Jump to content



Την βοήθειά σας - Διορθώστε μου μια φωτό


Recommended Posts

Χρειάζομαι την βοήθειά σας αφού δεν κατέχω από φωτογραφία.

Σκοπός είναι να μην φάω δούλεμα και πληρώσω τσάμπα λεφτά. (80-100euro)

Χάλασε το πλυντήριο ρούχων εν ολίγοις και μετά από αρκετό ψάξιμο ο τεχνικός πήρε την πλακέτα για επισκευή-αλλαγή.

Αν επισκευαστεί/κολληθεί κάτι επάνω της μπορώ να το διακρίνω, αλλά αν αλλαχτεί όχι.

Επειδή δεν του έχω πολύ εμπιστοσύνη, πήρα μια κρυφο-βιαστική φωτό του αριθμού της πλακέτας (με το κινητό) αλλά βγήκε χάλια...

Όποιος μπορεί ας μου κάνει τη χάρη να την βελτιώσει, μήπως και ψιλο-φανούν τα νούμερα.

Ότι μπορείτε.:help:

Σας την δίνω σε full ανάλυση.

dsc00239du.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω πως μπορεί να γίνει κάτι δυστυχώς. Δοκίμασα να της κάνω όσο περισσότερο sharpening γινόταν αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Πιστεύω όμως πως ακόμη κι έτσι, αν σου δώσει πλακέτα με άλλο S/N ακόμη και αυτή τη φωτογραφία θα αντιληφθείς τη διαφορά. :)

Link to comment
Share on other sites

S - 6800G042117892 τα bold τουλάχιστον που τα βλέπω με αρκετή σιγουριά πρέπει να σου φτάνουν για να κάνεις ταυτοποίηση.

με λίγη βοήθεια και από ΕΔΩ, αυτός πρέπει να είναι ο κωδικός σου.

102-0409-6562.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω όμως πως ακόμη κι έτσι, αν σου δώσει πλακέτα με άλλο S/N ακόμη και αυτή τη φωτογραφία θα αντιληφθείς τη διαφορά. :)

Εγώ ναι, το θέμα είναι να του την δείξω και εκείνου αν φτάσουμε στα άκρα...

Με προειδέασε αρνητικά με ατάκες του στυλ:

-''Θέλει αλλαγή...ίσως να θέλει αλλαγή, αλλά μάλλον επισκευάζεται.'' και το κορυφαίο:

-''Αν θες να στην αφήσω να την φτιάξεις εσύ.'':confused:

Τέσπα...είδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι αυτό το νούμερο,

6800Γ 7706χ00 007

S- 68x6042227x92

αυτό βλέπω εγώ

το οποίο έχει σημαντικές διαφορές από τον κωδικό που βλέπεις στην παραπάνω εικόνα

υποθέτω οτι ο φίλος χρειαζόταν το σειριακό κάτω από το barcode γιατί και το ανταλλακτικό σε όλα τα άλλα νούμερα ίδιο θα είναι.

όσο πιο κοντά ΔΕΝ είναι και πιο καλά,

τα μάκρο δεν εστιάζουν όπου θέλουμε :)

και με λίγο crop θα έκανες δουλειά.

σε πήρε πρέφα που το φωτογράφιζες και σου άρχισε τις εξυπνάδες ή απο πριν ήταν "γάτος"

Link to comment
Share on other sites

Είχε πάρει το μάτι μου σε κινητό φίλου (εγώ δεν έχω smartphone) εφαρμογή android που νομίζω ότι λεγόταν barcode scanner. Με την κάμερα του, ανέλυε αυτόματα το barcode και σου έβγαζε τα νούμερα από κάτω (είναι με βάση το πάχος και τα κενά των γραμμών) και έκανε και search στο νετ να σου πει ακριβώς τι είναι. Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει καθόλου αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.