Jump to content



Call of Duty 4 online problem με Punkbuster


aeroengine

Recommended Posts

Σε αρκετους καλους servers του promod στο Call of Duty 4 επαιρνα το εξης ban:avg PunkBuster kicked player ''avg'' for 5 minutes by Game-Violations.org [Admin Decision]

Αφου αγορασα νεο key code πεπεισμενος οτι το προβλημα οφειλεται στο ταλαιπωρημενο μου key...ΠΑΛΙ ακριβως τα ιδια...

*To Punkbuster ειναι Updated.

*Μην ακουσω οτι cheaταρα.

Οποιαδηποτε βοηθεια-εμπειρια-βασανο ευπροσδεκτα!

Link to comment
Share on other sites

με το ιδιο cfg φιλος μου μπαινει στους servers που δεν μπορω εγω χωρις κανενα προβλημα...γιατι σε μενα να εχει κολλημα?

εχω σπασει το κεφαλι μου τι μπορει να φταιει...μεχρι και nickname αλλαξα χαχα...:wall:

Link to comment
Share on other sites

@Neph

Δοκιμασμενο.ΠΑΛΙ τα ιδια...:wall::wall:

@msdx

τι λες ανθρωπεε?

Πριν λίγο καιρό έκανα bios update και χάθηκαν οι ρυθμίσεις που είχα βάλει .Για να μην τα πολυλογώ είχε τις ram σε 7 με το που τις ξανά ρύθμισα όλα οκ με το pb.

Link to comment
Share on other sites

@Νεφ

Δεν με νοιαζει αν δεν με πεταει στους αλλους γιατι εγω θελω να παιξω μονο promod.

[MENTION=13096]msdx[/MENTION]

Κατι αλλο θα ητανε και με το bios update εφτιαξε κατα λαθος.Απο που και ως που οι ραμ?

Link to comment
Share on other sites

@Νεφ

Δεν με νοιαζει αν δεν με πεταει στους αλλους γιατι εγω θελω να παιξω μονο promod.

@msdx

Κατι αλλο θα ητανε και με το bios update εφτιαξε κατα λαθος.Απο που και ως που οι ραμ?

Δεν το εξήγησα σωστά έχασε τις ρυθμίσεις που είχα βάλει για τα 4ghz . Τις ξανά έβαλα αλλά δεν κοίταξα τις ραμ που τις είχε γυρίσει σε 7 ενώ θελαν 8 για να παίξουν σωστά .

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει τύχει κάτι αντίστοιχο αλλά με μία πρόχειρη αναζήτηση φαίνεται ότι

δεν μπορείς να μπείς σε Servers που κάνουν stream στο game violations. Ενώ στους υπόλοιπους είσαι εντάξει.

Ρωτώντας τους θα σου πουν ακριβώς τον λόγο για τον οποίο τρως τα ban αυτά. Π.χ.

help ban problem - CoD4 Help - Game-Violations

Ban appeals - Frequently Asked Questions - Game-Violations

Αφού αγόρασες και νέο cd-key (από έμπιστο σαιτ φαντάζομαι) και δεν το έχεις δανείσει πουθενά τότε

το πρόβλημα ίσως να είναι κάποιο memory-editing-software το οποίο έχεις στο pc όπως αναφέρεται και στο

2ο Link η καθόλου απίθανο να έχει κάποια σχέση με το cfg σου.

VIOLATION (CVAR):

We will not process your appeal if you have used a downloaded cfg that contained cheat cvars.

It is your responsibility to check what is in configs before using them.

Appeals for cheat CVARS will be rejected by default.

Δοκίμασες να κάνεις απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανα του CoD αφου πήρες το νέο

Cd-key?

Ολά τα παραπάνω στα λέω με μια επιφύλαξη γιατί δεν έχω ούτε προσωπική εμπειρία ούτε είμαι

ειδήμων στο θέμα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα για το feedback να γραψω οτι μου πουλησαν χρησιμοποιημενο key και γι αυτο δεν εμπαινε.Μετα απο email ''συμπαθειας'' προς την εν λογω ιστοσελιδα,μου εδωσαν νεο key και οπως ηταν φυσικο μπαινει κανονικα παντου!Να ειναι καλα ο φιλος μου που μου ειπε να το κοιταξω γιατι εγω τους ειχα και για πολυ τιμιους...:wall:

Ποσταρω και το site: cjs-cdkeys

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.