Jump to content



ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ


giwrgos

Recommended Posts

εχω ενα προβληματακι με τον ηχο, αυτό συμβαίνει ακόμα και χωρίς να παιζει μουσικη η καποια ταινια.. οσο ανεβαζω την ενταση τόσο περισσότερο βουητο ακουγεται.

πίστευα ότι φταίνε τα ηχεια γιατι τα ειχα 6-7 χρόνια και αγόρασα καινούρια αλλά συνέχισε να γίνετε το ίδιο..Αν μπορειτε να με βοηθησετε θα το εκτιμουσα.... Ευχαριστω.!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως στο κάνει, έχοντας μόλις παίξει κάποιο βίντεο από youtube, ή όταν έχεις κάποιο άλλο πρόγραμμα που σχετίζεται με αναπαραγωγή ήχου ανοικτό(π.χ. software κάρτας τηλεόρασης);

Έχεις καλή κάρτα ήχου ή καμιά μέτρια onboard;

Smart volume management(λειτουργία που φέρνει όλους τους ήχους στην ίδια ένταση) κλειστό;

Link to comment
Share on other sites

το κάνει συνεχεια από την ώρα που ανοίξω το pc

το μόνο που έχω πειράξει είναι την ένταση που υπάρχει στην παράθεση κάτω δεξιά (master volume) τα έχω βάλει όλα στο τέρμα γιατί δεν χρειάζετε να ανεβάσω την ένταση στα ηχεία παρά πολύ και το βουητό ακούγετε λιγότερο

κάρτα ήχου πως μπορώ να δω ποια έχω?

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις ήχου από το κέντρο ελέγχου, εκεί που ρυθμίζεις εντάσεις και πάτα mute στο κάθε ένα μέχρι να σταματήσει το βουητό!

Αν θυμάμαι καλά θα είναι ή το what you hear ή το line in! (δεν ξέρω πώς ονομάζονται στα ελληνικά win)

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαστε ξεκάθαροι εννοούσα στο παρακάτω

volume.jpg

Το δοκίμασες και στις ρυθμίσεις αναπαραγωγής και στις ηχογράφησης?

Για να δεις ποια κάρτα έχεις: Πίνακας ελέγχου -> Διαχείριση συσκευών και Ήχος...

Στα αγγλικά είναι Control Panel -> Device Manager -> Sound, video and game controllers

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.