Jump to content



Επιλογή Laptop < 400e


ExeliktikoS

Recommended Posts

Θέλω να αγοράσω λαπτοπ και διαθέτω μέχρι 400 εβρό.

Οι μοναδικές απαιτήσεις είναι να έχει κάμερα, card reader, οθόνη 15 και όσο το δυνατόν μεγαλύτερη αυτονομία.

έχω καταλήξει ως καλύτερη επιλογή στο

http://www.skroutz.gr/s/388259/HP-Compaq-Presario-CQ57-302-sv-E-300-4GB-320GB.html#specs_container

το οποίο έχει πολυ καλή τιμή με βάση τα χαρακτηριστικά του.

Η απορία μου είναι, ποια επιλογή αξίζει σε μιας τέτοιας κατηγορίας λαπτοπ?

μνήμη ραμ ή επεξεργαστής?

μνήμη και καλό επεξεργαστήή επεξεργαστή και μεγαλύτερη μνήμη?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η απαντηση ειναι ευκολη στο ερωτημα σου.

Η μνημη ραμ αλλαζει πανευκολα και οικονομικα (με +20ευρω παιρνεις +4gb) ενω ο επεξεργαστης δεν συμφερει να αλλαξει. Ασε που χανεται η εγγυηση αν αλλαξεις επεξεραγστη.

Το μοναδικο θετικο του συγκεκριμενου λαπτοπ ειναι οτι λογω αδυναμου επεξεργαστη θα κραταει αρκετα η μπαταρια του. Αλλα ειναι πολυ αδυναμο εν ετη 2011/2012.

Προτεινω αυτο: samsung

Αυτο: lenovo

Και για καλυτερη κατασκευη: thinkpad

Link to comment
Share on other sites

Τιμές μνημών

Οσον αφορα την samsung δεν μπορω να εκφρασω αποψη μιας και ειναι λιγα χρονια στον χωρο των λαπτοπ. Παντως σαν κατασκευη ειναι πολυ καλα.

Τα lenovo ειναι της πρωην Ibm. Πολυ καλα μηχανηματα δηλαδη.

Το thinkpad το εχω δει απο κοντα και εχει πολυ καλη κατασκευη γενικοτερα αλλα και πολυ βολικο πληκτρολογιο (κατ'εμε).

Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτό .. IDEAL-Toshiba - Satellite C660D-13Q

Το εχω το συγκεκριμενο σαν 2ο λαπτοπ και τα βρισκει σκουρα μεχρι και στο Ιντερνετ.

Ειναι μακραν, του δευτερου, το πιο αδυναμο λαπτοπ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.