Jump to content



Αποτυχία O/C


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά! Είχα μια μητρική της Abit (S775) και είχα τον Q6600 στα 3.2 άνετα με 1.29 vcore με μνήμες 4x1GB DDR2 800Mhz.

Καλά ως εδώ! Πρόσφατα πήρα την MSI X48C Platinum (S775) και 4X1 GB DDR3 1600Mhz και δεν μπορώ να κρατήσω το σύστημα ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ σταθερό... Ακόμα και στα 2.7 με 1.30vcore το pc κάνει loop reboot 3-4 φορές και μετά βγάζει αποτυχία overclock. Υποψιάζομαι κάτι δεν πάει καλά με τις μνήμες λόγω ddr 3 . Μπορείτε να μου πείτε τι να βάλω στο καθένα ImageShack Album - 6 images (επιλογές oc από το bios)

Link to comment
Share on other sites

vid 1.2375v :) Μείωσα ρεύμα στα 1,2875vcore και πάλι είμαι σταθερός στα 3,2 και απ'ότι κατάλαβα παίζει να έχω καλό "κομμάτι". Περιμένω την Τρίτη την πάστα από το Plaisio γιατί από αυτή που έχω βάλει (μια μούφα που είχε η συσκευασία της Α50) δεν βλέπω καλές θερμοκρασίες και φοβάμαι να δωσω ρεύμα... Πιστεύω με 1.36~ τα έχω τα 3.6Ghz, τι λέτε; :dance3:

Link to comment
Share on other sites

vid 1.2375v :) Μείωσα ρεύμα στα 1,2875vcore και πάλι είμαι σταθερός στα 3,2 και απ'ότι κατάλαβα παίζει να έχω καλό "κομμάτι". Περιμένω την Τρίτη την πάστα από το Plaisio γιατί από αυτή που έχω βάλει (μια μούφα που είχε η συσκευασία της Α50) δεν βλέπω καλές θερμοκρασίες και φοβάμαι να δωσω ρεύμα... Πιστεύω με 1.36~ τα έχω τα 3.6Ghz, τι λέτε; :dance3:

1.237 vid?

καλο κομματι ναι...λογικα τα 3.6 θα τα εχεις..τωρα ποσο ρευμα εσυ θα μας πεις γιατι καθε cpu ειναι διαφορετικο..

το ρευμα που δινεις απο ενα σημειο κ μετα δυσαναλογο με τα mhz που κερδιζεις..

Εγω για καθε μερα ειμαι στα 3.5(vid@1.2750,vcore@1.34)αλλα εχω κ 10αρι πολλαπλασιαστη..:T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.