Jump to content



Πολλα bsod!


alexakos89

Recommended Posts

καλησπερα σε ολη την παρεα!!

εχω πολλα προβληματα με μπλε οθονες,και γιαυτο θελω την βοηθεια των ειδικων!

εχω καταγραψει ολες τις μπλε οθονες αλλα δεν ξερω πως να τις δω και που ειναι για να τις ποσταρω εδω να μου πειτε τι φταιει και πως μπορω να το διορθωσω!

εχω παρατιρησει οτι γινεται μολις ανοιγω το πσ μετα απο 10 λεπτα και μετα την επαννεκκινηση δεν το ξανακανει!

τελευταιο ηταν pnf Cοrrupt_list

Link to comment
Share on other sites

εχω καταγραψει ολες τις μπλε οθονες αλλα δεν ξερω πως να τις δω και που ειναι για να τις ποσταρω εδω να μου πειτε τι φταιει και πως μπορω να το διορθωσω!

πώς τις έχεις καταγράψει ; μη μου πεις οτι πάτησες Print Screen

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα memtest scan μήπως τα έχουν παίξει οι μνήμες σου και σου βαράνε οι drivers.

Επίσης, κάνε update σε όλους τους drivers σου.

ΤΟ σύστημα είναι καινούργιο το μον που παίζει είναι ελαττωματικό προϊόν η φταίει το update που έκανα στο BIOS.μήνα δεν έχει κλείσει ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ σύστημα είναι καινούργιο το μον που παίζει είναι ελαττωματικό προϊόν η φταίει το update που έκανα στο BIOS.μήνα δεν έχει κλείσει ακόμα..

Δεν εχει σημασια που ειναι καινουργιο..ποτε δεν ξερεις τι μπορει να φταιει.:)

Απλα αν τρεξεις ενα memtest ξερουμε αυτοματα 99% οτι δεν ειναι οι μνημες..

Δεν ειναι τιποτα..καψε ενα cd με το memtest και κανε boot απο αυτο το cd..:T:

Link to comment
Share on other sites

Το 03Β error λέει increase vcore... έχεις κάνει overclocking?

Επισυνάπτω το πρόγραμμα bleuscreenview μαζί με ένα αρχείο εξελ που εξηγεί τους κωδικούς που έχω βρεί ως τώρα.

Απλά τρέχεις το πρόγραμμα και σου λέει ποιος ήταν ο κωδικός σφάλματος. Μετά πας στο εξελ αρχείο να δεις τι σημαίνει!

Ελπίζω να βοηθήσει και άλλους συνφορουμίστες μας! :)

bsod.rar

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ σύστημα είναι καινούργιο το μον που παίζει είναι ελαττωματικό προϊόν η φταίει το update που έκανα στο BIOS.μήνα δεν έχει κλείσει ακόμα..

Έτρεξες διαγνωστικό; Έκανες update τους drivers; Γύρισες το OC στις μαμά ρυθμίσεις; Ξεκίνα να δοκιμάζεις πράγματα και δίνε τα αποτελέσματα, αλλιώς θα κάτσουμε εδώ να προτείνουμε λύσεις στον αέρα και δεν θα λύσεις το πρόβλημά σου ούτε το 2013.

Link to comment
Share on other sites

εκανα memtest μεχρι το 50% pass 8 κανενα λαθος μεχρι εκει.

οποτε οι μνημες σε θεμα λειτουργηκοτητας ειναι ενταξει!

western digital tool κανενα bad sector οποτε ο σκληρος ειναι ενταξει!

gpu tool κανενα artifact για κανενα 20λεπτα με 100% GPU.

3dmark κανενα προβλημα με ολα τα benchs!

τι αλλο μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωσες ολους τους οδηγους την τελευταια τους εκδοση; Επισης παρατηρησες μηπως ανστο κανει μετα την εγκατασταδη καποιου driver ή προγραμματος;

Στη χειροτερη δοκιμασε και μια επαναφορα συστηματος. Δεν εχεις τιποτα να χασεις.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το φορματ εγινε πριν 3 μερες..το πσ το εχω 2 βδομαδες και εχω κανει ηδη 2φορματ..

ετρεξα core temp και ειδα κατι εχθες που δεν μου αρεσε!

οταν η cpu ειναι idle τρεχει στο 1.6 με χαμηλο vid..καποιες στιγμες βαραγε το vid κατι τρελα νουμερα και εδειχνε η cpu 8.300GHZ σε idle παλι..

ξαναπερασα την ρυθμiση στα bios για 4.1GHZ και τωρα δεν το κανει σταματαει στο 4.1 σε load και σε idle σε 1.6..

και απο χθες BS δεν εχω παθει ουτε σε ανοιγμα ουτε σε κλεισιμο του υπολογιστη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.