Jump to content



Μετά τον Intel Atom N270 @ 1.60GHz τί ;;;


TZANNSPY

Recommended Posts

Παίδες, αξίζει η αντικατάσταση ενός netbook με τον παραπάνω επεξεργαστή με laptop που φοράει AMD E-Series Dual Core E-450 (1.65GHz, 2x512KB L2 Cache) ή AMD C50 1.0 GHz ;;;

Και αν ναι, με ποιον;

Link to comment
Share on other sites

Τα netbook είναι για ελαφριά χρήση. Κανα mail, κανα download, κανα κειμενογράφο.

Από τη στιγμή που έχεις νετμπουκ μη χαλάς λεφτά για αναβάθμιση, δεν έχει νόημα.

Αν χαλάσει παίρνεις κάτι καλύτερο. Πρακτικά με τόση ελαφριά χρήση δεν ξέρω αν δεις διαφορές

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αξίζει η αντικατάσταση ενός netbook με τον παραπάνω επεξεργαστή με laptop που φοράει AMD E-Series Dual Core E-450 (1.65GHz, 2x512KB L2 Cache) ή AMD C50 1.0 GHz ;;;

Και αν ναι, με ποιον;

εχω χρησιμοποιησει κ τα 2 για καιρο. ο amd ειναι εμφανες πιο γρηγορος αλλα αν δεν θες τα γρραφικα που εχει η πλατφορμα νομιζω οτι θα κανεις σπαταλη . O C50 δεν αξιζει αλλα ο E-350 ειναι μια χαρα ακομα κ για λαπτοπ 15αρη που εχω δουλεψει απο κοντα. αρα αν βρεςι να δωσεις τον atom κ τις μνημες του κ πας σε εναν E-350 μπορει να αξιζει .

Link to comment
Share on other sites

Όπως γράφω, έχω ήδη ένα netbook με Intel Atom N270 @ 1.60GHz (Compaq Mini 110c-1030EV) και έλεγα μήπως αξίζει να το δώσω και να πάρω ένα πολύ φθηνό low entry laptop με κάποιον από αυτούς τους επεξεργαστές E-450 & C-50.

Η χρήση του θα είναι αυτή ακριβώς του netbook... τα πολύ βασικά.

Το θέμα είναι αν θα κερδίσω αρκετά παραπάνω -που να δικαιολογεί τα έξοδα- σε άνεση και ταχύτητα θυσιάζοντας λίγη ώρα αυτονομίας.

Λέγοντας άνεση εννοώ τον "αέρα" της γρηγορότερης απόκρισης και όχι την λειτουργικότητα πχ της μεγαλύτερης οθόνης ή του πληκτρολογίου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.