Jump to content



[18 FEB] [Project/Worklog]"The Good,the bad and the ugly" feat. ** *********


petroSEXtreme

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply
  • 1 month later...

sorry για την καθιστερηση αλλα γινανε κατι τροποποιησεις

dsc01094pg.jpg

By bloodmage1 at 2012-04-07

dsc01095cf.jpg

By bloodmage1 at 2012-04-07

dsc01096dg.jpg

By bloodmage1 at 2012-04-07

dsc01097tp.jpg

By bloodmage1 at 2012-04-07

εδω οι τεμπς με gpu stress

tempsa.jpg

By bloodmage1 at 2012-04-07

και εδω τα watt που τραβαει το πισι εν ωρα στρεςς

wp000069y.jpg

By bloodmage1 at 2012-04-07

αυτα απο εμενα

και να πω παλι ενα ευχαριστω στον πετραν για ολα!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο αλλα θελει μερικα αυτοκολητα πανω στο πλεχι για να σπασει λιγο το ασπρο γιατι εμενα τουλαχιστον μου φενετε αρκετα μπουκομενο με τοσο ασπρο ισως και καποια αυτοκολλητα για τις μνημες

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο.Μπράβο!!!

Αλλά χώσε λίγο ακόμα o\c στην καρτούλα να πιάσει και τόπο το full cover block!!!Αντέχει!:p

την καρτα την φοβαμαι μαν!!!

δεν θελω να δωσω πολυ ταση

ψοφανε πολυ ευκολα οι μνημες

οχι λογο θερμοκρασιων αλλα λογο μνημων

τον παιξανε εκει στην nVidia και βαλανε σκαρτες μνημες στις 590 και 570

Πολυ ωραιο αλλα θελει μερικα αυτοκολητα πανω στο πλεχι για να σπασει λιγο το ασπρο γιατι εμενα τουλαχιστον μου φενετε αρκετα μπουκομενο με τοσο ασπρο ισως και καποια αυτοκολλητα για τις μνημες

αργοτερα ισως βαψω τις καλυπτρες μαυρες, δεν ξερω. αλλα για την ωρα ετσι οπως ειναι μ αρεσει

για τις μνημες δεν το σκεφτομαι καν

ειναι θεμα γουστου πιστευω

thx παντος για τις ιδεες/προτασεις/εναλακτικες σου :)

Link to comment
Share on other sites

την καρτα την φοβαμαι μαν!!!

δεν θελω να δωσω πολυ ταση

ψοφανε πολυ ευκολα οι μνημες

οχι λογο θερμοκρασιων αλλα λογο μνημων

τον παιξανε εκει στην nVidia και βαλανε σκαρτες μνημες στις 590 και 570

αργοτερα ισως βαψω τις καλυπτρες μαυρες, δεν ξερω. αλλα για την ωρα ετσι οπως ειναι μ αρεσει

για τις μνημες δεν το σκεφτομαι καν

ειναι θεμα γουστου πιστευω

thx παντος για τις ιδεες/προτασεις/εναλακτικες σου :)

Eνα αυτοκολητο σαν το παρακατω πιστευω θα ηταν καλυτερα γιατι του τεριαζει το ασπρο αλλα για μενα οπως ειπα παραπανω ειναι υπερβολικο και 2-3 logo η κατι τετοιο θα βγει αρκετα καλυτερο απο καποιο μονοχρωμο

post-14294-1416076017,4502_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσει η ασπριλα!! :T:

Να ρωτησω, τι υλικο ειναι το καλυμα του τροφοδοτικου και πως ακριβως στηριζεται η ολη κατασκευη?

αλουμινιο ειναι και στηριζεται με δυο βιδες αν και δεν χρειαζονται και πολυ γιατι ειναι εφαρμοστα

πολλά μπράβο για την προσπάθεια το αποτέλεσμα θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερο :hmm:

εχεις να προτινεις κατι συγκεκριμενο?

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να σε στεναχωρήσω άλλα η δουλειά που έχετε κάνει παιρνη πολύ βελτίωση

εξηγούμε:

είναι κομμένο στραβά το αλουμίνιο στην φαστα

μπλοκ βαμμένο με σπρέι και όχι με ηλεκτροστατική ένταξη μπορεί να πηγενε ψηλά αλλά ποσό άραγε

η κάρτα σου δικαιολογεί το έξοδο που θα έκανες

μήπως τα ρακορ να ήταν μαύρα;η χάλκινες βίδες-τάπες είναι σαν τι μύγα μες το γάλα

η μια μνήμη δεν έχει κουμποση καλά, ξεφτισμένα slive στο τελείωμα σε δυο καλώδια

ξέρω ότι η χαρά σου είναι μεγάλη που τελείωσε αλλά οι λεπτομέρειες κάνουν τη διαφορά

Link to comment
Share on other sites

είναι κομμένο στραβά το αλουμίνιο στην φαστα

Με το χαρακα πως ειναι ισιο αλλα εσυ το βλεπεις στραβο δεν ξερω:getlost:

μπλοκ βαμμένο με σπρέι και όχι με ηλεκτροστατική ένταξη μπορεί να πηγενε ψηλά αλλά ποσό άραγε

1ον βλεπεις καποια ατελεια στη ποιοτητα βαφης?

2ον το block εγινε με πιστολι

3ον αν βρεις εσυ μαγαζι που κανει ηλεκτροστατικη σε acetal θα το κανω το βαψιμο δωρο στον Σταυρο:fist:

μήπως τα ρακορ να ήταν μαύρα;η χάλκινες βίδες-τάπες είναι σαν τι μύγα μες το γάλα

Για τα ρακορ θα συμφωνησω μαζι σου οτι κατι σαν τα μαυρα koolance θα καθοντουσταν τελεια αλλα δε επαιζε τιποτα σε μαυρους quick connectors.Οσο για το ασπρο-χαλκινο εμενα μου αρεσε πολυ :)

η μια μνήμη δεν έχει κουμποση καλά, ξεφτισμένα slive στο τελείωμα σε δυο καλώδια

αυτο για την μνημη δεν το επιασα...

το sleeve θελει επειγοντως φτιαξιμο.αλλα δεν ειναι extension για να το αλλαξουμε.Ειναι το μαμα καλωδιο του τροφοδοτικου:)

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν γιατί αν εσύ που είσαι εκείνος που το κατέχει το άθλημα και είσαι ευχαριστημένος με το αποτελέσματα τότε η γνώμη μου περισσεύει

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να σε στεναχωρήσω άλλα η δουλειά που έχετε κάνει παιρνη πολύ βελτίωση

εξηγούμε:

είναι κομμένο στραβά το αλουμίνιο στην φαστα

μπλοκ βαμμένο με σπρέι και όχι με ηλεκτροστατική ένταξη μπορεί να πηγενε ψηλά αλλά ποσό άραγε

η κάρτα σου δικαιολογεί το έξοδο που θα έκανες

μήπως τα ρακορ να ήταν μαύρα;η χάλκινες βίδες-τάπες είναι σαν τι μύγα μες το γάλα

η μια μνήμη δεν έχει κουμποση καλά, ξεφτισμένα slive στο τελείωμα σε δυο καλώδια

ξέρω ότι η χαρά σου είναι μεγάλη που τελείωσε αλλά οι λεπτομέρειες κάνουν τη διαφορά

αν και στα περισσοτερα απαντισε ο πετρος....

το αλουμινιο ειναι ισιο δεν ξερω γιατι το βλεπεις στραβο

στα σλιβς εχεις δικιο. οπως ειπε και ο πετρος δεν ειναι εξτενσιον ειναι τα καλωδια του τροφοδοτικου το οποιο θα αλλαχτει οποτε δεν καθομαι να το φτιαξω

αυτο με τη μνημη ουτε εγω το επιασα

οσον αφορα τις χαλκινες βιδες/ταπες και τα μαυρα ρακορ +φωνω απολυτα μαζι σου και θα αποτελεσει μελλοντικη αλλαγη :T:

δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν γιατί αν εσύ που είσαι εκείνος που το κατέχει το άθλημα και είσαι ευχαριστημένος με το αποτελέσματα τότε η γνώμη μου περισσεύει

δεν ερχεσε σε αντιπαραθεση με κανεναν

σε forum ειμαστε....γιαυτο ποσταρα τις φοτογραφιες για να ανταλλαξουμε γνωμες-αποψεις

Link to comment
Share on other sites

οτι λεει ο Σταυρος και παραπανω.

Και βεβαια θελω την κριτικη σου (αλλιως δεν προκειται να ανεβαζα foto) ειτε ειναι καλη ειτε ειναι κακη :)

Το γαμωτο της ολης υποθεσης ειναι καποιες λεπτομερειες δεν μπορουν να φανουν σε foto (τουλαχιστον οχι με απλες foto,σε studio σιγουρα θα ηταν πολυ καλητερα)Παραδειγμα αυτου που λεω ειναι και η ποιοτητα της βαβης.Αν τα δεις απο κοντα (ειδικα το radiator) μπορουσες να πεις ευκολα οτι ειναι απο το εργοστασιο βαμενο :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.