Jump to content



Σαβουρα


LordOfRings

Recommended Posts

Επεσε στα χέρια μου αυτη η σαβούρα (Ειναι απο μια φίλη της μάνας μου εχει φαρμακέιο)

Δεν ειχε καλώδια και το συμάζεψα λιγο ...

Ξερει κανεις τι να το κάνω αυτο το πράμα??

εχω κάτι δισκέτες με gameς αλλα πρεπει να ειναι χαλσμένο το floppy

..

Πρεπει να εχω και τα win 3.1 σε δισκέτες....

θα το δυαλύσω λιγο να το ξεσκονίσω....

post-523-1416071048,6036_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάντo OC!!!! Εγώ είχα ένα 33MHz, από το φροντιστήριο... το πήγα 75MHz, του έβαλα και Win95 και μετά από μια βδομάδα τα κακάροσε η μητρική..... Τώρα το έχουμε και το δείχνουμε στους πρωτάριδες για να καταλάβουνε τί είναι το hardware....

Link to comment
Share on other sites

με το f1 παρνει μπρος. ....

εχω το εξης προβλημα ...

το floppy δεν δουλεύει εβαλα το δισκο στο δικο μου το pc αλλα κόλλησε..!!

πηρα το floppy μου το σύνδεσα με την σαβουρα ... δουλευε αλλα τα .exe δεν τα έτρεχε.....

και οταν εκανα copy την δισκέτα στο σκληρό οταν πήγαινε να αντιγράψει ελεγε bad sector κατι τέτοιο .....

καμια λύση ..... πως θα βάλω 3-4 παιχνιδάκια που εχει παλια..???,,,

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το παλιο Floppy που ειχε παιρνει μονο δισκετες των 720 ΚΒ . Αρα ειναι ρυθμισμενο για 720 ΚΒ το ΒΙΟS επομενως εχει προβλημα με το καινουργιο που ειναι 1.44 (1.38) ΜΒ. Επισης ελεγξε αν ειναι συνδεδεμενο στο τελευταιο βυσμα της καλωδιοταινιας το drive (αν εχει μονο ενα θηλυκο χοντρο βυσμα στο τελος τοτε χρειαζεται μετατροπεα που αμφιβαλλω αν μπορεις να βρεις πλεον δεδομενου οτι τα 5.25`` που επαιρναν τετοιο βυσμα εχουν εξαφανιστει απο το 1995.Λογικα θα μπορεις να τρεξεις τα παιχνιδια στον καινουργιο σου υπολογιστη αρκει να φτιαξεις μια δισκετα DOS και να τα αντιγραψεις μεσα.(Κατι παιχνιδια που ειχα απο ενα 286 τα παιζει ο καινουργιος μια χαρα αν και ορισμενα εχουν προβληματα).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tasosmos

Μαλλον το παλιο Floppy που ειχε παιρνει μονο δισκετες των 720 ΚΒ . Αρα ειναι ρυθμισμενο για 720 ΚΒ το ΒΙΟS . Επισης ελεγξε αν ειναι συνδεδεμενο στο τελευταιο βυσμα της καλωδιοταινιας το drive (αν εχει μονο ενα θηλυκο χοντρο βυσμα στο τελος τοτε χρειαζεται μετατροπεα .Λογικα θα μπορεις να τρεξεις τα παιχνιδια στον καινουργιο σου υπολογιστη αρκει να φτιαξεις μια δισκετα DOS και να τα αντιγραψεις μεσα.(Κατι παιχνιδια που ειχα απο ενα 286 τα παιζει ο καινουργιος μια χαρα αν και ορισμενα εχουν προβληματα).

Αυτο για floppy 720ΚΒ το σκεφτικα ... αυτα για τα βύσματα δεν τα κατάλαβα....

Τα παιχνίδια στη σαβούρα θελω να τα βάλω.. να το εχω να παιζω κανα game ..

post-523-1416071051,4411_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.