Jump to content



Γεια σας κ παλι...


LoWRiDeR

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από apostglen46 [Σήμερα, στις 16:28]

Δηλαδη δεν μπορει η διαφορα απο 1,7 σε 1,775 να σου δωσει 3 βαθμους?????

Τώρα αυτο που μπορει να αμφησβητιθει ειναι το 5β και το 8β που κανονηκα πρεπει να ηταν 8 και 12 αντιστοιχα........

Μα γι'αυτά τα Volts μιλάω κι εγώ....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Το τεκ εχει δικο του τροφοδοτικο φαινεται σε μια απο τις φωτογραφιες.Αυτο περι 5 βολτ ισχυει σε περιπτωση που η θερμοκρασια δωματιου ειναι 20 βαθμοι και οχι 32-33 οπως τωρα.Τα βολτς ειναι 8, νομιζα οτι το μινιμουμ του τροφοδοτικου ειναι 9 ενω ειναι 8 κ κατι ψηλα..Δεν ξερω ποσα βατ εφεκτιβ ειναι το τεκ δεν το εχω ψαξει,μου φτανουν τα αποτελεσματα.το 5 κ 8 που επρεπε αντιστοιχα να ειναι 8 κ 12 δεν το καταλαβα,τι εννοεις.

Link to comment
Share on other sites

το μπλοκ ουσιαστικα αποτελειται απο 3 κομματια,κατω κατω σε επαφη με τον επεξεργαστη υπαρχει ενα κομματι χαλκου το cold plate πανω απο το οποιο μπαινει το πελτιερ και πανω απο το πελτιερ μπαινει το μπλοκ.Το πελτιερ απο την κατω πλευρα του ψυχεται,ετσι ψυχει το cold plate κ εκεινο με την σειρα του τον επεξεργαστη.Απο την πανω πλευρα του ζεσταινεται και εχει αναγκη απο το μπλοκ μεσα απο το οποιο περναει νερο για να το ψυχει κ να μην καει.Ελπιζω να ημουν κατανοητος!Νedi τι κουτι εχεις?εμενα ειναι midi κ χωραει χωρις προβλημα ιδιαιτερο.

Link to comment
Share on other sites

Oχι η υπογραφη ειναι απο τοτε που ειχα την ασους...μηπως ξερει κανενας τι ρυθμισεις πρεπει να βαλω στην DFI?Mηπως ειναι μπουρουχα πλεον ο επεξ μου??να χτυπησω κανεναν BARTON?οι 3200+ ειναι κλειδωμενοι?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.