Jump to content



Εξ. Θήκη σκληρών δίσκων με ethernet;


javaneze:

Recommended Posts

Ψαχνω μια εξωτερικη θηκη για σκληρους δισκους, κατα προτιμηση 2x3,5 ιντσων και ανω,

αλλα θελω να εχει συνδεση ethernet για να την κουμπωσω πανω στο ρουτερ

και να την βλεπουν και τα 2 pc που εχω στο σπιτι συνδενδεμενα στο ρουτερ.

Eιναι κατι που γινεται;

Εχει κανενας να προτεινει καποια συσκευη;

Δεν θελω ΝΑS να κραταει backup, μονο για fileserver το θελω,

και κυριως για οταν βλεπω ταινιες στο htpc, να μην ειναι αναμμενο και το αλλο pc οπου βρισκονται οι σκληροι με τις ταινιες.

Eυχαριστω και χρονια πολλα :magic:

Link to comment
Share on other sites

Πωπω δαγκωνουν οι τιμες :nothing:

Βεβαια οσα ανοιξα και ειδα περιγραφες υποστηριζουν ενα σωρο πραγματα που μου ειναι αχρηστα, σχεδον κανενα δεν ειναι απλο docking station με ethernet.

Eυχαριστω παντως για το link :)

Link to comment
Share on other sites

Πωπω δαγκωνουν οι τιμες :nothing:

Βεβαια οσα ανοιξα και ειδα περιγραφες υποστηριζουν ενα σωρο πραγματα που μου ειναι αχρηστα, σχεδον κανενα δεν ειναι απλο docking station με ethernet.

Eυχαριστω παντως για το link :)

Ριξε και μια ματια σε καταστηματα του εξωτερικου (πχ www.memoryc.com) ή στο ebay. Εκει λογικα θα βρεις καλυτερες τιμες ;)

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

NAS θα είναι ότι και να πάρεις, απλά εσύ το θές για συγκεκριμένη δουλειά. ;)

Δεν θελω!!!:cry::rant:

:D

Εχεις δικιο Δημητρη, επρεπε να ειμαι πιο συγκεκριμενος στο οτι θελω ενα απλο docking station απλα με ethernet αντι usb.

Γιαυτο ρωτησα και εαν υπαρχει καν κατι τετοιο... που φοβαμαι οχι. :hm:

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.amazon.co.uk/D-Link-ShareCenter-Network-Storage-Enclosure/dp/B004AIWOXY/ref=pd_rhf_se_p_t_1]D-Link ShareCenter Pulse 2-bay Network Storage Enclosure: Amazon.co.uk: Computers & Accessories[/ame]

Κοίταξε κι αυτό, λογικά κάνει για τη δουλειά που θες

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.