Jump to content



Υπαρχει ζωη μετα το Defy??


SLN

Recommended Posts

Εχοντας εδω και κανα χρονο το Ντέφι τσι μοτορολας και οντας κατευχαριστημενος αφου τραβουσε τα πανδεινα και μετα... το επλενα κλπ κλπ και καθαριζε και ολα ηταν cool και trendy....

Αποφασισε σημερα να μην δουλευει το ακουστικο...

Με hands free/bluetooth ολα οκ... απλα απο το κανονικο ακουστικο του τηλεφωνου ντεν ακουει.

Με ενα γρηγορο ψαξιμο στο νετ ειδα οτι μονο εγω και κατι αλλες 10.000δες που πηραν το Ντεφι εχουν αυτο το προβλημα :p

Απλα σε πολλους εμφανιζεται την 1ο μηνα απο την αγορα... Τι να πεις... Εστω οτι ημανε απο τους "τυχερους"...

Ενιγουεη... 2 ερωτησεις

1) Απο Media markt ηταν αγορασμενο... Αυτα εχουνε 2 χρονια εγγυηση απο αυτους ή θα με μπλεξουνε με την αντιπροσωπεια?? Τι λεει το σερβις τους??

2) Τι κινητα παιζουνε μετα? Ειχα καλομαθει στο Ντεφι που δεν μασουσε τον $%#^ του απο κακομεταχειρηση, υγρασιες, βροχες κλπ κλπ. Σε σημειο που να ψηνομαι να παρω το ιδιο... αλλα λεω να παω σε κανα multicore...

Υπαρχει κανα καλο vfm dual core αυτη την εποχη? Βλεπω το optimus ακομα φλερταρει με το 300αρι... απαραδεκτο.

Κατι αλλο καλο?

Υποκεμενικα θα μου αρεσε, galaxy s2 (αλλα τωρα βγαινει το S3... οποτε θα πεσει) και απο τοτε που το ειδα το galaxy Note... αλλα πολλα τα 500+ μονο και μονο για την μεγαλη οθονη... Εντελως πρακτικα ομως οποιοδηποτε διπυρηνο που να μπορω να το πειραξω (apps, oc-lolwut-, κλπ) να περασει η ωρα (βασικο χαρακτηριστικο του κινητου περα απο το να παιρνει τηλ) θα κανει την δουλεια του.

kthxbai

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη εγγύηση της motorola απ'οσο γνωρίζω είναι στον 1χρόνο. Τώρα επειδη το θέμα με τα ακουστικά είναι πολύ χοντρό μπορεί να υπάρχει ιδιαίτερη περίπτωση μονο για την συγκεκριμένη ζημιά. Το mediamarkt δεν έχει service , ότι προκύπτει θα παει αντιπροσωπία και απο κει και περα είσαι μόνος σου. Το ηχιάκι είναι πολύ φθηνό (6-7ευρώ) και μπορεί να στο αλλάξει οποιοδήποτε μαγαζί με σερβις κινητών (προφανώς και η αντιπροσωπία αλλά χωρίς εγγύηση θα ζητήσουν πολυ περισσότερα ).

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας φτιαχνεται ευκολα και φτηνα οντως.

Κατα δευτερον απο τη μια λες οτι θελεις ζουπερ ντουπερ αντοχη και μετα λες για S2 και NOTE.

Αποφασισε.

-εγω πχ προτεινω επισκευη-

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μετά το ντέφι μπορείς να δοκιμάσεις ακορντεόν αλλά δεν ξέρω αν θα αρέσει στην αρκούδα σου.:p

ontopic: Ρώτα πρώτα πόσο θα πάει η επισκευή στο επίσημο της moto.Εφόσον είναι σύνηθες πρόβλημα θα μπορούν να σου δώκουν κοστολόγιο της επισκευής μέσω τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας φτιαχνεται ευκολα και φτηνα οντως.

Κατα δευτερον απο τη μια λες οτι θελεις ζουπερ ντουπερ αντοχη και μετα λες για S2 και NOTE.

Αποφασισε.

-εγω πχ προτεινω επισκευη-

νταξει ρε παιδι... δεν ειπα οτι σωνει και καλα θελω νοκια 3210... ειπα οτι ειχα καλοσυνηθισει με το ανθεκτικο... εξ ου και η αρωτνησης "υπαρχει ζωη ΜΕΤΑ το... "

Μαλλον θα κοιταξω οταν γυρισω να δω τι θα μου πουνε m/m (αν υπαρχουνε μεχρι τοτε :p) αλλιως θα παιξει επισκευη ακουστικου... μεχρι τοτε BT/handsfree...

dankeee

Link to comment
Share on other sites

Η m/m απλά θα το στείλει στο σέρβις όταν είναι να κάνει αποστολή πρός εκεί.Δεν το στέλνει την επόμενη π.χ.Οπότε άν το βιάζεσαι πήγαινέ το ο ίδιος ή σε κάποιον που κάνει γενικά σέρβις σε κινητά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ρε παλουκαρια... εδω οι παληκαραιοι εχουνε μια "προσφορα" τυπου....

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=3Whuw3y0Ue0&feature=related]Motorola RAZR + lapdock[/ame] (μαλλον το lapdock100, καθως ειναι χοντρο να δινουνε το 500 με την 14" οθονη) στα 499...

Αξιζει μια τετοια φαση?

και λαπτοπ, εχω, και tablet οποτε δεν ειναι οτι θα μου προσφερει κατι το συγκεκριμενο, απλα το αναφερω. 300 εχουνε το atrix πχ απο μονο του...

Το RAZR απο οτι ειδα στο XDA, κινειται, δεν ειναι πεθαμενο

Link to comment
Share on other sites

Το lapdock ειναι uberfail, αστο.

Το Atrix, σε τετοια τιμη κιολας ειναι uberwin. To ειχα 6μηνες και το εδωσα για να παω σε Motorola Photon (ιδιο σε χαρακτηριστικα απλα 4.3 οθονη και ελαφρως αλλο σχεδιο). Η Motorola εχει τα ΚΑΛΥΤΕΡΟΤΕΡΑ κινητα οσον αφορα σημα/ποιοτητα ομιλιας.

Παρε το atrix, πετα του μια τετοια πανω και εισαι καλυμενος!

Για οποιαδηποτε αποροια feel free to ask/nag/bitch :hehe:

Link to comment
Share on other sites

και ψηφιζω επισκευη..βαλτου και μια Otterbox defender και εισαι οκ..παρε μια γευση [ame=http://www.youtube.com/watch?v=vf4n9go9P64&feature=relmfu]OtterBox Defender Series[/ame] ειναι πολυ ποιοτικες θηκες τις εχω δοκιμασει ολες

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει ενα λεβεντη που εχει μια ταμπελα στο μαγαζι του "επισκευες κινητωνενενενε". Θα περασω μια βολτα να ρωτηξω τι και πως.

Δεν με αγχωνει το οτι δεν (ξερουν/μπορουν) να το φτιαξουν. Με αγχωνει το οτι θα μου πουνε

"οκ... 1 μηνα να ερθει το ανταλλακτικο, δεν εχουμε τιποτα" και θα συφυλιαστω.

Τι φρουριο ειναι αυτα τα Otterbox ρε σεις? Καλα βεβαια για 50 ευρω για θηκη πρεπει να βαζουνε και τον πατερα και την μανα τους και σως...

Παντως πρωτη φορα βλεπω οδηγιες για να βαλεις θηκη κινητου...

Αν μεινω με το ντεφι βεβαια ουτε λογος για θηκη και ειδικα 50 ευρω θηκη :p

Στην Τσύπρον δεν ισχύει Πανευρωπαϊκή εγγύηση προϊόντων;

Μετα απο αυτα που "περναω" με το τροφοδοτικο που αποφασισα να δω μεχρι που παει, μεσω εγγυησης.... ασε καλυτερα... Ελλαδα 4tw!! :p

Link to comment
Share on other sites

Απο τι στιγμη που ειναι defect κανονικα η Motorola πρπει να εκδωσει extended warranty.. τοχεις ψαξει?

edit> και το ενσυρματο ακουστικο πλεον δεν μου δουλευει σωστα (δεν παταει καλα στο jack), οποτε μονο με speaker που ειναι απατη..

Οφειλει να καλυψει τη ζημια αν θελει να μαρκεταρετε ως rugged phone.

Link to comment
Share on other sites

στην τσυπρον? τσυπρον εισαι πουλακι μου. Ε νομιζω οτι στη τσυπρον επιβαλεται να κυκλοφορας το ΛΙΓΟΤΕΡΟ, ελαχιστη απαιτηση/προδιαγραφη με iphone 3gs, μας εχεις κανει ρεζιλι ρε...αλλαξε κινητο...:p

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας εδω και κανα χρονο το Ντέφι τσι μοτορολας και οντας κατευχαριστημενος αφου τραβουσε τα πανδεινα και μετα... το επλενα κλπ κλπ και καθαριζε και ολα ηταν cool και trendy....

Αποφασισε σημερα να μην δουλευει το ακουστικο...

Με hands free/bluetooth ολα οκ... απλα απο το κανονικο ακουστικο του τηλεφωνου ντεν ακουει.

Με ενα γρηγορο ψαξιμο στο νετ ειδα οτι μονο εγω και κατι αλλες 10.000δες που πηραν το Ντεφι εχουν αυτο το προβλημα :p

Απλα σε πολλους εμφανιζεται την 1ο μηνα απο την αγορα... Τι να πεις... Εστω οτι ημανε απο τους "τυχερους"...

Ενιγουεη... 2 ερωτησεις

1) Απο Media markt ηταν αγορασμενο... Αυτα εχουνε 2 χρονια εγγυηση απο αυτους ή θα με μπλεξουνε με την αντιπροσωπεια?? Τι λεει το σερβις τους??

2) Τι κινητα παιζουνε μετα? Ειχα καλομαθει στο Ντεφι που δεν μασουσε τον $%#^ του απο κακομεταχειρηση, υγρασιες, βροχες κλπ κλπ. Σε σημειο που να ψηνομαι να παρω το ιδιο... αλλα λεω να παω σε κανα multicore...

Υπαρχει κανα καλο vfm dual core αυτη την εποχη? Βλεπω το optimus ακομα φλερταρει με το 300αρι... απαραδεκτο.

Κατι αλλο καλο?

Υποκεμενικα θα μου αρεσε, galaxy s2 (αλλα τωρα βγαινει το S3... οποτε θα πεσει) και απο τοτε που το ειδα το galaxy Note... αλλα πολλα τα 500+ μονο και μονο για την μεγαλη οθονη... Εντελως πρακτικα ομως οποιοδηποτε διπυρηνο που να μπορω να το πειραξω (apps, oc-lolwut-, κλπ) να περασει η ωρα (βασικο χαρακτηριστικο του κινητου περα απο το να παιρνει τηλ) θα κανει την δουλεια του.

kthxbai

SPEAKER EARPIECE EARPHONE HEADPHONE FOR MOTOROLA MB525 ME525 DEFY | eBay

Αυτό σου λείπει?:dance3::dance3::dance3:

Link to comment
Share on other sites

SPEAKER EARPIECE EARPHONE HEADPHONE FOR MOTOROLA MB525 ME525 DEFY | eBay

Αυτό σου λείπει?:dance3::dance3::dance3:

Η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ ευκολη η επισκευη του

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=rPiL0DiJIAE&feature=related]Motorola Defy replace earpiece.flv - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.