Jump to content



Προσαρμογέας για τοποθέτηση 3.5" σε φατνίο 5.25"


couveland

Recommended Posts

Καλημέρα, μετά από αρκετό καιρό ξαναστήνω ένα πισάκι. Το κουτί (corsair 650d) έχει μόνο 5.25" υποδοχές. Θέλω σε μία από αυτές να τοποθετήσω ένα παλιό περιφερειακό 3.5" που έχω, ένα hot plug sata adapter της icy box που έχει 3.5" πρόσοψη.

Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω αντάπτορα μαζί και με πρόσοψη από 5.25" σε 3.5" ? Σε μαύρο απαραίτητα, κατά προτίμηση αλουμινίου. Στο skroutz δε βρήκα κάτι, ίσως δεν ψάχνω σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά από αρκετό καιρό ξαναστήνω ένα πισάκι. Το κουτί (corsair 650d) έχει μόνο 5.25" υποδοχές. Θέλω σε μία από αυτές να τοποθετήσω ένα παλιό περιφερειακό 3.5" που έχω, ένα hot plug sata adapter της icy box που έχει 3.5" πρόσοψη.

Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω αντάπτορα μαζί και με πρόσοψη από 5.25" σε 3.5" ? Σε μαύρο απαραίτητα, κατά προτίμηση αλουμινίου. Στο skroutz δε βρήκα κάτι, ίσως δεν ψάχνω σωστά.

3.5" to 5.25" Floppy Drive Mounting Adapter Converter | eBay

Kατι τετοιο θες αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα βρεις σε αλουμινιο

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιο θέλω πράγματι. Σε πλαστικό το βρίσκω σε αρκετά ντόπια καταστήματα ως "Roline Floppy Drive Mounting Adapter", η λέξη κλειδί στο search είναι "floppy" χωρίς αυτό δεν το έβρισκα. Αν πάρω το αλουμινένιο της Silverstone πχ, άραγε θα κάνει στο corsair ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.