Jump to content



mple othoni kata tin ekkinisi win7!!


Jonnie_chivas

Recommended Posts

paidia kata tin ekkinisi ton win7 mou vgazei provlima pou vrikan ta win gia na min dimiourgisei provlima leei sto pc de mpainei sta win!!!!prospathisa na to ftiakso alla mataia etsi eipa na kano format alla de mou vriskei katholou to skliro!!bootaro me hiren's cd mpaino se leitourigia minixp emfanizontai kanonika...mporei na voithisei kaneis???please giati exo polla arxeia ta opoia de thelo na xathoune....

Link to comment
Share on other sites

paidia kata tin ekkinisi ton win7 mou vgazei provlima pou vrikan ta win gia na min dimiourgisei provlima leei sto pc de mpainei sta win!!!!prospathisa na to ftiakso alla mataia etsi eipa na kano format alla de mou vriskei katholou to skliro!!bootaro me hiren's cd mpaino se leitourigia minixp emfanizontai kanonika...mporei na voithisei kaneis???please giati exo polla arxeia ta opoia de thelo na xathoune....

συγκεκριμενα εμφανιζει αυτο:

A PROBLEM HAS BEEN DETECTED AND WINDOWS HAS BEEN SUT DOWN TO PREVENT DAMAGE TO YOUR COMPUTER.

IF THIS IS THE FIRST TIME YOU'VE SEEN THIS ERROR SCREEN RESTART YOUR

COMPUTER. IF THIS SCREEN APPEARS AGAIN FOLLOW THESE STEPS:

CHECK FOR VIRUSES ON YOUR COMPUTER. REMOVE ANY NEWLY INSTALLED HARD DRIVES OR HARD DRIVE CONTROLLERS. CHECK YOUR HARD DRIVE TO MAKES SURE IT IS PROPERLY CONFIGURED AND TERMINATED. RUN CHKDISK /F TO CHECK FOR HARDDRIVE CORRUPTION, AND THEN RESTART YOUR COMPUTER.

Link to comment
Share on other sites

απο το hiren's εκανα καποια τεστ στο σκληρο για να δω αν ειναι οκ κ δεν μου εβγαλε προβλημα...απλα οτι δεν ειναι bootable...απλα με τα πολλα λεω να κανω format κ δεν μου εμφανιζει το σκληρο για να κανω εγκατασταση....ενω στο bios υπαρχει κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις συνδέσει εξωτερικούς σκληρούς αποσυνδεσέ τους . Αν μπορείς και ξέρεις αποσύνδεσε και όποιο hard drive είναι άχρηστο και άσε μόνο τον σκληρό που κάνει boot (τσεκαρε καλώδιο, data ,τροφοδοσία οτι είναι συνδεδεμένα σωστά και αν μποορείς άλλαξε καλώδια data ) . ΑΝ δεν τον έσβησες οταν ξεκίνησες την διαδικασία format ,λογικά θα τον επαναφέρεις , εκτός αν απεβίωσε ο σκληρός .... ,οπότε δεν θα τον βλέπει κάν ....

Link to comment
Share on other sites

μονο τον σκληρο που εχω τα win εχω συνδεμενο...στα bios φαινεται κανονικα ο σκληρος...αλλα οχι οταν παω να κανω format...εχω βαλει ενα cd το hiren's τρεχω κατι προγραμματα partitions κ μου λενε οτι ειναι inactive κ οτι ειναι unused....προσπαθω να τα κανω active αλλα δε με αφηνει...

Link to comment
Share on other sites

φιλε nodsl οπως εχεις την εικονα εμενα δειχνει Disk 0 basic 931.51Gb και 4 partitions...

πρωτο εχει ενα με 101Mb healthy δε ξερω τι ειναι δε το εχω φτιαξει εγω το δευτερο ειναι 146Gb unllocated το οποιο το ειχα κανει εγω αλλο ενα 117Gb που ειχα το os healthy(active) κ το τελευταιο 667Gb unlocated k αυτο...κ δε με αφηνει να τα κανω active

Link to comment
Share on other sites

Αφού είπες οτι δεν έκανες φορμάτ. Το unallocated σημαίνει οτι είτε δεν υπήρχε παρτιτιον ή το έσβησες. Active θα κάνεις αυτό το παρτίτιον που θα εγκαταστήσεις τα windows. Ελπίζω να μην έχεις χάσει τα αρχεία σου.

Τα unallocated για να γίνουν active πρέπει να κάνεις παρτιτιον και μετά φορμάτ πάνω τους. Ύστερα θα σου βγάλει την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχω κανει format...απλα εχω τρεξει ολα τα προγραμματα που εχει το hiren's για recovery backup disk tools κ δε ξερω αν εκανα καμια βλακεια...βασικα προσπαθουσα να το κανω active...δεν εχω επιλεξει κανενα ειδουσ formarisma απο τα προγραμματα...για παραδειγμα ενα προγ για partition μου εμφανιζει τα partitions μου κανονικα αλλα στα minixp οχι...αν παω στο device management μου εμφανιζει το σκληρο σαν unkown...κ μετα οπως σου εξηγησα πριν

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα εκανα δουλεια...με χιλια ζορια...μετα μου παρουσιασε αλλα προβληματα....ενω εχω επιλεξει να μπουταρει απο το cd αντι να μου λεει πατε ενα οποιοδηποτε κουμπι για να μπουταρει,αυτο μπουταρει κατευθειαν απο το cd...επρεπε να ξαναλλαξω να μπουταρει απο το σκληρο για να συνεχισει η εγκατασταση των win...κ το αλλο προβλημα ειναι οτι το ενα partition δε μου το εμφανιζει...ξερετε κανα καλο προγραμα για recover partition...οχι μονο data...ολοκληρο το partition...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.