Jump to content



Laptop από Media Markt 500Ε


thomashilfiger

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Έχω μια δωροκάρτα (250Ε) από τα Media Markt και θα ήθελα να την αξιοποιήσω αγοράζοντας laptop. Όπως αντιλαμβάνεστε, δεσμεύομαι να αγοράσω από εκεί.

Σκοπεύω να διαθέσω το πολύ άλλα τόσα και να φτάσω μέχρι τα 500Ε. Το μηχάνημα το χρειάζομαι για να αντικαταστήσει το πανάρχαιο desktop μου (θα με ενδιέφερε ωστόσο και η μπαταρία) και προορίζεται για multimedia, internet, εφαρμογές γραφείου, photoshop και από παιχνίδια το πολύ(!) κανένα football manager...

Πέρασα από το Media Markt στην Πυλαία (Θεσσαλονίκη) και βρήκα τα παρακάτω:

PACKARD BELL ~450Ε

DELL INSPIRON M5040 ~470E

HP Pavilion G6-1165ev/sv ~499E

HP Pavilion g6-1225ev ~499E (Είναι αυτό στο φυλλάδιο)

Toshiba Satellite Pro C660D ~499E

Sony Vaio VPCEL2S1E-B ~499E

Σκέφτηκα να περιμένω μέχρι τα Χριστούγεννα (αξίζει?) για καμιά καλή προσφορά, αλλά το desktop αργοπεθαίνει γι' αυτό και προσανατολίζομαι να κάνω σύντομα την αγορά.

Η βοήθειά σας θα είναι πολύτιμη, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Θα ήθελα καμιά γνώμη ακόμα, αν γίνεται... :T:

Κι εγώ όπως το βλέπω, το HP Pavilion G6-1165ev/sv είναι πιο ολοκληρωμένο σύστημα σε σχέση με τα άλλα.

Ο προβληματισμός μου είναι αν αξίζει να επιλέξω i3 με καλή κάρτα γραφικών ή i5 με άθλια γραφικά, δεδομένου ότι δεν παίζω παιχνίδια. Και στο Manager ακόμη δεν με απασχολεί το TV view και τόσο...

Υποψιάζομαι ότι ο Amd δεν αντέχει την σύγκριση, σωστά??

Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμενος AMD ειναι αρκετα κατωτερος απο τους i3 και i5. Αντιθετα η διαφορα αναμεσα στους i3 και i5 δεν ειναι τοσο μεγαλη οσο νομιζεις. Απλα ο i5 ειναι ενας i3 με επιπλεον Turbo Boost.

Link to comment
Share on other sites

Αντιθετα η διαφορα αναμεσα στους i3 και i5 δεν ειναι τοσο μεγαλη οσο νομιζεις.

Αυτό διαπιστώνω και εγώ και σκέφτομαι να μην καταδικάσω το σύστημα με άθλια γραφικά επιλέγοντας την intel HD...

Link to comment
Share on other sites

Οι επεξεργαστες αυτη την εποχη ειναι αρκετα δυνατοι το μονο που τους περιοριζει ειναι ο σκληρος δισκος (αντι για SSD) και η καρτα γραφικων.

Καλυτερα οπως ειπες i3

Link to comment
Share on other sites

Μηπως σου το ειπε ο τζαμπατζης?????:p

you got me! :T::p

Έχω δικό μου άτομο που εργάζεται εκεί. Δεν θέλει κ πολυ εξυπνάδα, σε περίοδο γιορτών γίνεται ξεπούλημα.

Συνήθως βάζουν μηχανήματα βιτρίνας που έχουν δουλέψει ελάχιστα, σε τιμούλες σφαγμένες (-30%).

Και βέβαια βαράνε και προσφορές για να ξεστοκάρουν.

Έχω ήδη 2 φίλους στο stand by, να περιμένουν τις γιορτες για να κάνουν shopping therapy!

Link to comment
Share on other sites

you got me! :T::p

Έχω δικό μου άτομο που εργάζεται εκεί. Δεν θέλει κ πολυ εξυπνάδα, σε περίοδο γιορτών γίνεται ξεπούλημα.

Συνήθως βάζουν μηχανήματα βιτρίνας που έχουν δουλέψει ελάχιστα, σε τιμούλες σφαγμένες (-30%).

Και βέβαια βαράνε και προσφορές για να ξεστοκάρουν.

Έχω ήδη 2 φίλους στο stand by, να περιμένουν τις γιορτες για να κάνουν shopping therapy!

Όταν βγει κάτι φίλε μου και δεν υπάρχει στο φυλλάδιο αν μπορείς ρίξε μια ενημέρωση (στο θέμα "προσφορές καταστημάτων" πχ)

:)

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγει κάτι φίλε μου και δεν υπάρχει στο φυλλάδιο αν μπορείς ρίξε μια ενημέρωση (στο θέμα "προσφορές καταστημάτων" πχ)

:)

Ok mate! Μόλις μάθω ότι ξεκίνησαν προσφορές ή εκθεσιακά κομμάτια θα ενημερώσω!

Κάνε μου μια χάρη. Στέιλε μου κανά pm σε καμιά 10αρια μέρες μην τυχόν κ ξεχαστώ... :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.