Jump to content



2 RAM ADATA DDR2 800MHz 2GB


djkostas

Recommended Posts

Πωλούνται 2 RAM ADATA DDR2 800MHz 2GB με timings 5-5-5-15 Σύνολο 4GB.

Αγορασμένες από το Πλαίσιο, έχουν εγγύηση εφ'όρου ζωής!

Οι μνήμες βρίσκονται στην Χαλκίδα!

Τιμή: 35€

Συναλλαγή χέρι με χέρι ή κατάθεση σε τράπεζα και αποστολή με όποιον τρόπο επιλέξει ο αγοραστής που αναλαμβάνει τα έξοδα!

Η αγγελία έχει τοποθετηθεί και αλλού!

post-13254-1416075625,8759_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την προσφορά, αλλά δεν καταλαβαίνω τη λογική της! (35/2=10)??

Εκτός αν η τιμή που έχω βάλει είναι τόσο εξωφρενικά υψηλή!

Αν ισχύει αυτό παρακαλώ οποιοδήποτε μέλος έχει τη διάθεση, να μου προτείνει κάποια λογικότερη τιμή αλλά και να μου εξηγήσει γιατί!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ερώτηξη... 1.8v για 5-5-5-15 είναι αυτές? δοκίμασες να κατεβάσεις timings?

Ναι στα 1,8ν είναι! Εγώ επειδή τις είχα μαζί με κάτι άλλες Kingston τις δούλευα στα 5-5-5-18.

Οπότε δεν ξέρω αν πάνε πιο κάτω από τα standard timings.

Link to comment
Share on other sites

H λογικη της προσφορας ειναι οτι βρισκεις καινουρια dim-ακια 2GB DDR2 με 18-20€, οποτε για μεταχειρισμενα δινω 10€

Φίλε μου δεν ξέρω τι μπορείς να βρεις εσύ, αλλά εγώ με αναζήτηση στο Skroutz για αντίστοιχα dimms

και από καταστήματα που θα εμπιστευόμουν εγώ να αγοράσω, βρίσκω τιμές 28€ για το ένα και 52€ για πακέτο!

Και με αυτή τη λογική έβαλα ως τιμή το 65% περίπου της αρχικής αξίας!

Τέλοςπάντων, ευχαριστώ πάλι για την προσφορά, αλλά δεν με ενδιαφέρει ούτε να σπάσω το πακέτο ούτε να το δώσω για 10€ το dimm.

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει αυτό παρακαλώ οποιοδήποτε μέλος έχει τη διάθεση, να μου προτείνει κάποια λογικότερη τιμή αλλά και να μου εξηγήσει γιατί!
H λογικη της προσφορας ειναι οτι βρισκεις καινουρια dim-ακια 2GB DDR2 με 18-20€, οποτε για μεταχειρισμενα δινω 10€
Φίλε μου δεν ξέρω τι μπορείς να βρεις εσύ...

Μάλλον δε σου είπαν αυτό που ήθελες να ακούσεις... :TD:

35€ για 4GB DDR2 800MHz, τα θεωρώ κι εγώ ακριβά.

Μια λογική τιμή είναι τα 20-25€ (σύμφωνα με τις τιμές στα μεταχειρισμένα και εάν θες να φύγουν).

Link to comment
Share on other sites

Aυτες που ειναι corsair ειναι χειροτερες δλδ; ή μηπως δεν εμπιστευεσαι το καταστημα.

MEMORY :: Corsair Value 2GB DDR2 Non ECC CL5 800MHz (VS2GB800D2) - Visionstudio.gr

οριστε και τα χαρακτηριστικα τους

Corsair VS2GB800D2 Value Select 2GB PC2-6400 800MHz DDR2 Non-ECC CL5 240pin DIMM

Καλοπουλητες να ειναι σου ευχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δε σου είπαν αυτό που ήθελες να ακούσεις... :TD:

35€ για 4GB DDR2 800MHz, τα θεωρώ κι εγώ ακριβά.

Μια λογική τιμή είναι τα 20-25€ (σύμφωνα με τις τιμές στα μεταχειρισμένα και εάν θες να φύγουν).

Φίλε μου έχεις κάποια απόδειξη γιαυτά που λές??

Γιατί εγώ σε πρόσφατη αγγελία βλέπω παρόμοιο σετάκι να πουλήθηκε για 40€!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και οι συγκεκριμένες μνήμες δεν υπάρχουν πλέον στην Ελλάδα ορίστε ένα link από κατάστημα της Ευρωπαϊκής Ένωσης!

2GB A-Data DDR2-800 PC2-6400 800MHz CL5 Desktop Memory Upgrade Module

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.