Τελικα το φταιξιμο το ριξαν στον υπαλληλο που με πηρε χθες και δεν γνωριζε και κατι τετοια

Δυστυχώς δεν θα ξυπνήσουν. Ελέω κρισης αλλάξανε πολιτική για τα καλά. Υπάρχουν ακόμα τα κορόϊδα που και για σχολικά θα πάνε στο Πλαισιο και ας τα πληρώνουν και 10€ ακριβότερα απο το Jumbo και το Max stores. Δες την πρόσφατη εμπειρία μου για την τηλεόραση που ήθελε ο θειός μου. Όλοι κανουν άτοκες δόσεις και εκεινοι θέλαν να μας βάλουν έντοκες, και μας πασάρανε με ωραίο τρόπο οτι πήρατε μια TV των 900€, τι ειναι τα 75€ παραπάνω που σας βγαίνουν οι τόκοι; Η συμπεριφορά τους έχει αλλάξει προς το χειρότερο. Η δικαιολογία που άκουσα από τον θείο μου "Έλα μωρέ φουκαριάρικα παιδιά ειναι που τους πιέζουν" δεν με καλύπτει. Όποιος νιώθει πιεσμένος η βαριέται την δουλειά του ας φύγει. Τόσοι άνεργοι υπάρχουν, ας έρθει κάποιο παιδάκι με όρεξη να δουλέψει.

Το θεμα ειναι οτι οι περισσοτεροι κανουν οτι τους λενε πλεον το servise για αντικατασταση ειδικα σε προιντα των 100-150 ευρω και πανω τους εχουν υποχρεωση να μιλανε με κεντρικα πριν κανουν οτιδηποτε

Link to comment
Share on other sites

το θεωρω γελιο να θεωρουσε καποιος οτι την χαλασες εσυ χαχαχα

ειναι δυνατον να εχεις οτι πιο δυνατο και να θες να το χαλασεις χαχαχ

Τουλαχιστον ειχε καλο τελος η υποθεση σου, αλλα μονο που μπηκαν παλυ στρο τριπακι να σου πουνε βλακιες και να σε ταλαιπορισουν επειδη αυτοι δεν ξερουν τι τους γινεται

εμενα θα μου αρκουσε ωστε να μην ξανα παρω απο αυτους

οπως ειπε ο φιλος πριν αλλαξαν πολιτικη

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις δεν έχασε ακούγοντας τον seb :p

To κορυφαιο ειναι οτι η καρτα ηταν για συστημα αλλουνου (σφραγισμενη) αλλα αργησαν μνημες που θα τις παρουν απο τριτη και ετσι ημου τυχερος

Τη καινουρια καρτα την ανοιξαμε εκει μπροστα του και αυτη δεν ειχε καν αυτοκολλητο και αφου μαζευτηκαν 3-4 πωλητες διευθυντες κτλ τους ζητησα ενα χαρτι απο το service που να γραφει οτι ανοικτηκε εκει μπροστα και δεν ειχε αυτοκολλητο ωστε να μην με ζαλησουν αν ξανα χρειαστω την εγγυηση

το θεωρω γελιο να θεωρουσε καποιος οτι την χαλασες εσυ χαχαχα

ειναι δυνατον να εχεις οτι πιο δυνατο και να θες να το χαλασεις χαχαχ

Τουλαχιστον ειχε καλο τελος η υποθεση σου, αλλα μονο που μπηκαν παλυ στρο τριπακι να σου πουνε βλακιες και να σε ταλαιπορισουν επειδη αυτοι δεν ξερουν τι τους γινεται

εμενα θα μου αρκουσε ωστε να μην ξανα παρω απο αυτους

οπως ειπε ο φιλος πριν αλλαξαν πολιτικη

Το θεμα ειναι οτι πολυ απο εδω μεσα εχουμε ηδη προιντα απο αυτους (εγω προσωπικα ολο το συστημα το εχω αγορασει απο αυτους) αρα ιστοριες θα εχουμε για αρκετο καιρο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.