Jump to content



Υπαρχει ζωη μετα το Defy??


SLN

Recommended Posts

Το lapdock ειναι uberfail, αστο.
ως κάτοχος lapdock + atrix (1st ed) σου λεω το εξής : στη παρούσα φάση έχεις κάποια limitations, δηλαδή μπορείς να έχεις firefox από το webtop + να κάνεις fullscreen την οθόνη του κινητού στο lapdock για να δουλέψεις μια android εφαρμογή.

Μόλις βγεί το update για το 4.0 (ICS) θα φτιάξει κατά πολύ το πράμα, θα μπορείς να έχεις πολύ περισσότερα apps με τον ίδιο τρόπο που θα είχες κάποιο tablet. Αν βγεί βέβαια και άλλο update (official/unofficial) με ubuntu στην ουσία θα είχες netbook κανονικό στα χέρια σου.

Η προσφορά των mediamarkt είναι καλή, γιατί είναι με το slim lapdock (το άλλο που είδα στο video είναι λίγο παντοφλέ και δεν μου άρεσε).

Η motorola δίνει 2 χρόνια εγγύηση , θυμάμαι και στο Razr2 v8 που είχα το 2009 (my 1st smartphone :man_in_love:), μάλλον έχετε χρόνια να το ρωτήσετε περι εγγύησης κλπ και σας βρήκα αδιάβαστους :smoke:

Link to comment
Share on other sites

ως κάτοχος lapdock + atrix (1st ed) σου λεω το εξής : στη παρούσα φάση έχεις κάποια limitations, δηλαδή μπορείς να έχεις firefox από το webtop + να κάνεις fullscreen την οθόνη του κινητού στο lapdock για να δουλέψεις μια android εφαρμογή.

Μόλις βγεί το update για το 4.0 (ICS) θα φτιάξει κατά πολύ το πράμα, θα μπορείς να έχεις πολύ περισσότερα apps με τον ίδιο τρόπο που θα είχες κάποιο tablet. Αν βγεί βέβαια και άλλο update (official/unofficial) με ubuntu στην ουσία θα είχες netbook κανονικό στα χέρια σου.

Η προσφορά των mediamarkt είναι καλή, γιατί είναι με το slim lapdock (το άλλο που είδα στο video είναι λίγο παντοφλέ και δεν μου άρεσε).

Η motorola δίνει 2 χρόνια εγγύηση , θυμάμαι και στο Razr2 v8 που είχα το 2009 (my 1st smartphone :man_in_love:), μάλλον έχετε χρόνια να το ρωτήσετε περι εγγύησης κλπ και σας βρήκα αδιάβαστους :smoke:

Απλα ανοιξε >5 tabs στον firefox. Ξεμένεις απο μνήμη (FFS!)

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει αρκετα. Οχι καθε 3 μερες, οπως πολλοι απο δω, αλλα γενικα CM7 παιζω. To miui το εβαλα αλλα δεν μου καθοταν καλα και το εβγαλα σε 3-4 μερες.

CM9 (ics) δεν εχω δοκιμασει ποτε, λογω του οτι μαλλον δεν το "εχουνε" ακομα απο οτι διαβαζω.

Διαβασε step by step απο xda-developers. Τα λενε πολυ αναλυτικα. Γενικα αμα το κανεις root τα επομενα βηματα ειναι συνηθως τα ιδια σε ολες τις rom.

1)backup

1.5) δοκιμαζεις αν εκανε οντως επιτυχημενο backup... 1/3 εμενα στο restore με εχει κοψει λογω οτι δεν του αρεσαν τα MD5 που πριν 10 λεπτα ειχε δημιουργησει το ιδιο :p)

2)περνας την νεα ρομ στην SD σαν zip

3)Wipe cache-davlik κλπ κλπ

4)install .zip from SD...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τα βηματα, η αληθεια ειναι οτι η πληροφορια ειναι αρκετα διασπαρτη και εχω καποιες αποριες. Το λειτουργικο μου ειναι το πρωτο stock 2.1 eclair.

Αποτι καταλαβα απο το xda,

1. Πρεπει πρωτα να περασω το froyo 2.2 για να κανω την αναβαθμιση σε CM7, δεν μπορω κατευθειαν?

2. Σε αυτη την περιπτωση, για αναβαθμιση σε froyo, πρπεπει να χρησιμοποιησω το RSDlite?

3. To ClockworkRecover χρειαζεται ως bootloader για cm7 τελικα ή φτανει μoνο το 2ndinit και το στοκ recover?

4. Οταν λες δοκιμαζω το backup, κανω restore πριν περασω το νεο λειτουργικο, εστω και για στοκ froyo?, πως θα διαπιστωσω οτι εχει κρατησει ολα τα dατα απο τι στιγμη που δεν τα εχω σβησει? φαινονται στο rsd?

5. Nandroid backup ή Titanium? Φτανει το πρωτο η χρειαζεται και το δευτερο? αποτι καταλαβα το ενα κανει backup προγραμματα, φωτος, μυνηματα (? ή θελει smsbackup) και το δευτερο κραταει τα settings? Σορρυ αλλα δεν καταλαβαινω :D, αφου δεν εχω κανει wipe out τα δεδομενα πως θα δω την διαφορα?

6. To wipe davlik cache το κανει το cwm?

7. To νεο rom, οπως το cm7, το περναει μεσω rsd?

8. Αφοτου εχει περασει επιτυχως το νεο ρομ, μπαινω στο cwm και κανω restore to νανδροιδ backup?

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις, το xda εχει τοση πολυ πληροφορηση και τοσα πολλα hyperlinks που πρπει να ανοιξεις... ενα script αν φτιαχνοτανε θα κανανε χρυσα downoloads..

Link to comment
Share on other sites

(update)

Λοιπον ενταξει το εκανα στην πραξη και απαντησα πολλες απο τις ερωτησεις μου.

Εχω μακ κ οχι windows και δεν ειχα εικονα των προγραμματων. Εβαλα ενα virtual machine win, εγκατεστησα τα προγραμματα κ ολα ΟΚ. Εχω περασει το froyo προς το παρον, το κινητο ειναι πολυ πιο αμεσο.

Καποια στιγμη θα περασω και το cm, μια ερωτηση μονο SLN, πως καταλαβαινω οτι to backup ειναι λειτουργικο?

[update2]

Μιλησα με Μοτορολα Ελλας, το συνεργειο ειναι στην αργυρουπολη, η εταιρεια ονομαζεται Cellcom. Η εγγυηση ειναι 2 χρονια για κινητα αγορασμενα απο ελλαδα και μπορεις να το στειλεις ταχυδρομικως και να στο αποστειλουν πισω δωρεαν.

Η επισκευη ειναι δωρεαν, γινεται αυθημερον και απο εκει και περα ο χρονος μεταφορας αναλογα το καναλι (ταχυδρομιο 1-2 μερες, μαγαζι που το πηρες 7-10 μερες για να μαξεψει κιαλλα να στειλει/παρει).

1. Περνεις μοτορολα ελλας 2106800009, σου δινουν κωδικο πελατη, στοιχεια service

2. Στελνεις κινητο, κωδικο πελατη, παραστατικο αγορας(μπορει να ειναι αποδειξη η ανανεωση συμβολαιου carrier), αριθμο ΙΜΕΙ και περιγραφη προβληματος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.