Jump to content



Ηλεκτρονικο τσιγαρο thread


ison

Recommended Posts

Ηδη σήμερα κάπνισα το πρωί ένα και μιλάμε ένιωσα πολύ αηδία και είμαι στην 3 μέρα.Ρε θηρίο έναν καπνό την μέρα??

Ενας 25αρης καπνος μου κρατουσε εμενα 1,5 μερα. Τωρα με το ΗΤ το εχω ελλατώσει, μιλάμε για 5-6 τσιγάρα την ημέρα, ειδικά το πρωι, με τον καφέ του ξυπνήματος. Το ΗΤ δεν τα εχει καταφέρει ακομα να με ξυπνήσει, και ας εχω υγρά με 18αρα νικοτίνη.

Link to comment
Share on other sites

Απο την 1η μερα που πηρα ηλ.τσιγαρο κοπηκε μαχαιρι το κανονικο..

Eκανα 1 καπνο σε 1-2 μερες..

Σε ενα μηνα κλεινω χρονο.. :)

Αρχισα με Vamo+gs air-->istick 30w+nautilus-->istick+Triton και τωρα εχω ipv D2+Bellus..

Απο υγρα ειχα φαει κολλημα με Umami Tobaco,Halo Tribeca,Cosmic fog Nutz-Milk and Honey.Και εχω δοκιμασει τα περισσοτερα απο μαγαζι atmosfaira(liqua κτλ)...και τωρα με After 8 Smoke :wub: +Vamp vape με 3αρα νικοτινη και απλα ψαχνομαι με βασεις pg/vg.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απο την 1η μερα που πηρα ηλ.τσιγαρο κοπηκε μαχαιρι το κανονικο..

Eκανα 1 καπνο σε 1-2 μερες..

Σε ενα μηνα κλεινω χρονο.. :)

Αρχισα με Vamo+gs air-->istick 30w+nautilus-->istick+Triton και τωρα εχω ipv D2+Bellus..

Απο υγρα ειχα φαει κολλημα με Umami Tobaco,Halo Tribeca,Cosmic fog Nutz-Milk and Honey.Και εχω δοκιμασει τα περισσοτερα απο μαγαζι atmosfaira(liqua κτλ)...και τωρα με After 8 Smoke :wub: +Vamp vape με 3αρα νικοτινη και απλα ψαχνομαι με βασεις pg/vg.

Kι εγω θελω να τα δοκιμάσω τα υγρά της Liqua, έχω ακουσει καλά λόγια. Και το Traditional Tobacco που μπάνισα βγαινει και σε 18άρα νικοτίνη. Δεν θέλω με γευσεις που βλέπω για κανένα λόγο (πχ φράουλα κλπ). Εν τούτοις όμως απο την Nobacco ο Νumber 3 που αγόρασα με την καστανή ζάχαρη "κάτι" μου έκανε.

Έγινε επεξεργασία από wesker
Link to comment
Share on other sites

Κάπνιζα τον μεγάλο καπνό σε 2 άντε πολύ βαριά 2 1/2 μέρες και τώρα ξεκίησα με 6mg νικοτίνη και με καλύπτει βλέπω μια χαρά.Το μόνο θέμα του istick 40w είναι πως καρατάει με το ζόρι μια μέρα και το πρωί είμαι στην φόρτιση.Παρ`ολα αυτά όμως είμαι ευχαριστημένος με την επιλογή και νομίζω πως σε καμμιά βδομάδα δεν θα καπνίζω ουτε ένα στριφτό


Σήμερα θα δοκιμάσω και το ligua virginia

Link to comment
Share on other sites

Το κακό με τα istick είναι πως έχουν ενσωματωμένες μπαταρίες οπότε πρέπει να είσαι κοντά σε μπρίζα όταν αδειάσει.

Για κάποιον όμως που ξεκινά τώρα το η/τ είναι μια χάρα αν φανταστείς πως πριν ενάμιση χρόνο οι απλές ego μπαταρίες 

με τα ανύπαρκτα ρεύματα και αυτονομία ηταν οι πιο διαδεδομένες.

Πολύ καλές επιλογές για mod με αποσπώμενες μπαταρίες αυτή την εποχή είναι το iPV D3 & Joytech VTC Mini.

Εχω το δεύτερο και για τα λεφτά που το πήρα είναι άψογο.

Μαζεμένο-πολύ καλή ποιότητα κατασκευής-καταπληκτική οθόνη με ότι πληροφορία μπορείς να φανταστείς.

Όποιος θέλει να μειώσει περαιτέρω το κόστος καλό ειναι να ψαχτεί με υγρά diy.

Τα 100ml μου κοστίζουν 12.50 ευρώ!

Βάση χρησιμοποιώ αποκλειστικά Pink Mule 50VG/50PG 12mg (βγαίνει σε πολλές εκδόσεις) και αρώματα συνήθως Smoke-Smoke X- R-Why της After-8.

Tρελλή οικονομία με ίδιο αποτέλεσμα σαν του έτοιμου.

Μόνο μειονέκτημα ότι θέλουν τουλάχιστον 20 μέρες ωρίμανση οπότε πρέπει να έχεις κάνει τα κουμάντα σου από πριν.

 

Αφήνω και ένα link για ελληνικό φόρουμ με πάμπολλες πληροφορίες και παρουσιάσεις για ότι έχει σχέση με το η/τ.

 

http://e-kapnisma.gr/index.php

 

Καλά διαβάσματα :)

Έγινε επεξεργασία από knight_77
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To VTC Mini που έλεγα είναι το αριστερό. Βγαίνει και σε άσπρο και σε τυρκουάζ. Αναμένεται και σε κόκκινο και χρυσό (μπλιαχ)

Το δεξί είναι το Vaporshark RDNA 40.

Oι ατμοποιητές είναι και οι δύο Phenomenon Lite με διαφορετικά κοστούμια.

Εδώ έχω αράξει και εδώ θα μείνω μετά από καιρό ψαξίματος και δοκιμής με διάφορους ατμοποιητές.

Δεν μπορώ άλλωστε να κάνω και αλλιώς λόγω κρίσης.

 

10460317_10206830024962426_2870857419109 

Έγινε επεξεργασία από knight_77
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To VTC Mini που έλεγα είναι το αριστερό. Βγαίνει και σε άσπρο και σε τυρκουάζ. Αναμένεται και σε κόκκινο και χρυσό (μπλιαχ)

Το δεξί είναι το Vaporshark RDNA 40.

Oι ατμοποιητές είναι και οι δύο Phenomenon Lite με διαφορετικά κοστούμια.

Εδώ έχω αράξει και εδώ θα μείνω μετά από καιρό ψαξίματος και δοκιμής με διάφορους ατμοποιητές.

Δεν μπορώ άλλωστε να κάνω και αλλιώς λόγω κρίσης.

 

10460317_10206830024962426_2870857419109

Θα δω μήπως καποια στιγμή αλλάξω μπαταρία, μαζι με ατμοποιητή. Τωρα χρειαζομαι υγρά, θα παρω πάλι το Number 3 απο την Nobacco, μιας και ειμαι με λοιμωξη του αναπνευστικου δεν εχω στο στομα καθολου την αισθηση της γευσης ωστε να δοκιμάσω νεα υγρα. Οπότε τα Liqua πανε για πιο μετα....

Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι κρυωμένος καλό είναι να κάνεις σκέτη βάση που είναι και πάφθηνη μέχρι να σου περάσει.

Ούτως ή άλλως δεν έχεις όσφρηση/γεύση οπότε δεν χάνεις τα αρώματα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι κρυωμένος καλό είναι να κάνεις σκέτη βάση που είναι και πάφθηνη μέχρι να σου περάσει.

Ούτως ή άλλως δεν έχεις όσφρηση/γεύση οπότε δεν χάνεις τα αρώματα.

Εχω και σκέτη βάση για τετοιες περιπτώσεις. Απλά θα το παρω για να το εχω μιας και ο γιατρος που θα παω ειναι στην Nobacco δίπλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια και απο μένα, 6 μέρες άκαπνος, ατμιστής. Έχω μια http://www.enjoysmoking.gr/shop/bataries-ovale/variable-voltage/delirium-variable-voltage-1300mah-detailκαι μια http://www.enjoysmoking.gr/shop/bataries-ovale/variable-voltage/vision-spinner-ii-detail και πάνω τους ένα Aspire ET (1.8Ω BVC) και ένα Aspire ET-S (1.6Ω BVC). Κάνω 2-3ml ημερισίως των 9mg.

 

Πάνω στις μπαταρίες αυτές μπορώ να βάλω Aspire Nautilus Mini ? Ή δεν αξίζει ο κόπος και χρειάζομαι upgrade ΚΑΙ στις μπαταρίες?

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο μένα, 6 μέρες άκαπνος, ατμιστής. Έχω μια http://www.enjoysmoking.gr/shop/bataries-ovale/variable-voltage/delirium-variable-voltage-1300mah-detailκαι μια http://www.enjoysmoking.gr/shop/bataries-ovale/variable-voltage/vision-spinner-ii-detail και πάνω τους ένα Aspire ET (1.8Ω BVC) και ένα Aspire ET-S (1.6Ω BVC). Κάνω 2-3ml ημερισίως των 9mg.

 

Πάνω στις μπαταρίες αυτές μπορώ να βάλω Aspire Nautilus Mini ? Ή δεν αξίζει ο κόπος και χρειάζομαι upgrade ΚΑΙ στις μπαταρίες?

Αυτό το site (enjoysmoking) δεν έχει τιμές; Ή εγώ δε τις βλέπω;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το site (enjoysmoking) δεν έχει τιμές; Ή εγώ δε τις βλέπω;

Δεν τα έχω αγοράσει απο κει, Ήταν το πρωτο απο τελεσμα στο google για αυτα τα προϊόντα και τα έβαλα τα links για τις εικόνες/περιγραφές :p

 

έπεσε παραγγελία για 2 Nautilus mini + 15 BVC 1.8Ω + spinner ii 1650 vv

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα έχω αγοράσει απο κει, Ήταν το πρωτο απο τελεσμα στο google για αυτα τα προϊόντα και τα έβαλα τα links για τις εικόνες/περιγραφές :p

 

έπεσε παραγγελία για 2 Nautilus mini + 15 BVC 1.8Ω + spinner ii 1650 vv

Εγω τον VAMO V5 ψαχνω, αλλα δεν τον βρισκω διαθεσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.