Jump to content



Είπα να δοκιμάσω...


JiMk

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από LL_NEO [Σήμερα, στις 16:01]

du demon είναι και όχι du duvel.

12 βαθμοί αν θυμάμαι καλά αλκοολ

’λλη λες εσύ, η Duvel έχει 8%.

Edit: Kαι αυτή την Demon την έχω πιει, 14% περιεκτικότητα αλκοόλ, και 17ευρώ το μπουκαλάκι :cry: :cry: (και βαράει άσχημα η ρημάδα)

Link to comment
Share on other sites

yeap confirmed. πολυ ιδιαιτερη μπυρα.σου μενει αξεχαστη και αυτο με τις μπυρες ειναι δυσκολο να συμβει.....

στα αλλα αλκοολουχα δινω εναν ψηφο στο southern και στο αμοργιανο ρακομελο......καμια σχεση αλλα στη φαση που ειμαι τα θεωρω τοπ

Link to comment
Share on other sites

ρακομελο βγαζει ολη η ελλαδα εχω πιει πολλες εκδοχες του αλλα το αμοργιανο με τρελανε,εχωνε κατι μπαχαρια εκει ενας βλαχουρας στο αιγιαλι,κατι ντοπια που φυτρωνανε εκει στους λοφους και ειχε μια απιθανη γευση...εβαζε και ντοπιο μελι....το μελι παιζει τον μεγαλυτερο ρολο να ξερεις

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά πολύ καλό ρακόμελο φτιάχνει ένα μαγαζάκι στο Θησείο το οποίο είναι λίγο πιο κάτω από εκεί που είναι όλες οι καφετέριες μαζεμένες στον πεζόδρομο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD [Σήμερα, στις 16:17]

Ενημερωτικά πολύ καλό ρακόμελο φτιάχνει ένα μαγαζάκι στο Θησείο το οποίο είναι λίγο πιο κάτω από εκεί που είναι όλες οι καφετέριες μαζεμένες στον πεζόδρομο.

Αμαν ρε φιλε...Ασε και δεν εχει και πολλα τραπεζακια,χαχαχαχα:p

Αληθεια αυτο το τυρι που δινει μεζε μαζι με το μελι σου αρεσει?????

Link to comment
Share on other sites

Το περιεργο ειναι οτι αν θες να κανεις "overclock" το αλκοολ στο ρακομελο,απλως βαζεις περισοτερο μελι...!!!!! Το μελι ανεβαζει την περιεκτικοτητα σε αλκοολ,οχι η ρακι καθευατη...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JiMk

Τι είναι αυτό το ροκομέλο ρε παιδιά... εμένα τσοκορέλο που θυμίζει.... για ρίξτε τα φώτα σας.

Ίδιο πράγμα είναι... απλά την ακούς λίγο παραπάνω με το ρακόμελο....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.