Jump to content



Επιλογή κάρτας γραφικών...


BilloukosGR

Recommended Posts

MSI Randeon HD6970 Lighning

MSI Global ? Graphics Card - R6970 Lightning

ή

MSI GTX570 Twin Frozr III Power Edition/OC

MSI Global ? Graphics Card - N570GTX Twin Frozr III Power Edition/OC

...πείτε καμιά γνώμη γιατί σπάω το κεφάλι μου και δεν μπορώ να αποφασίσω!

Link to comment
Share on other sites

οι καρτες ειναι ισαξιες

εγω παντως θα πηγαινα σε 6970 χωρις δευτερη σκεψη καθως εχει περισσοτερη μνημη

και θα μπορουσα να κανω crossfire στο μελλον

οποτε εαν εχεις μητρικη για crossfire πανε σε αυτην

δεν θα σε απογοητευσει

την ειχα την καρτουλα πριν απο 7 μηνες και ειναι δυνατη μπορω να πω

Link to comment
Share on other sites

To crossfire δεν με ενδιαφέρει.

Το μόνο που με απασχολεί στην 570 είναι η -σχετικά- μικρή vram της. Και τα λεφτά για 580 είναι πολλά.

Έχω όμως cuda, physx, καλύτερη υποστήριξη multimedia...

Παίζω στα 1920x1200 με όσο το δυνατόν περισσότερα φίλτρα και επειδή δεν αλλάζω συχνά gpu -θα την κρατήσω 3-4 χρόνια σίγουρα- η μνήμη της μου κακοφαίνεται. :(

Link to comment
Share on other sites

και οι 2 θα σε καλυψουν σε αυτην την αναλυση

επιτα το physx λιγα παιχνιδια το εχουν δεν ξερω κατα ποσο αξιζει

αλλα σκεψου οτι σε 4 χρονια που λες αντι να πας σε αναβαιμιση σε νεα καρτα ακριβη βαζεις αλλη μια 6970 που θα ειναι πολυ φθηνα και εισαι αρχοντας

Οσο για την μνημη της 570 δεν ειναι μικρη ειναι μια χαρα μονο στο gta v οταν βγει δεν θα αντεχει ολα λογο μνημης

αφου για το gta iv χρειαζεται 1300mb :p

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε την 7970 :-)
6970 από μένα καρφωτά!!!

Ρε σεις... να βρω άκρη θέλω, όχι να μπερδευτώ περισσότερο! :p

[MENTION=10236]auditt[/MENTION] έχω ήδη crossfire (2x 3870) και γνωρίζω τα προβλήματά του οπότε συγνώμη αλλά δεν θα ξαναπάρω...

Link to comment
Share on other sites

συγκρινεις ανομοια πραγματα

το scaling και τα προβληματα δεν ειναι οπως τοτε

εχουν φοβερο scaling και με σωστους divers δεν υπαρχουν προβληματα

Αλλα αλλοστε σου εχω δωσει ηδη την αποψη μου

6970 απο μενα ασχετα εαν θες crossfire στο μελλον η οχι

Link to comment
Share on other sites

To crossfire δεν με ενδιαφέρει.

Το μόνο που με απασχολεί στην 570 είναι η -σχετικά- μικρή vram της. Και τα λεφτά για 580 είναι πολλά.

Έχω όμως cuda, physx, καλύτερη υποστήριξη multimedia...

Παίζω στα 1920x1200 με όσο το δυνατόν περισσότερα φίλτρα και επειδή δεν αλλάζω συχνά gpu -θα την κρατήσω 3-4 χρόνια σίγουρα- η μνήμη της μου κακοφαίνεται. :(

Απο μενα GTX570 καρφωτο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις... να βρω άκρη θέλω, όχι να μπερδευτώ περισσότερο! :p

[MENTION=10236]auditt[/MENTION] έχω ήδη crossfire (2x 3870) και γνωρίζω τα προβλήματά του οπότε συγνώμη αλλά δεν θα ξαναπάρω...

Μακρυά από crossfire και διπύρηνα αν θέλεις να μην έχεις κανένα πρόβλημα και πουθενά. Γνώμη μου. :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές κάρτες. Εγώ έχω την 570 και είμαι ευχαριστημένος. Από μνήμη δεν μένεις, εκτός από το BF3 που με 4xAA την τρώει όλη την μνήμη σε εμένα(1080p).

Αλλά σε multiplayer δεν παίζω με AA για ευνόητους λόγους. Επίσης δεν συμφέρει να αγοράσεις την 580 λόγο της χρηματικής διαφοράς.

Την συγκεκριμένη 570 θα την πας άνετα 900+ core.

Link to comment
Share on other sites

Παίζω στα 1920x1200 με όσο το δυνατόν περισσότερα φίλτρα και επειδή δεν αλλάζω συχνά gpu -θα την κρατήσω 3-4 χρόνια σίγουρα- η μνήμη της μου κακοφαίνεται.

Η 570 ειναι λιγο πιο δυνατη απο την 6970 αλλα υπαρχει το θεμα με την VRAM της 570 η οποια δεν ειναι και τοσο futureproof.

Αν δεν θελεις αμεσα να αγορασεις περιμενε τον Ιανουαριο (οπως ακουγεται) που θα βγουν η 79ΧΧ.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν παίζω πολλά παιχνίδια αλλά ασχολούμαι πολύ με multimedia γενικότερα οπότε κατέληξα στην 570 -κι όσο με βγάλει.

Δε νομίζω πως μπορώ να περιμένω μέχρι το Γενάρη++. Assassin's Creed is coming! :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το future proof πως το εννοειτε; Σε 2-3 χρονια οι 570/6970 θα τρεχουν τα τοτε παιχνιδια στο ultra με ΑΑ τερμα και το προβλημα θα ειναι η μνημη;

Αυτό το πρόβλημα θα το έχουν, όπως πολύ σωστά επισημαίνεις, αλλά γιατι να προσθέσουμε και το πρόβλημα της μνήμης?

Αν η 570 είχε 2gb μνήμης, θα την πρότεινα κι εγώ (cuda, nvidia oriented games & applications).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.