Jump to content



Abit AN7 - Kλείδωσε τον πολλαπλασιαστή - Βios discussion


Spyrus

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Η NF7-S η δική μου δίνει όταν βάζεις στο ΒΙΟS 2.9, 2.99 στο monitoring και 3.05-3.08 με πολύμετρο, αλλά πρέπει το ΒΙΟS να τις ψιλοκόβει τις μνήμες... δε μπόρεσα να βρω ακόμα τίποτα σχετικά με ρυθμίσεις στις μνήμες και δε φαίνεται να σχετίζονται με τα SIPs αφού όσα και να έβαλα οι μνήμες πήγαιναν πάντα το ίδιο... Πάντως οι μνήμες πήγαν πάρα πολύ καλά. Όταν λες δε παν οι μνήμες παραπάνω δε βγάζουν Blend και 3D ή τρελαίνονται στα λάθη στο memtest (δοκίμασε να βάλεις 1.7Vdd και να κόψεις αντιδράσεις αν συμβαίνει το τελευταίο...)

Link to comment
Share on other sites

Είπα ότι δεν πάνε παραπάνω;

Αλλά βέβαια 4 η ώρα που απαντάς...:p

Οι ΗyperX οι συγκεκριμένες πάντα στο memtest86 βγάζουν λάθη με όλα τα bios σε συχνότητες μικρότερες από ότι βγάζουν 3d,prime κλπ...

Οι θερμοκρασίες είναι χάλια;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ ψήσιμο οι δικές μου ΗyperX (3000 revΑ01 είναι BH-5 αφού τις άνοιξα), πάνε 240 test 5 192 loopες με 12 λάθοι συνολικά... stride6 error free στα 238 αλλά έχω 3D loopες οριακά στα 234... Πάντως μου κάνει εντύπωση που βγάζουν errors στο memtest οι δικές σου και βγάζουν prime και 3D!,... έχεις ακόμα ψωμί με τις μνήμες πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Αυριο περιμενω mobile 2600 IQYHA απο excaliber και NF7-S απο eshop, η μνημη μου ειναι μια Corsair CMX512-3200C2 XMS3202v1.1 Double sided, που απ οτι μου ειπανε ειναι BH6 (δεν ξερω αν ισχυει γιατι δεν ανοιγει) Ποιο bios λετε να βαλω πανω? Σκεφτομαι να δοκιμασω τα:

d24 sata 4247 rev. 3 infinity ED (λογω ΒΗ6)

d24 sata 4247 ED with 319bpl cpc (λογω CPC disable)

d10 sata 4247 infinity ED c18 with 319cpc (λογω CPC disable + BH6)

Τι λετε? Απαρετητη προυποθεση ειναι η πληρες σταθεροτητα (3d,και καθημερινη χρηση)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.