Jump to content



Cube case


webhunter

Recommended Posts

Έχετε να προτείνεται κανένα τέτοιο? Πρόκειται να μπεί server μέσα του, αλλά το budget είναι κοντά στα 100€. Αρκεί να βρώ κάτι ωραίο και να χωράει μητρική και τροφοδοτικό atx. Από εκεί και πέρα θα την βρώ την άκρη για μετατροπές.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά τα χαραξτηριστικά είναι να μπαίνει atx μητρική και τροφοδοτικό. Δεν με νοιάζει να έχει 10 θέσεις για δίσκους και άλλα πράγματα. Αυτό θα το κάνω μόνος μου.

Αυτό βρήκα και είναι στα 115€

(http://www.lian-li.com/product/PC-V350-i.jpg)

Υπάρχει και άλλο παρόμοιο, όσο και καλή να είναι η lian-li δεν μου γεμίζει το μάτι σαν κουτί. Απλά μου κάθεται περίεργα.

Link to comment
Share on other sites

εγω οταν ειδα τον τιτλο νομισα πως μιλουσες για κατι σαν TT mozart αλλα αν μιλας για τετιο δεν ξερω παρα πολλα αλλα αν δεν υπαρχει προβλημα χωρου θα σου προτεινα το παλιο καλο stacker αλλα για πιο συγκεκριμενη ερευνα πες μασ για τι server μιλαμε

Link to comment
Share on other sites

10 δισκους σε SFFC ξεχασε το...

δεν ειναι ζητημα το οτι δεν εχουν ετοιμες τις υποδοχες για τους δισκους...

το 8εμα ειναι πως πραγματικα δε υπαρχει χωρος για τοσους δισκους μεσα σε αυτα τα κουτια..

εγω για παραδειγκα εχω το LanBox της ΤΤ που ειναι απο τα μεγαλυτερα της κατηγοριας,αν οχι το μεγαλυτερο.

Ε οσο και να χτυπιεσε και να μονταρεις εκει μεσα 10 δισκοι δεν μπαινουν...

ειναι ετσι κατασκευασμενα αυτης της κατηγοριας κουτια ωστε να ειναι μικρα...Καλα καλα 10 δισκοι δεν χωρανε σε αλλα midi και full tower cases,σε SFFC 8ελεις να πεταξεις 10 δισκους μεσα εσυ? :D

Link to comment
Share on other sites

να ηταν και "κυβος" τι καλα :p

Ρε συ Αγγελε αφου ο αν8ρωπας ψαχνει για "κυβο",οχι για φουλ ταουερ

Σε αυτην την κατηγορια υπαρχουν πααααρρααααα πολλα κουτια για να επιλεξει κανεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω βαρεθεί τα κανονικά κουτιά, γι'αυτό θέλω cube. Πόσα παραπάνω πρέπει να δώσω για να μπεί atx μητρική έστω, γιατί σε κανένα από αυτά δεν χωράει ούτε η abit ip35 pro, ούτε η albatron kx18ds pro II που έχω.

Τώρα ο server με την albatron είναι σε ένα κουτί πλαισίου.... (αυτό με τα 40+€ μαζί με το τροφοδοτικό) και η abit σε ένα modded shark.

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977695&product=787787

Da best και με χωρο για 10 δισκους....εχει πολυυυυυυυυ χωρο

Το σκεφτόμουν παλάιότερα σαν λύση...Παίζει να μπούνε 2 μητρικές πάνω και 2 τροφοδοτικά?Ή μόνο single κατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλά δεν ήθελα να δώσω και πολλά για case. Να το δώ και από κοντά να δώ τι γίνεται με τους χώρους...Ποιός θα το έχει σε βιτρίνα στην Αθήνα?

Είδα κάποια πραγματάκια...Πόσα έχει ποιά?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.