Jump to content



Μέγα problem...


Lordofpcs

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος χριστιανός να μου πει τι στο καλό φταίει και κάνει επανεκίνηση ο υπολογιστής όταν παίζω παιχνίδια;

Λίγο γρήγορα γιατί !!! ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΑ !!! πια!:OT:

Υ.Γ. Τον έχω κάνει ήδη format πριν απο μια βδομάδα και απο ψήξη είμαι ΟΚ!(P4 2.4B GHz)

Link to comment
Share on other sites

Απο τροφοδοτικό δεν έχω κάτι ιδιαίτερο(δηλαδή μια μουφιά 300 Watt που μάλλον αυτό φταίει γιατί δοκίμασα ένα άλλο και δεν είχε κανένα πρόβλημα αλλα μόνο για 20-30 λεπτά...)!!!!!

Η θερμοκρασία του επεξεργαστή είναι περίπου στους 39-41C.

Απο ψήξη έχω 3 ανεμιστήρες Zalman 12v κουτιού πράγμα που δεν κινεί τις υποψίες μου...

Link to comment
Share on other sites

Κατα πάσα πιθανότητα, είναι θέμα τροφοδοτικού. Πόσο είναι το max output του 300άρι που μας λες? Συνήθως είναι πολύ λιγότερο στα no-name.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο μικρό για το σύστημά σου. Για σένα κοίτα από Chieftec 360W και πάνω (μην πας να πάρεις το 550άρι της Antec γιατί θα πάει χαμένο). Κι έτσι για να μαθαίνουμε να αντιμετωπίζουμε προβλήματα, σου είπα για το τροφοδοτικό επειδή στα παιχνίδια (και ειδικά στα τελευταία) λειτουργούν συγχρόνως στο full πολλά ενεργοβόρα υποσυστήματα με αποτέλεσμα να κλατάρει το τροφοδοτικό...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.