Jump to content



Ati HD6870


JohnyMontana

Recommended Posts

Κοιτα τωρα επιδη ανοιγεις μεγαλη συζητηση γιατι εγω ειμαι αντικειμενικος εχω να πω οτι δν μπορεις να κρινεις απο το φορουμ ενος site οτι επιδη το εγραψαν 1-2 , 100 τεσπα παει να πει οτι ειναι ετσ...

Το καταστημα ειναι πολυ ανωτερο σε ταχυτητα εξυπηρετησης/τιμης/ποικοιλιας σε ολα στην Ελλαδα.

Εκτος απο ολα αυτα , οταν ακους τοσους πολλους να συζητανε γιαυτο μονο κακο δεν ειναι ....!!:p

Φαντασου ποσους πελατες εχει...

Καλα δεν το συζητω ειδικα στην εξυπηρετηση που τα αλλα σου λενε μια βδομαδα και ΑΝ! :sick: , σε ελεγχο ,η οπως πχ e-shop που τα στελνουν ολα σε Αθηνα (για Κρητη παντα) !!!

Φαντασου την διαφορα...

ΓΙα να μαθεις πως γινεται , οταν υπαρχουν παραξενοι , ασχετοι , και πονιροι μελατες αφτα γινονται...

Ποσα παραδειγματα εχεις δει μεσα σε καταστημα να επιστρεφουν κατι ενω λειτουργει κανονικα και το ανοιξαν επιδη δεν τους αρεσε εξωτερικα η επιδη κανει λιγο παραπανω θορυβο η επιδη δεν του αρεσουν τα χρωματα η 1002 λεπτομεριες!!!!Οταν γινεται αυτο λοιπον αυτα τα προιοντα που εγιναν επιστροφη δεν γινονται RMA , πρεπει να ξαναπουληθουν!Δεν μπορεις να τα στειλεις πισω Ασια να φας μεταφωρικα και αδικα το διαστημα (χρονικο) και μετα να σου ερθει πισω ακομη πιο ταλαιποριμενο...Θα πρεπει να το παρει καποιος αλλος...Ε ετσι λοιπον γινεται αυτο.. Δεν λεω πως ειναι αριστο αλλα εχει να εξυπηρετησει τοσους πελατες λαθη γινονται και στον τροπο και στο αποτελεσμα!!!

Ολοι εχουν μειονεκτηματα και πλεονεκτηματα αλλα μην κρινεις εγωηστικα.....

Το Multirama ειναι και αυτο απο τα μεγαλητερα καταστηματα και μπραβο τους οπως σε καθε πετυχημενο μαγαζι , αλλα εχει και αυτο τα αρνητικα (ειδικα στις τιμες).

Οτι πιστευει και οποιο εμπιστευεται ο καθενας...

(σορυ για το μεγαλο κειμενο):toomuchne

Εγω απλα σου ειπα την γνωμη μου

Δεν ξερω τι ειναι το multirama

Οσο για το e-shop ειναι πιο χαλια

αλλα και το πλαισιο αυτο πλεον εχει παραδειγμα και τινει να εχει ιδια πολιτικη

και εαν σου συνενεβεναι αυτο που συνεβει σε μενα

πιστεψε με δεν θα ξανα αγοραζες απο εκει

και το thelab ειναι το μεγαλυτερο forum σε πληροφορω στην Ελλαδα για τους υ/π

οποτε μετραει πολυ το τοπικ

Το πλαισιο δεν ειναι οπως παλια εχει αλλαξει πολιτικη παλια ημουν και γω φαν θα ελεγα

αλλα απο τοτε που επαθα οτι επαθα με δαυτους δεν προκειτα να ξανα παρω ουτε cd

Δεν λεω οτι ειναι ολα χαλια αλλα υπαρχουν πολλα ελλατοματα

Πλεον ψωνιζω απο πιο μικρα μαγαζια οπου εκτιμανε πιο πολυ τον πελατη πιστευω επειδη τον χρειαζονται

Το πλαισιο κανει πολλες μαμουνιες

Τεσπα δεν το συνεχιζω δικαιομα σου φιλε μου να κανεις οτι θες

Καλες αγορες να εχεις

και πανω απο ολα ευχομαι να μην ερθεις σε δυσαρεστη θεση οπως βρεθηκαμε πολλοι απο εμας για διαφορους λογους

Link to comment
Share on other sites

Και όχι ότι εδώ μέσα πολλοί δεν καίγανε σκόπιμα το hardware όταν είχε βγει νέας γενιάς καλύτερο -μέχρι και threads ξεκινάγανε κάποτε (τα οποία ευτυχώς κλειδώνονταν σύντομα)- για να πάρουν rma που σπαρταράει...

Επίσης, κατά αυτούς, το πλαίσιο έχει χαλάσει επειδή δεν τους δίνουν τσάμπα αντικατάσταση πολύ ανώτερο hardware όπως στο παρελθόν που είχαν καλομάθει (και εμένα μου είχαν κάνει τέτοιο rma αλλά δεν το θεώρησα αναφέρετο δικαίωμά μου:p).

Κατά τα άλλα, το πλαίσιο εξακολουθεί να είναι το πιο σύγχρονο και αξιόπιστο κατάστημα του χώρου.

Τώρα thread "ουυυ εμένα μου φέρανε την κάρτα που δεν έχει διαμαντένιους πυκνωτές - στην ίδια πάντα τιμή-" δεν τα σχολιάζω...

Το μόνο που άλλαξε σε σχέση με παλιότερα (εκτός από την πολιτική rma το αφεντικό τρελάθηκε), είναι η διαθεσιμότητα κάποιων προϊόντων - φέρνουν λιγότερα κομμάτια πλέον, λόγω των καιρών...

Οκ, οι πωλητές είναι κάπως άσχετοι πολλοί, αλλά αυτό ήταν από εποχές dos που είχε ανοίξει:p

Link to comment
Share on other sites

Και όχι ότι εδώ μέσα πολλοί δεν καίγανε σκόπιμα το hardware όταν είχε βγει νέας γενιάς καλύτερο -μέχρι και threads ξεκινάγανε κάποτε (τα οποία ευτυχώς κλειδώνονταν σύντομα)- για να πάρουν rma που σπαρταράει...

Επίσης, κατά αυτούς, το πλαίσιο έχει χαλάσει επειδή δεν τους δίνουν τσάμπα αντικατάσταση πολύ ανώτερο hardware όπως στο παρελθόν που είχαν καλομάθει (και εμένα μου είχαν κάνει τέτοιο rma αλλά δεν το θεώρησα αναφέρετο δικαίωμά μου:p).

Κατά τα άλλα, το πλαίσιο εξακολουθεί να είναι το πιο σύγχρονο και αξιόπιστο κατάστημα του χώρου.

Τώρα thread "ουυυ εμένα μου φέρανε την κάρτα που δεν έχει διαμαντένιους πυκνωτές - στην ίδια πάντα τιμή- δεν τα σχολιάζω...

Το μόνο που άλλαξε σε σχέση με παλιότερα (εκτός από την πολιτική rma το αφεντικό τρελάθηκε), είναι η διαθεσιμότητα κάποιων προϊόντων - φέρνουν λιγότερα κομμάτια πλέον, λόγω των καιρών...

Οκ, οι πωλητές είναι κάπως άσχετοι πολλοί, αλλά αυτό ήταν από εποχές dos που είχε ανοίξει:p

Φιλε μου το τι κανανε καποιοι κακο δικο τους

το θεμα ειναι οτι το πλαισιο κανει αλλα τραγικα πραγματα

Δεν αναφερομαι οτι εχει αρκετο προσωπικο που δεν ξερουν τι τους γινεται αναφερομαι σε συμπεριφορες

Σε καθε service αλλα θα σου πουνε

Link to comment
Share on other sites

Εγω απλα σου ειπα την γνωμη μου

Δεν ξερω τι ειναι το multirama

Οσο για το e-shop ειναι πιο χαλια

αλλα και το πλαισιο αυτο πλεον εχει παραδειγμα και τινει να εχει ιδια πολιτικη

και εαν σου συνενεβεναι αυτο που συνεβει σε μενα

πιστεψε με δεν θα ξανα αγοραζες απο εκει

και το thelab ειναι το μεγαλυτερο forum σε πληροφορω στην Ελλαδα για τους υ/π

οποτε μετραει πολυ το τοπικ

Το πλαισιο δεν ειναι οπως παλια εχει αλλαξει πολιτικη παλια ημουν και γω φαν θα ελεγα

αλλα απο τοτε που επαθα οτι επαθα με δαυτους δεν προκειτα να ξανα παρω ουτε cd

Δεν λεω οτι ειναι ολα χαλια αλλα υπαρχουν πολλα ελλατοματα

Πλεον ψωνιζω απο πιο μικρα μαγαζια οπου εκτιμανε πιο πολυ τον πελατη πιστευω επειδη τον χρειαζονται

Το πλαισιο κανει πολλες μαμουνιες

Τεσπα δεν το συνεχιζω δικαιομα σου φιλε μου να κανεις οτι θες

Καλες αγορες να εχεις

και πανω απο ολα ευχομαι να μην ερθεις σε δυσαρεστη θεση οπως βρεθηκαμε πολλοι απο εμας για διαφορους λογους

Δεν ειπα οτι ειμαι φαν ουτε τιποτα...ισα ισα απλα θελω να ειμαι με ολους... οπου το αξιζουν...Και ενωειται πως δεν θελω να θυξω το ΤΕΡΑΣΤΙΟ αυτο φορουμ που ολου ακολουθουν ,ειναι πραγματικα το μεγαλητερο...Απλα ολοι τωρα αλλαζουνε τροπο και τακτικη λογο της οικονομιας γιατι αλλιως...παει δεν θα υπαρχει κανενα φιλε μου ,λογο ανωτερας βιας θα ελεγα...καλα κανει ο καθενας και εχει καποια στρατηγικη ...Ενωειται να βοηθησεις εαν υπαρχουν εμπιστα μικρα μαγαζακια...!Σωστος!!!

Link to comment
Share on other sites

Και όχι ότι εδώ μέσα πολλοί δεν καίγανε σκόπιμα το hardware όταν είχε βγει νέας γενιάς καλύτερο -μέχρι και threads ξεκινάγανε κάποτε (τα οποία ευτυχώς κλειδώνονταν σύντομα)- για να πάρουν rma που σπαρταράει...

Επίσης, κατά αυτούς, το πλαίσιο έχει χαλάσει επειδή δεν τους δίνουν τσάμπα αντικατάσταση πολύ ανώτερο hardware όπως στο παρελθόν που είχαν καλομάθει (και εμένα μου είχαν κάνει τέτοιο rma αλλά δεν το θεώρησα αναφέρετο δικαίωμά μου:p).

Κατά τα άλλα, το πλαίσιο εξακολουθεί να είναι το πιο σύγχρονο και αξιόπιστο κατάστημα του χώρου.

Τώρα thread "ουυυ εμένα μου φέρανε την κάρτα που δεν έχει διαμαντένιους πυκνωτές - στην ίδια πάντα τιμή-" δεν τα σχολιάζω...

Το μόνο που άλλαξε σε σχέση με παλιότερα (εκτός από την πολιτική rma το αφεντικό τρελάθηκε), είναι η διαθεσιμότητα κάποιων προϊόντων - φέρνουν λιγότερα κομμάτια πλέον, λόγω των καιρών...

Οκ, οι πωλητές είναι κάπως άσχετοι πολλοί, αλλά αυτό ήταν από εποχές dos που είχε ανοίξει:p

Φενεσαι γνωστης των πραγματων...

εχεις δικιο...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι ειμαι φαν ουτε τιποτα...ισα ισα απλα θελω να ειμαι με ολους... οπου το αξιζουν...Και ενωειται πως δεν θελω να θυξω το ΤΕΡΑΣΤΙΟ αυτο φορουμ που ολου ακολουθουν ,ειναι πραγματικα το μεγαλητερο...Απλα ολοι τωρα αλλαζουνε τροπο και τακτικη λογο της οικονομιας γιατι αλλιως...παει δεν θα υπαρχει κανενα φιλε μου ,λογο ανωτερας βιας θα ελεγα...καλα κανει ο καθενας και εχει καποια στρατηγικη ...Ενωειται να βοηθησεις εαν υπαρχουν εμπιστα μικρα μαγαζακια...!Σωστος!!!

Όποτε ασχολήθηκα με μικρά μαγαζιά είτε κέντρο Αθήνα είτε της γειτονιάς, είχα κακή εμπειρία...Πιο ακριβά...περιμένεις τουλάχιστον 1+ μήνα να σου φέρουν ψιλοεξεζητημένο (βλ. μη low end που δεν το έχει βιτρίνα) προϊόν...κάνεις παραγγελία και στο τέλος "τελείωσε στο εργοστάσιο η παραγωγή για αυτό το μοντέλο - πάρε το κουτσουρεμένο που έρχεται bulk και μου βγαίνει και φτηνά"...καλά rma ala duke nukem (βλ. when it's done) κλπ.

Είχα όλh την καλή διάθεση να υποστηρίξω μικρότερα μαγαζιά, έστω πληρώνοντας και ελαφρώς περισσότερα, αλλά 9/10 είναι απογοήτευση για τον χρήστη που ξέρει ότι το pc δεν είναι μόνο γραφομηχανή και facebook...

Link to comment
Share on other sites

Όποτε ασχολήθηκα με μικρά μαγαζιά είτε κέντρο Αθήνα είτε της γειτονιάς, είχα κακή εμπειρία...Πιο ακριβά...περιμένεις τουλάχιστον 1+ μήνα να σου φέρουν ψιλοεξεζητημένο (βλ. μη low end που δεν το έχει βιτρίνα) προϊόν...κάνεις παραγγελία και στο τέλος "τελείωσε στο εργοστάσιο η παραγωγή για αυτό το μοντέλο - πάρε το κουτσουρεμένο που έρχεται bulk και μου βγαίνει και φτηνά"...καλά rma ala duke nukem (βλ. when it's done) κλπ.

Είχα όλh την καλή διάθεση να υποστηρίξω μικρότερα μαγαζιά, έστω πληρώνοντας και ελαφρώς περισσότερα, αλλά 9/10 είναι απογοήτευση για τον χρήστη που ξέρει ότι το pc δεν είναι μόνο γραφομηχανή και facebook...

δεν ξερω απο ποια μαγαζια πηρες

εγω παντως εδω στην θες/νικη παιρνω απο visionstudio και ειμαι ακρετα ευχαριστημενος

και πιο φθηνα προιοντα στα πιο πολλα πραγματα αλλα και καλη εξυπηρετηση

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει κατά καιρούς μερικά τοπικά της περιοχής μου, αλλά και κέντρο Αθήνα. Απο κανένα δεν έμεινα πραγματικά ευχαριστημένος, πέρα από το να αγοράσω κανα μελάνι για τον εκτυπωτή...

Δυστυχώς δηλαδή, γιατί και εμένα θα με βόλευε να εξυπηρετούμαι στη γειτονιά μου και θα ένιωθα ηθικά πιο εντάξει με το να τα δώσω σε έναν επαγγελματία με πρόσωπο στην τοπική μου κοινωνία και όχι σε μεγαλοεπειχειρηματίες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αλλα διακρινω ενα ψηλοεγωισμο σε σενα Audi εισαι εντελος καθετος....Τεσπα , οπως και να χει δεν θα σε εξηπηρετησει το ιδιο σε εγγυηση μια αλοκληρη εταιρια σε συγκριση με ενα ιδιοτη....(φαντασου οτι εαν ειναι ενας στα @@ του κανει οτι θελει δικο του ειναι - ενω στο καταστημα τα ακουει ο χαμηλοτερος και τρεχει για να το αποφυγει...) , και εκτος απο αυτα... οι πολυ μικροτερες τιμες πολλες φορες κανουν μπαμ σε καποια πραγματα οτι ειναι παραεισαγωγες....- επισης παει σε μικρα καταστηματα...:fist:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.