Jump to content



υδροψυξη


stavrious

Recommended Posts

εχω ψηθει ασχημα κ δε κρατιεμαι:dance3:το προβλημα ειναι οτι δε το κατεχω το αθλημα,οποτε:

ψυγειο πηρα αυτο, Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - XSPC RS360 BLACK Triple Radiator XSPC RS360 BLACK Triple Radiator 35106

wb πηρα αυτο, Apogee XT (Rev 2) - Rouchon Industries Inc., dba Swiftech - PC Liquid Cooling Systems CPU Cooler VGA Water Block Heatsink Pump Radiator Heat Exchanger Kit με backplate, Socket 1366 Motherboard back-plate - Rouchon Industries Inc., dba Swiftech - PC Liquid Cooling Systems CPU Cooler VGA Water Block Heatsink Pump Radiator Heat Exchanger Kit που ειναι για 1366 και δεν ξερω αν θα κανει γιατι εγω εχω 1156.αντλια τωρα λεω για την, Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - Alphacool VPP655 - T12 (1/2" Schlauchanschluss) Alphacool VPP655 - T12 (1/2" Schlauchanschluss) 49054 η καποια αλλη εκδοση αρκει να εχει ελεκτη ταχυτητας.fittings που κοιταξα μου αρεσαν κατι μαυρα compression αλλα δε ξερω τι διαστασεις να κοιταξω,κ τι σωληνες για να ταιριαξουν ολα.τελος,το κουτι ειναι COSMOS S

περιμενω σχολια και προτασεις:help:.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

...με backplate, Socket 1366 Motherboard back-plate - Rouchon Industries Inc., dba Swiftech - PC Liquid Cooling Systems CPU Cooler VGA Water Block Heatsink Pump Radiator Heat Exchanger Kit που ειναι για 1366 και δεν ξερω αν θα κανει γιατι εγω εχω 1156...

Δεν κάνει... Οι τρύπες του 1366 είναι διαφορετικές από των 1156/1155.

Αυτό δε σου έκανε...;

Πάντως γενικά να έχεις υπόψη σου, ότι την πρώτη φορά καλό θα ήταν να κάνεις ένα εκ των δύο:

1. Να πάρεις κάποιο έτοιμο κιτ και να το εγκαταστήσεις

2. Να πάρεις χύμα κομμάτια αλλά να τα στήσεις μαζί με κάποιον που γνωρίζει

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει... Οι τρύπες του 1366 είναι διαφορετικές από των 1156/1155.

Αυτό δε σου έκανε...;

Πάντως γενικά να έχεις υπόψη σου, ότι την πρώτη φορά καλό θα ήταν να κάνεις ένα εκ των δύο:

1. Να πάρεις κάποιο έτοιμο κιτ και να το εγκαταστήσεις

2. Να πάρεις χύμα κομμάτια αλλά να τα στήσεις μαζί με κάποιον που γνωρίζει

αυτο που λες,μια χαρα θα μου εκανε (υποθετω),αλλα δεν το εχω κ δεν ξερω κ απο που μπορω να το παρω:confused:

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες,μια χαρα θα μου εκανε (υποθετω),αλλα δεν το εχω κ δεν ξερω κ απο που μπορω να το παρω:confused:

Τα παραπανω κοματια απο που τα αγορασες?

Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - Alphacool VPP655 - Single Edition Alphacool VPP655 - Single Edition 49092 + Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - XSPC Acrylic Dual 5.25 Reservoir for Laing D5 XSPC Acrylic Dual 5.25 Reservoir for Laing D5 45232

Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - 13mm (3/8") (2 μετρα ειναι αρκετα αλλα για τυχον λαθοι σε κοψιματα καλυτερα παρε 3 , διαλεξε χρωμα απο μαρκα εγω προτειμω Primochill)

Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - EK Water Blocks EK-PSC 13/10mm Anschraubtlle G1/4 (ID 3/8" OD 1/2") - Black EK Water Blocks EK-PSC 13/10mm Anschraubtlle G1/4 (ID 3/8" OD 1/2") - Black 62389 (για το κυκλωμα με το tanκ Που σου εβαλα θες 6 και μετα αναλογα αν βαλεις καποιο fillport η drain port - καλο ειναι να προσπαθησεις να σκεφτεις πως θα ειναι το κυκλωμα ωστε να παρεις 45 η μοιρων ρακορ )

Αυτα πρεπει να ειναι τα βασικα

Μετα καλο ειναι να προσθεσεις τουλαχιστον ενα ζευγαρι quick relase( http://www.aquatuning.de/product_info.php/info/p7174_Quick-release-connector-13-10mm--3-8---coupling---black-nickel.html , Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - Schnellverschluss 13/10mm (3/8") Stecker - black nickel Schnellverschluss 13/10mm (3/8") Stecker - black nickel 65060 ) σε περιπτωση που δεν βαλεις drain port ωστε να μπορεις να αδιασεις ευκολα το κυκλωμα σου

Link to comment
Share on other sites

Τα παραπανω κοματια απο που τα αγορασες?

τα παραπανωπου λες,τα βρηκα σε forum σε αγκελιες, κ τα τσιμπησα

Στο aquatuning δεν βλεπω να εχει backplate για 1155 απο το block σου ρωτα τον Κοπριτη μηπως εχει η ξερει καποιο μαγαζι που να το φερνει

Link to comment
Share on other sites

Δες αν στελνουν ελλαδα απο swiftech Socket 1155/1156 Motherboard back-plate - Rouchon Industries Inc., dba Swiftech - PC Liquid Cooling Systems CPU Cooler VGA Water Block Heatsink Pump Radiator Heat Exchanger Kit αλλιως δες αν μπορεις να βολευτεις με κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

το κοιταξα φιλος δε στελνουν.μαλον ετσι θα γινει θα βολευτω με ενα universal να τελειωνουμε.

εαν σου κανει αυτο εδω σε βολευει Καλλιθεα ή Νοτια προαστια

πες μου να κανονισουμε

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.