Jump to content



Λαμάκι για μητρική...


Ilias83

Recommended Posts

Η μητρική μου είναι μια ALbatron ΚΤ600 Pro (v.3)

Όταν την αγόρασα και την έβαλα στο κουτί, ανακάλυψα οτι το λαμάκι που μπαίνει στο πίσω μέρος του κουτιού και κλείνει το κενό που μένει ανάμεσα στις διαφορες εξόδους και εισόδους της μητρικής (ποντίκι, πληκτρολόγιο, θύρες USB, θύρες COM κ.τ.λ.) δεν κάνει για την καινούρια μου μητρική...

Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ ένα;

Πουλιέται στα μαγαζιά;

Κανονικά δεν θα έπρεπε να υπάρχει μαζί με τη μητρική;

Link to comment
Share on other sites

Αν η μητρική σου ήταν η BULK έκδοση, μπορεί να μην είχανε βάλει. Τώρα αν πας σε κάποιο μαγαζί με Η/Υ θα πρέπει να πας μαζί με την μητρική ή έστω με μια φωτό απο την πίσω μεριά της μητρικής σου για να σου δώσουνε το σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να το είχα κάνει όταν το πήρα...

Θα το έκανα δηλαδή, το έχω ξανακάνει... (Απαίτησα καλωδιοταινία για ένα drive - και μάλιστα μέσα στις οδηγίες έλεγε οτι δεν παρέχεται- αλλά επειδή ο υπάλληλος είχε πεί οτι έχει μέσα...)

Τώρα το έχω αρκετό καιρό...

Πρέπει να είναι ένας μήνας ακριβώς αν δεν κάνω λάθος. 13 Ιουνίου την πήρα...

Βασικά τότε τη βιαζόμουν και είχε πέσει και πολύ δουλεία. Δεν είχα χρόνο να πάω.

Δεν ξέρω αν με παίρνει τώρα να πάω και να ζητήσω λαμάκι...

Link to comment
Share on other sites

Αν ευκαιρείς, δεν χάνεις τίποτε να το ζητήσεις...

Το πρόβλημα είναι ότι δεν κάθεται εύκολα λαμάκι από άλλη μητρική, μιας και η κάθε μία έχει τις δικές της εξόδους σε διαφορετικές θέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.