Jump to content



Επιλογη ανεμιστηρα εξαγωγης για HTPC.


SALAMINOMACHOS

Recommended Posts

πες και ποιο κουτάκι έχεις έτσι για να ξέρουμε.

Εγώ θα σου έλεγα πάντως να κοιτάξεις και προς NoiseBlocker μεριά. Είχα πάρει έναν για ένα παλιό htpc και κυριολεκτικά δεν μπορούσα να καταλάβω πότε δούλευε το μηχάνημα και πότε όχι. (aka είχα μείνει απόλυτα ευχαριστημένος)

NoiseBlocker BlackSilent XL1 Fan - 120mm - Case Fans - plaisio.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Εχω το Silverstone CW-02 και προκειται αυτες τις μερες να ξεκινησω στο στησιμο του.

Το μονο που μου λειπουν ειναι δυο 92mm που μπαινουν κατω απο δυο συστοιχιες σκληρων δισκων 2χ3 σκληρους.

Στην πραγματικοτητα ειναι και εισαγωγης αερα στο κουτι.

Και θελω να αλλαξω τον 120αρη που εχει ηδη το κουτι και ειναι εξαγωγης αερα.

Αλλα οι Noiseblocker 92mm εχουν εξαφανιστει και μαλλον θα βαλω τους Noctua NF-B9 αλλα ειναι και ακριβουτσικοι

Εσεις τι λετε?

Βαγγελης..................

Link to comment
Share on other sites

Τον noctua που αναφέρεις σε 120mm όμως τον έχω σε pc. Όντως και δίπλα στο αυτί σου να τον βάλεις θόρυβο δεν κάνει - και πάλι η ροή αέρα είναι αυτή ενός 8άρι. Γενικά καλοί είναι οι noctua αν εξαιρέσεις το ελεείνο χρώμα :p

Και οι noiseblocker είναι καλοί αν και δεν έχω προσωπική εμπειρία στους τελευταίους ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.