Jump to content



Επιλογη καρτας για HD Video Editing (Pinacle studio 15 HD)


petroSEXtreme

Recommended Posts

Εχουμε ενα φωτογραφιο που θελει καινουργιο μηχανημα.Δουλεια μονο επεξεργασια image/video.Το θεμα ειναι οτι ο ανθρωπος δουλευει κατα κυριο λογο pinacle Studio 15 και HD ταινιες.Οποτε προς τα που κοιταω για vga?Ειχα στο μυαλο μου quadro 6000.Αλλα θα ειναι αρκετη?Δεν εχει προβλημα να τον παω και σε mainstream καρτες αρκει να κανουν σωστα αυτο που θελει.Κανενας του χωρου να δωσει καμια συμβουλη΄για vga?

ps1:το μηχανημα ειναι για επαγγελματικο σκοπο οποτε δεν θα παιξει ποτε games.

ps2:H υπολοιπη συνθεση ειναι ι7 και 12gb ram.

Ευχαριστω παιδες εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου άλλο η επεξεργασία image και άλλο του βίντεο.

Για επεξεργασία εικόνας ότι και να μπεί κατά την γνώμη μου θα κάνει δουλειά.

Για επεξεργασία βίντεο (με απαιτήσεις) θα θέλει μια dedicated κάρτα video editing, αφού κάνει realtime rendering, transitions, κλπ.

Έχω χρόνια που απέχω, αλλά θα κοιτούσα προς matrox μεριά. Αν επικοινωνήσεις μαζί τους θα σε κατατοπίσουν πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω τι συμπεριφορά έχει το pinnacle με nvidia & amd σε gpu acceleration αλλά

ps2:H υπολοιπη συνθεση ειναι ι7 και 12gb ram.

η ραμ ποτέ δεν είναι αρκετή (ειδικά σε 64bit βίντεο εφαρμογές), και αφού είναι τόση φθηνή αυτή την εποχή, προτείνω παραπάνω. Για το pinnacle ίσως να επαρκεί για την ώρα, αλλά αν κάνει καμιά μετάβαση πχ σε adobe soft (64bit), καλό είναι να έχει παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.