Jump to content



Α8 χ4 3850 τι psu θελει ?


michalos

Recommended Posts

Ευχαριστω φιλε μου, εστειλα mail στο πλαισιο (με τιτλο service octabit vs Πλαισιο !)με το λινκ και τους ζητω να γινει αντικατασταση cpu

Θα δουμε αν τελειωσουν τα βασανα!

Και φυσικα αυτα που ειχα πει για την AMD ισχυουν :

AMD sucks !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply
Ευχαριστω φιλε μου, εστειλα mail στο πλαισιο (με τιτλο service octabit vs Πλαισιο !)με το λινκ και τους ζητω να γινει αντικατασταση cpu

Θα δουμε αν τελειωσουν τα βασανα!

Και φυσικα αυτα που ειχα πει για την AMD ισχυουν :

AMD sucks !!!

καλη τυχη φιλε μου,
Link to comment
Share on other sites

Michale δεν ειναι ολα μαυρα!! δυστυχως τυχαινουν και τετοια!!! Οπως εμενα με την ιντελ με ενα P4 extrem kai c2d!!! Ετσι αλλαξα μερια! Αλλα φτιαχνω pc με intel!!! Οπως και σε αμδ μου εχει τυχει χαλια κοματι! :magic::fun:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου, εστειλα mail στο πλαισιο (με τιτλο service octabit vs Πλαισιο !)με το λινκ και τους ζητω να γινει αντικατασταση cpu

Θα δουμε αν τελειωσουν τα βασανα!

Και φυσικα αυτα που ειχα πει για την AMD ισχυουν :

AMD sucks !!!

Tο ότι σου βγήκε κάτι προβληματικό δεν πάει να πει πως είναι προβληματική η εταιρία ............ Για αυτό υπάρχει το DOA για να μπορείς να επιστρέφεις υλικά τα οποία κατά τον έλεγχο ξέφυγαν και διατέθηκαν με πρόβλημα στην αγορά ..........

Εγώ ποιο πολλά προβλήματα έχω από πλευράς Intel στα συστήματά μου παρά από AMD ........

Μητρική έχεις αλλάξει ????

Link to comment
Share on other sites

Λογω δουλειας εχω δουλεψει με χιλιαδες intel και ποτε δεν μου εχει τυχει προβλημα στον επεξεργαστη.(δουλευουμε αποκλειστικα intel)

Ενω εχω δει χαλασμενα απειρα mboard-ram-hd τροφοδοτικα αλλα cpu ποτε!

amd πρωτη φορα δουλευω και μαλιστα για δικο μου pc και οχι αλλων και να σου το προβλημα...

τυχαιο? δε νομιζω!

Και ασε δε με τους Liano που ειναι οτι να ναι...

Μεγαλη μούφα

Σε αυτο το θεμα μονο εχουμε 2 χαλασμενους ..τον δικο μου και του kefalas21

Γραψε στο google Amd Liano BSOD και θα δεις απειρα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

Λογω δουλειας εχω δουλεψει με χιλιαδες intel και ποτε δεν μου εχει τυχει προβλημα στον επεξεργαστη.(δουλευουμε αποκλειστικα intel)

Ενω εχω δει χαλασμενα απειρα mboard-ram-hd τροφοδοτικα αλλα cpu ποτε!

amd πρωτη φορα δουλευω και μαλιστα για δικο μου pc και οχι αλλων και να σου το προβλημα...

τυχαιο? δε νομιζω!

Και ασε δε με τους Liano που ειναι οτι να ναι...

Μεγαλη μούφα

Σε αυτο το θεμα μονο εχουμε 2 χαλασμενους ..τον δικο μου και του kefalas21

Γραψε στο google Amd Liano BSOD και θα δεις απειρα αποτελεσματα

Τα BSOD ήταν από τα αρχικά άσχημα BIOS των κατασκευαστών και όχι από χαλασμένα chip. Εδώ καλά καλά δεν κοίταξαν να κλειδώσουν το κατά τα άλλα κλειδωμένο multi των Llano .............

Η άποψή μου είναι πως δεν μπορείς να κρίνεις μια εταιρία ή μια πλατφόρμα σε σύγκριση με μια άλλη όταν στην μια περίπτωση (AMD) αγοράζεις το φτηνότερο πράγμα που κυκλοφορεί (Α55 μητρική του κιλού), το τοποθετείς επάνω σε πλήρες σύστημα του κιλού, και μετά βγάζεις συμπέρασμα πως η πλατφόρμα δεν είναι σαν την άλλη ............. ναι αυτή που έσκασες 2000€ για αγορά ..........

Απόψη δεν μπορείς να έχεις από 2 περιπτώσεις , ή μάλλον ΜΙΑ αποδεδειγμένη περίπτωση, αλλά από μεγάλη λίστα στατιστικών .......... Οι Llano τους οποίους προτίμησες γιατί είναι πολύ ανταγωνιστικοί είναι το Νο1 προιόν της χρονιάς για τους μεγάλους κατασκευαστές !!! Τυχαίο λοιπόν, δεν νομίζω ........... Αν ηταν προβληματικοί θα πήγαιναν άπατοι και όχι όπως τώρα που δεν προλαβαίνουν να καλύψουν τις παραγγελίες ...............

Εγώ στην ιστορία μου με την Intel είχα 3 προβληματικά CPUs στην σύγχρονη ιστορία και τα δυο χωρίς να έχουν IMC ή Northbridge μέσα τους ........ αλλά δεν πιστεύω πως φταίει η Intel για αυτό, ούτε πως είναι προβληματική η εταιρία. Μου τα αντικατέστησαν εντός εγγύησης και τα νέα ήταν μια χαρά κομμάτια.

Σε AMD που δουλεύω στο 90% τα τελευταία χρόνια δεν έχω ούτε ένα CPU χαλασμένο. Θα έλεγα πως μόνο εκπλήξεις έχω με X4 να γίνονται X6 και ATHLON να γίνονται Phenoms ..........

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τελικα εστειλα τον επεξεργαστη στην oktabit και ειδαν οτι στην μητρικη που εχω (gigabyte) ειχαν restarts ακομα και με νεα cpu. το προβλημα ειπαν οτι λυθηκε με το νεο beta bios που βγηκε 8/3/12 .

Εγω την μητρικη την ειχα μεχρι αρχες 2/12

Ελπιζω οτι τελειωσαν τα βασανά μου.

Link to comment
Share on other sites

με προβληματιζει λιγο το γεγονος οτι στον φιλο kefalas21 με ιδια μητρικη επεξεργαστη μνημες το προβλημα λυθηκε με αλλαγη επεξεργαστη και σε μενα ειπαν οτι φταιει το bios..ελπιζω να μην ξαναεχω προβλημα !

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μπαινω για να κανω μια διευκρινηση μπας και βγαλεις ακρη ρε michalos

εχω περασει το Beta βιος F7a απο τον φεβρουαριο οταν ειχα τον Α4 3400 (δεν εχω περασει το f7d)

και εχω αλλαξει τις ραμ με αυτες KHX1600C9AD3/2G 2Χ2 GB

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22950]KEFALAS21[/MENTION] μαλλον ισχυουν αυτα που μου περι bios για την δικη μου cpu ,στην δικη σου επεσες σε προβληματικη

Ευχαριστω φιλε μου ..θα δειξει.

[MENTION=7941]Μοκου[/MENTION] ,φίλε ελπιζω για να αλλαξω γνωμη για τους amd !

Για την ταχυτητα παντως μου εβγαζε μεγαλυτερο σκορ σε stock speed στο cpu benchmark (performance test 7) κατα 1000 μοναδες απο τον δικο μου core i5 750 overclocked@3.2ghz.Αν ηταν και σταθερος...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αρκετα γρηγορα cpu!!! Ειμαι ευχαριστημενος 100% μονο απο μσι ειμαι δυσαρεστημενος!!! απο asrock πλεον και μονο! Τωρα τελευταια εχω στησει 4 κοματια ASROCK E350M1 - - E-SHOP.GR οσο το φοβομουν τωρα τοσο το προτηνω....

michale πρεπει να γνωριζομαστε εμεις...!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.