Jump to content



Καλύτερη TFT 17" black (και για games)=?


cv01302

Recommended Posts

Επειδή η 19" CRT που έχω έχει αρχίσει και με κουράζει (πολλές ώρες μπροστά από το pc), είναι νομίζω καιρός να περάσω σε TFT...

Απ'ότι διάβασα εδώ, οι 17" ΤFT είναι πιο ώριμες από τις 19", επομένως θα προτιμήσω την 17άρα, αν και θα προτιμούσα 19...

Ποια θα με συμβουλεύατε (δηλαδή με μικρότερο χρόνο απόκρισης, μεγαλύτερο contrast ratio, μεγαλύτερο brightness)?

Τί πρέπει να προσέξω?

Είμαι και gamer, οπότε καλό ήταν η οθόνη να έχει το λιγότερο πιθανό ghost effect..

Η γωνία θέασης πόσο πρέπει να είναι minimum?

Y.Γ. πρέπει να είναι οπωσδήποτε σε μαύρο χρώμα.

Ακούω λοιπόν προτάσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Lg 1710s εδω και 1715s/1720 που τις εχουν παρει φιλοι. Που βασικα ειναι και το ιδιο πραμα εδω που τα λεμε με διαφορετικο περιτυλιγμα. Ποτε δεν διεκρινα προβλημα σε κανενα παιχνιδι η ταινια. Απο αποσταση η καλυτερη αγορα μου περισυ. Ανετα τις προτεινω για gaming.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Gr_God

Lg 1710s εδω και 1715s/1720 που τις εχουν παρει φιλοι. Που βασικα ειναι και το ιδιο πραμα εδω που τα λεμε με διαφορετικο περιτυλιγμα. Ποτε δεν διεκρινα προβλημα σε κανενα παιχνιδι η ταινια. Απο αποσταση η καλυτερη αγορα μου περισυ. Ανετα τις προτεινω για gaming.

αναφορικά με lg, υπόψιν ότι βγήκαν νέα μοντέλα (1730s) με rt 12 ms

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε για την LG 1720B?Την θελω βασικα σε μαυρο χρωμα η εστω σε μεταλλικο.Και η 1710 καλη αλλα υπαρχει σε μαυρο?

Βασικα αυτη που μου αρεσει περισσοτερο απο ολες σε design ειναι βασικα η SonyHS73 αλλα αξιζει ωστε να ρισκαρω αυτο με τα καμενα πιξελς???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ddd13

Ναι ρε γμτ αλλα για 500 και παραπανω ευρω ειναι τεραστιο ρισκο!!Ειναι οντως τοσο ενοχλητικα τα καμενα πιξελς?:cry:

εξαρτάται πως το βλέπει ο καθένας

πάντως, όπως είπε και o unstoppable η κατάσταση έχει βελτιωθεί σημαντικά

σε καλές και ακριβές οθόνες δεν είναι ιδιαίτερα πιθανό το φαινόμενο πλέον

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.