Jump to content



Είπα να δοκιμάσω...


JiMk

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

ποτε δεν επινα αμστελ επειδη μου φαινοταν καμμενη στη γευση της....ε γουστα ειναι αυτα και στα γουστα παμε πασο....gabriel δεν εχουν καμια αλλη σχεση ομως αυτες οι μπυρες οσον αφορα την γευση τους ετσι....? ειναι οπως τα fw με τα skoda.....

Link to comment
Share on other sites

Xα χα,εννοείται βρέ Naz ότι θέλει πίνει ο καθένας,εννοείται,γούστα είναι αυτά!!

Όταν λές VW με Skoda εννοείς ότι οι άλλες είναι πιό ποιοτικές;Αν εννοείς μεταξύ τους,ο τρόπος που παρασκευάζονται και ελέγχονται είναι ακριβώς ίδιος,ίδια μηχανήματα,στα υλικά υπάρχει διαφορά σαφώς...

Link to comment
Share on other sites

ειναι και τα δυο απο το ιδιο εργοστασιο ποιοτικα και τα δυο αλλα πως να το κανουμε το ενα ειναι πιο ποιοτικο απο το αλλο.ειναι οπως οταν λεμε ολοι ειμαστε ισοι αλλα καποιοι ειναι λιγοοο πιο ισοι....με επιασες νομιζω ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από naz

ποτε δεν επινα αμστελ επειδη μου φαινοταν καμμενη στη γευση της....

Ακριβώς την ίδια εντύπωση έχω, corona ολέ και αν δεν υπάρχει στο κατάστημα τότε heineken. Από τις πιο πλούσιες σε γεύση μπύρες που έχω δοκιμάσει πάντως ήταν η Beer de duvel (η μπύρα του διαβόλου).. και αρκετά πιο ακριβή :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Gabriel

Πάντως σε πωλήσεις είναι πολύ κάτω από την Amstel...

Αν αναλογιστεις οτι το 99% των Αλβανων πινουν Αmstel.....βαλε ποσο παραπανω ζητηση πρεπει να εχει!

(δε το λεω υποτιμητικα αλλα ετσι ειναι)

Link to comment
Share on other sites

Να σου πώ την αλήθεια δε κατάλαβα,πάντως είναι γεγονός ότι δίνεται μεγαλύτερη βαρύτητα στη Heineken άσχετα αν στις πωλήσεις είναι πολύ πιό κάτω από την Amstel.

Αν το θέτεις πάντως έτσι η Fischer είναι σαφώς πολύ ανώτερη από την Heineken.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael [Σήμερα, στις 15:43]

Αν αναλογιστεις οτι το 99% των Αλβανων πινουν Αmstel.....βαλε ποσο παραπανω ζητηση πρεπει να εχει!

(δε το λεω υποτιμητικα αλλα ετσι ειναι)

Δεν είναι έτσι,

Να σου πώ το άλλο,πρίν να εισβάλλουν οι Αλβανοί στην ελλάδα το 90 ο κόσμος πάλι Amstel έπινε.

Σίγουρα είναι η μπύρα της εργατιάς:p αλλά πολλοί είναι αυτοί που τη προτιμούν...

Link to comment
Share on other sites

ποπο φιλε η beer de duvel πολυ καλη μπυρα....αλλα αντε βρες την....

και η fischer καλουτσικη αλλα προτιμω χαινεκεν....γουστα τι να λεμε....γκαμπριελ εννοω οτι σαφως η αμστελ η μυθος και η αλφα ειναι πιο φθηνες μπυρες,οχι μονο σε τιμη αλλα και σε ποιοτητα περιεχομενου.αυτο λεω.η χαινεκεν σου δινει την αισθηση μιας καλοπροσεγμενης,πως να στο πω,ακριβης μπυρας.εχει αυτη την πλουσια γευση,ακομα πιο πλουσια και απο την φισερ.ετσι την γευομαι εγω τουλαχιστον.περι μπυρας ο λογος.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD [Σήμερα, στις 15:41]

Ακριβώς την ίδια εντύπωση έχω, corona ολέ και αν δεν υπάρχει στο κατάστημα τότε heineken. Από τις πιο πλούσιες σε γεύση μπύρες που έχω δοκιμάσει πάντως ήταν η Beer de duvel (η μπύρα του διαβόλου).. και αρκετά πιο ακριβή :rolleyes:

Αυτή λέγεται Duvel και είναι σε μικρό μπουκάλι;

Αν ναί είναι εισαγωγή της Αθηναικής και πάλι (όπως οι Mcfarland,Carib,Buckler,Erdinger) και στο χημείο της εταιρείας δείχνει οτι είναι ποιοτικά η κορυφαία.

Νομίζω ότι πρωτοπαράχθηκε από καλόγερους ή κάτι τέτοιο.

Erdinger τι γνώμη έχετε;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Xεχεχχ!

Καλες κ οι κορονες αλλα θελω απευθειας συνδεση με την τουαλετα μετα την 5η..... :p

Συμβαινει με τις μπυρες.....

Γιαυτο ειναι φτηνες,επειδη τις γυριζεις γρηγορα πισω......χεχε

Αmstel rullezzz υπαρχει παντου!!!

κ για αλλαγη η fisher καλες ειναι!!!

p.s.dεν ειμαι αλbανο :p

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι σε ενα μικρο μμπουκαλι και ειναι λιγο περιεργη αισθηση οταν την πρωτοπιεις ειναι λιγο στυφη....η παλιοτερη μπυρα νομιζω οτι ειναι,την φτιαξαν κατι τρελοκαλογεροι....

η ερντιγκερ ειναι για μενα η πιο πλουσια σε γευση μπυρα,μιλαμε για πολυ βαρια σε αισθηση και πολυ ιδιαιτερη γευση....

σαν κορυφαια επιλογη μεταξυ μπυρων ευρειας καταναλώσης τοποθετω την budweiser.....

α ρε στα 40 μου με βλεπω με καμια μπυροκοιλια 2 κυβικα μετρα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Gabriel

Αυτή λέγεται Duvel και είναι σε μικρό μπουκάλι;

Αν ναί είναι εισαγωγή της Αθηναικής και πάλι (όπως οι Mcfarland,Carib,Buckler,Erdinger) και στο χημείο της εταιρείας δείχνει οτι είναι ποιοτικά η κορυφαία.

Νομίζω ότι πρωτοπαράχθηκε από καλόγερους ή κάτι τέτοιο.

Erdinger τι γνώμη έχετε;

Ναι σε μικρό μπουκάλι είναι.

Erdinger δεν τρελλάθηκα,την Warsteiner μου θυμίζει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Gabriel

Δεν είναι έτσι,

Να σου πώ το άλλο,πρίν να εισβάλλουν οι Αλβανοί στην ελλάδα το 90 ο κόσμος πάλι Amstel έπινε.

Σίγουρα είναι η μπύρα της εργατιάς:p αλλά πολλοί είναι αυτοί που τη προτιμούν...

Και μη μου πεις οτι δε ξερεις το γιατι..... :p

Mε αυτα κ με αυτα παω να παρω απο το ψυγειο μια Lowenbrau που ειναι παντα προχειρη :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.