Jump to content



ASUS 5870 Μετα?


giogio

Recommended Posts

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους,εχω μια asus 5870 στο νερακι και συντομα θα φυγει και θα παει σε αλλο pc,θα ηθελα μερικες γνωμες τι update να κανω:wall::wall: Ειχα μια κλιση για 5970 μετα ειδα 6950 αλλα δεν εχω κατασταλαξει καπου η αναλυση που παιζω ειναι 1920χ1080 24αρι dell.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάτι μεταχειρισμένο σκέφτεσαι?(με εγγύηση πάντα λέμε)

Ναι σε μεταχειρο γιατι θα χρειαστω και μπλοκ για την καρτα δηλ μαζι με μπλοκ ταβανι 300.

GTX 570 προτείνω σε αυτά τα χρήματα.

Το σκεφτηκα και εγω για nvidia να σου πω την αληθεια αλλα δυσκολη η αποφαση μιας και ολες οι καρτες που εχουν παρελασει απο το κουτι ειναι ατι 3870,4870.4870χ2,5870.

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα και εγω για nvidia να σου πω την αληθεια αλλα δυσκολη η αποφαση μιας και ολες οι καρτες που εχουν παρελασει απο το κουτι ειναι ατι 3870,4870.4870χ2,5870.

Eισαι εκτος budget με 570.

Αν αποφασισεις να κινηθεις προς 570 φροντισε να μην ειναι reference γιατι θα τρεχεις για RMA πρωτοχρονιατικο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω βασικα δεν θα αλλαζα καρτα γραφικων στην θεση σου μια χαρα ειναι η 5870 δεν υπαρχει παιχνιδι που να μασαει πιστευω

η 6950 ειναι ισοδυναμη πιστευω εως ελαχιστα καλυτερη

δεν αξιζει η αλλαγη

η 5970 απο την αλλα δυνατη καρτα αλλα εαν δεν ασχολεισαι με benchmarks δεν υπαρχει λογος αναβαθμισης

κρατα τα λεφτακια σου ειναι και δυσκολες εποχες και οταν δεν θα αντεχει αλλο η 5870 και θα εχεις αναγκη πραγματικα μια πιο δυνατη καρτα

τοτε αγοραζεις αλλη καρτα

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα αναβαθμιζω ανα δυο γενιες.

Ετσι και διαφορα στις επιδοσεις βλεπω και πιανουν τοπο τα λεφτα που εχω δωσει για το hardware.

Στη θεση σου θα περιμενα λιγο να πεσει η τιμη της 7970 αλλιως θα περιμενα τι θα βγαλει η πρασσινη.

Η διαφορα που θα δεις σε 6950/6970 σε σχεση με 5870 δεν αξιζει κατα τη γνωμη μου το εξτρα κοστος.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα αναβαθμιζω ανα δυο γενιες.

Ετσι και διαφορα στις πειδοσεις βλεπω και πιανουν τοπο τα λεφτα που εχω δωσει για το hardware.

Στη θεση σου θα περιμενα λιγο να πεσει η τιμη της 7970 αλλιως θα περιμενα τι θα βγαλει η πρασσινη.

Η διαφορα που θα δεις σε 6950/6970 σε σχεση με 5870 δεν αξιζει κατα τη γνωμη μου το εξτρα κοστος.

ακριβως αυτο

ενω εαν θα βαλει στο μελλον μια 7970 οταν πεσει η τιμη θα δει μεγαλη διαφορα διπλασιες επιδωσεις

πραγματικη αναβαθμιση δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

Η 5970 ειναι οντως καλη λυση και σιγουρα θα δει διαφορα στις επιδοσεις.

Καλυτερη λυση απο το να παει σε 6950/6970 παντως.

Απλα προσωπικα τις διπυρηνες δεν τις πολυσυμπαθω κυριως λογω καταναλωσης.

Η 7970 πλησιαζει τις επιδοσεις της 5970 αλλα για την ωρα ειναι πολλα τα ευρο.

Εγω θα περιμενα παντως.Μια χαρα κραταει η 5870 σε full HD αναλυσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν ειχα κανενα προβλημα με την 5870 που ειχα μια χαρα ηταν σε ολα τα παιχνιδια

δεν μασουσε

ακομα και στο metro 2033 απλα ειναι στο οριο στο metro

αλλα στα υπολοιπα ανετα

Γενικα το point μου ειναι πως εαν δεν χρειαζεσαι μια δυνατοτερη καρτα δεν υπαρχει λογος να την παρεις

τουλαχιστον ετσι κανω εγω

οταν δεν αντεχει σε παιχνιδια που παιζω τοτε αναβαθμιζω

Σιγουρα η 5970 ειναι τουμπανο και θα δει διαφορα

αλλα εαν τον καλυπτει η 5870 στα παιχνιδια που παιζει

πεταμενα λεφτα θα ειναι απλα για να εχει παραπανω fps

Link to comment
Share on other sites

Τι games παιζεις?

Μη μου πεις BF3 γιατι εκει αγκομαχανε αν οχι ολες οι καρτες τουλαχιστον οι περισσοτερες.

BF3 :hehe:

Και Crysis 2 modded.

Νταξει τα COD που παιζω που και που τα κανει πουρε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω βασικα δεν θα αλλαζα καρτα γραφικων στην θεση σου μια χαρα ειναι η 5870 δεν υπαρχει παιχνιδι που να μασαει πιστευω

η 6950 ειναι ισοδυναμη πιστευω εως ελαχιστα καλυτερη

δεν αξιζει η αλλαγη

η 5970 απο την αλλα δυνατη καρτα αλλα εαν δεν ασχολεισαι με benchmarks δεν υπαρχει λογος αναβαθμισης

κρατα τα λεφτακια σου ειναι και δυσκολες εποχες και οταν δεν θα αντεχει αλλο η 5870 και θα εχεις αναγκη πραγματικα μια πιο δυνατη καρτα

τοτε αγοραζεις αλλη καρτα

Επειδη μου εκατσε καλη ευκαιρια και θα την δωσω σε πολυ καλη τιμη την 5870 και το μπλοκ,δεν θα βαλω πολλα ευρω απο την τσεπη μου για μια καλυτερη.

Eισαι εκτος budget με 570.

Αν αποφασισεις να κινηθεις προς 570 φροντισε να μην ειναι reference γιατι θα τρεχεις για RMA πρωτοχρονιατικο.

Ωραια ακυρη η nvidia.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μου εκατσε καλη ευκαιρια και θα την δωσω σε πολυ καλη τιμη την 5870 και το μπλοκ,δεν θα βαλω πολλα ευρω απο την τσεπη μου για μια καλυτερη.

κοιτα ετσι αλλαζει το πραγμα

και γω ισως το ιδιο θα επρατα εαν ηταν ευκαιρια με λιγα ευρω παραπανω να κανω τετοια αναβαθμιση το εχει κανει ο καθενας μας νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.