Jump to content



Νεος mobile, σημαδια στα L


SlotKiller

Recommended Posts

Συγνωμη ρε παιδια, σημερα μου ηρθε ο mobile 2600 απο excaliber και εχω μια απορια,

Αυτες οι γραμμες στα L που φαινονται σαν απο μολυβι, ειναι φυσιολογικα?

Το label γραφει:

AMD Athlon

AXMG2600FQQ4C

IQYHA 0352RPMW

post-1094-1416071062,9634_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

τις γραμμες που ειναι στα L εννοω (πχ δεξιοτερα του πυρηνα τα 2 που ειναι σαν θαυμαστικα) αλλα απ οτι καταλαβα ετσι ειναι, δεν ειναι μολυβι. Απλα πρωτη φορα εκανα αγορα απο εξωτερικο και ειχα τις αμφιβολιες μου!

Link to comment
Share on other sites

..φιλε μου μια χαρα ειναι ο επεξεργαστης αυτες οι γραμμες ειναι τα κομμενα bridges (με laser) ....αλλα μαλλον επειδη ειναι και καφε χρωμα σου φανηκαν ποιο εντονα!!!;) ......αντε καλοριζικος......για βαλτον πανω....γιατι απο οτι βλεπω πρεπει να εχεις πετυχει καλο κομματι " IQYHA"

Link to comment
Share on other sites

Ναι μετα απο προτροπη του φιλου Jogi! Το καλο με το excaliber ειναι οτι ξερεις ποιο stepping παιρνεις... και φθινα μαλιστα, μολις 95$ + 12$ για μεταφορα! ουτε ο desktop 2600 δεν εχει τοσο στην ελλαδα!

Δοκιμες απο 12 ιουλιου γιατι εχουμε εξεταστικη! Ελπιζω μονο να μην με κρατησει χαμηλα η μνημη μου που ειναι BH6 double sided (NF7s)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θελω να ειναι 100% stable και να μην παθω το γνωστο L2 cache προβλημα μεχρι 1,75 θα δωσω, ελπιζω να τον καταφερω σε 11χ230-4, κατσε να δουμε που θα φτασει η μνημη και ποσο θα με ριξει το cpc και αναθεωρουμε τον στοχο!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jogi

Θα ανέβει αυτό είναι σίγουρο... εγώ έχω τερματίσει με αυτήν την ζέστη στα 2640 με 1,82Vcore (με παραπάνω ρευμα έχω αστάθειες)

Μια χαρά σου πήγε jogi ! και με τέτοια ζέστη !

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller

Επειδη θελω να ειναι 100% stable και να μην παθω το γνωστο L2 cache προβλημα μεχρι 1,75 θα δωσω, ελπιζω να τον καταφερω σε 11χ230-4, κατσε να δουμε που θα φτασει η μνημη και ποσο θα με ριξει το cpc και αναθεωρουμε τον στοχο!

Μόλις ξεπεράσεις τα 2700MHz, φώναξε. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.