Jump to content



Αλλαγη Ram σε laptop.


Elvenwind

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους ,

εχω το laptop hp pavilion dv7-2140ev

με τον intel quad core duo q9000

ati radeon 4650 hd 1Gb

και 2x2 GB ram sodimm ddr2 800mhz

τον χρησιμοποιω αρκετα για gaming και θελω να αυξησω τα fps μου , πρεπει να αλλαξω/επεκτινω τις ram ή φταιει κατι αλλο που πιανω 20-30 fps?

Link to comment
Share on other sites

οχι η καρτα γραφικων δεν τραβαει πολλα, πριν 3 χρονια που τον αγορασα ηταν ανεκτη, εγω εχω toshiba c2d t6600, ddr3 4gb με την ιδια καρτα γραφικων, bad company 2 σε low και με λιγα φπσ για τα ματια μου(υποθετω 30), κατα τα αλλα την ψιλοπαλευει

Link to comment
Share on other sites

οχι η καρτα γραφικων δεν τραβαει πολλα, πριν 3 χρονια που τον αγορασα ηταν ανεκτη, εγω εχω toshiba c2d t6600, ddr3 4gb με την ιδια καρτα γραφικων, bad company 2 σε low και με λιγα φπσ για τα ματια μου(υποθετω 30), κατα τα αλλα την ψιλοπαλευει

αρα σε αυτη την περιπτωση μιλαμε για καινουργιο μιχανιμα ή μπορω να κανω κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να ρωτησω, τι παιχνιδια εχεις βαλει και παρατηρησες χαμηλα φπς

Βασικα το μονο παιχνιδι που εχω χαμηλα fps ειναι το dota 2 (20 fps ολα high , 30 στο medium), στα υπολοιπα παιχνιδια οπως pes11(κανενα προβλημα) , WoW (ok κολλαει λιγο οταν γινονται πολλα πραγματα μαζι, αλλα γενικα παιζεις ανετα). warcraft 3(τελεια), guitar hero , nfs γενικα τα τρεχει καλα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.