Jump to content



Αγορα gaming laptop


Ripper18

Recommended Posts

Ψαχνω ενα gaming laptop εχετε να μου προτεινεται κατι στα 700 ευρω περιπου?Ειμαι αναμεσα σε αυτα:

Turbo-X Maestro HR i524-450 2VR - Laptop - plaisio.gr

Acer AS5750G-2413G32Mn i5-2410

Acer Aspire 5742G-484G75Mnkk (i5-480M/4GB/750GB) | Skroutz.gr

Acer Aspire 5755G-2634G50Mnks (i7-2630QM/4GB/500GB) | Skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

(Στο προτεινα και σε αλλο φορουμ. :p )

Dell

Λογω πολυς καλης εγγυησης.

Τα acer και τα turbox ειναι value4money αλλα αν ειναι να παιζεις με τις ωρες, καλυτερα να εχεις το κεφαλι σου ησυχο με την εγγυηση.

Μια διευκρινηση: Για να παρεις καθαρα gaming laptop πρεπει να δωσεις 1200+ευρω. Και λιγα λεω. Στα χρηματα που ψαχνεις πρεπει να κανεις τις οποιες υποχωρησεις.

Παντως αν το δουμε καθαρα ως προς την καρτα γραφικων (= παιχνιδια), το turbox με την Gt555m ειναι η καλυτερη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα σημερα το πρωι με πλαισιο για αυτο εδω Turbo-X Maestro HR i524-450 2VR - Laptop - plaisio.gr

Μου εκανε μια προσφορα για 3ετη εγγυηση και +4gb ram στα 850ευρω οπου και εκλεισα.

Τα επωνυμα dell/toshiba/allenware θελανε καμμια 500αρα πανω με τα ιδια χαρακτηρηστικα οποτε τζιφος.

http://www.thelab.gr/genika-gia-tous-i-y/gaming-laptop-mexri-1000-eyrw-101141.html

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=596]greekfragma[/MENTION] & [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] το θεμα ειναι πως το παιδι ψαχνει για λαπτοπ στα 700ευρω. Πανω κατω..

Το ιδιο λαπτοπ, αλλα με bluray player, το ειχε προσφορα το media markt στα 799ευρω πριν απο λιγο καιρο. ;)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=596]greekfragma[/MENTION] & [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] το θεμα ειναι πως το παιδι ψαχνει για λαπτοπ στα 700ευρω. Πανω κατω..

Και εγω γυρω στα 700 εψαχνα αλλα νομιζω οτι τα +150 για 3ετη εγγυηση και 4gb ram παραπανω ειναι μια καλη προσφορα αν υπολογισουμε οτι φοραει και την NVIDIA GeForce GT 555M 2GB.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω γυρω στα 700 εψαχνα αλλα νομιζω οτι τα +150 για 3ετη εγγυηση και 4gb ram παραπανω ειναι μια καλη προσφορα αν υπολογισουμε οτι φοραει και την NVIDIA GeForce GT 555M 2GB.

Η οθονη του ειναι καλη?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μεσα στην αγνοια σου εκανες την καλυτερη αγορα.

Το εν λογω λαπτοπ που πηρες ειναι ενα clevo , δηλάδη καθαροαιμο gaming laptop.

Τα μοντελα της clevo αναβαθμιζονται οπως και τα pc , μπορεις σε μερικα να αναβαθμισεις την καρτα γραφικων να βαλεις crossfire/sli και γεβνικα εχουν πολυ καλη ψυξη και ειναι πολυ ψαγμένα μηχανηματα.

Απλα αυτο το υλοποιει η turbo x.

εδω το λαπτοπ σου απο την μαμα του.

CLEVO - Products

εδω το πουλαει αλλος ενας με δικη του ταμπελα.

iBUYPOWER Computer :: Battalion 101 W170HR Gaming Laptop

Κλικαρε εδω να δεις βιντεακι με το unigine

Dailymotion - Prostar Laptop Clevo W170HR Long Battery Life Video Review - a Gaming video

Μια χαρα εισαι θα τρεχει σφαιρα τα παντα ακομα και bf3!!! καλοριζικο.

Α και να μην ξεχασεις να μπεις εδω Official Sager NP5175 / Clevo W170HR Owner's Lounge ειναι τα unofficial forum υποστηριξης.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.