Jump to content



Saitek Gear.


vbatsigr

Recommended Posts

off topic

Αξιζει να σκασω λεφτα σε ενα καλο keyboard/mouse? Καιρο ηθελα να αναβαθμιστω σε αυτο τον τομεα αλλα παντα το αφηνα σαν δευτερευον θεμα.. Τωρα με το bf ψηθηκα να το προχωρησω :p

Ψηνομαι για saitek cyborg v7 keyboard και cyborg r.a.t. 5 mouse σετακι.. εχετε κατι καλο/κακο να πειτε για αυτα? Να αντιπροτεινετε κατι?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply
off topic

Αξιζει να σκασω λεφτα σε ενα καλο keyboard/mouse? Καιρο ηθελα να αναβαθμιστω σε αυτο τον τομεα αλλα παντα το αφηνα σαν δευτερευον θεμα.. Τωρα με το bf ψηθηκα να το προχωρησω :p

Ψηνομαι για saitek cyborg v7 keyboard και cyborg r.a.t. 5 mouse σετακι.. εχετε κατι καλο/κακο να πειτε για αυτα? Να αντιπροτεινετε κατι?

Αξιζει πιστευω..με τπτ δν θα αγοραζα ομως αυτα που λες..

Ενα μηχανικο SteelSeries - Gaming Keyboards - SteelSeries 6Gv2 :man_in_love:

και mouse δν ξερω..Ψαξου λιγο στο forum εχει αρκετα θρεντς..

Link to comment
Share on other sites

off topic

Αξιζει να σκασω λεφτα σε ενα καλο keyboard/mouse? Καιρο ηθελα να αναβαθμιστω σε αυτο τον τομεα αλλα παντα το αφηνα σαν δευτερευον θεμα.. Τωρα με το bf ψηθηκα να το προχωρησω :p

Ψηνομαι για saitek cyborg v7 keyboard και cyborg r.a.t. 5 mouse σετακι.. εχετε κατι καλο/κακο να πειτε για αυτα? Να αντιπροτεινετε κατι?

εγω εχω αυτα τα 2 και τα προτεινω πολυ δυνατα...

Razer Abyssus Gaming Mouse - Ποντίκια - plaisio.gr

RAZER Lycosa mirror greek

το mouse απλο αλλα τελεια ανταποκριση στα 1800 dpi που παιζω...!!!

αλλα υπαρχουν και ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑ....:baby::baby::baby:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το Imperator ενώ είναι καλό mouse έχει αρχίσει να μου κάνει νερά...Το κλικ έχει αρχίσει να σκληραίνει και καμιά φορά χάνει το lazer τα y axis και λειτουργεί μόνο σε x.

Το G5 της logitech είχε αντέξει περισσότερο καιρό...οπότε δες και τις logitech.

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει πιστευω..με τπτ δν θα αγοραζα ομως αυτα που λες..

Ενα μηχανικο SteelSeries - Gaming Keyboards - SteelSeries 6Gv2 :man_in_love:

και mouse δν ξερω..Ψαξου λιγο στο forum εχει αρκετα θρεντς..

:T:

το ζαχαρωνα κι εγω αυτο, λογω του οτι πραγματικα ειναι διαφορετικο απο τον ανταγωνισμο (με εξαιρεση τo razer black widow που επισης ειναι μηχανικο και εχει και "καλουδια" οπως macros). το θεμα ειναι οτι ειναι πανακριβο (ειδικα σε illiminated που με βολευει αργα το βραδυ, φευγει πανω απο κατοσταρικο), αλλα σιγουρα αν ειχα τα λεφτα, θα το χτυπουσα ανετα...

ετσι κατεληξα σε αυτο της υπογραφης μου (που εχει κατα την αποψη μου τον καλυτερο συντελεστη αποδοσης/τιμης) και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. ακομα πιο ευχαριστημενος ειμαι με το ποντικι της υπογραφης μου, με βολευει παρα πολυ με ολα τα κουμπια του, το (μεγαλο, και εννοω ΜΕΓΑΛΟ) μεγεθος του και φυσικα την τιμη του (το βρηκα σε ενα μαγαζακι ενος φιλου με 15 ευρα, vbatsi αν τυχον σε ενδιαφερει αναφερομαι σε μαγαζι που ειναι στη λαρισης, περιπου στη γωνια του τετραγωνου πριν φτασεις στο sprinter οπως κατεβαινεις απο τη νομαρχια...)

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αυτο

images?q=tbn:ANd9GcQRoc51jaH08y7EhCO_B-z7lqnaqjaR_2G-94QbuwF7jXBxT5Nnbg

[ame=http://www.amazon.co.uk/Logitech-920-002241-G110-Gaming-Keyboard/dp/B002ZLQ82G/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1329917429&sr=8-3]Logitech G110 Gaming Keyboard: Amazon.co.uk: Computers & Accessories[/ame]

βολικο αν και μου πηρε καιρο να συνηθισω τα ελαφρως μικροτερα πληκτρα του....

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα μηχανικα αλλα οντως ξεφευγουν σε τιμες, ειδικα αν θες και με φωτισμο και macros (παιζω και λιγο L2 :p)

To black widow ultimate φαινεται ωραιο, μηχανικο, φωτισμος, macros.. αλλα τιμη.. 125 ευρα :p

mouse εχω το λογιτεψη G5 ακομα, ενταξει με βολευει και δεν εχει χαλασει η κατι αλλα ετσι για αλλαγη σε κατι καλυτερο ελεγα.. anyways τηα το ψαξω λιγο γιατι μου μπηκαν αμφιβολιες για τα saitek γενικα μετα απο μια μικρο-ερευνα στο forum..

:T:

ακομα πιο ευχαριστημενος ειμαι με το ποντικι της υπογραφης μου, με βολευει παρα πολυ με ολα τα κουμπια του, το (μεγαλο, και εννοω ΜΕΓΑΛΟ) μεγεθος του και φυσικα την τιμη του (το βρηκα σε ενα μαγαζακι ενος φιλου με 15 ευρα, vbatsi αν τυχον σε ενδιαφερει αναφερομαι σε μαγαζι που ειναι στη λαρισης, περιπου στη γωνια του τετραγωνου πριν φτασεις στο sprinter οπως κατεβαινεις απο τη νομαρχια...)

Το ξερω το μαγαζακι, εχω ψωνισει καμποσες φορες cd αδεια κυριως αλλα και κατι ψιλοπραγματακια.. Ο τυπακος μεσα φιλος σου? πολυ τρελιαρης ο τυπος :p

Link to comment
Share on other sites

@ vbatsigr

[off topic]

Το ξερω το μαγαζακι, εχω ψωνισει καμποσες φορες cd αδεια κυριως αλλα και κατι ψιλοπραγματακια.. Ο τυπακος μεσα φιλος σου? πολυ τρελιαρης ο τυπος :p

κολλητος οχι, κι εγω λογω (πολλων) αγορων το γνωρισα το παιδι, οντως ειναι "τρελιαρης" και πολυ εξυπηρετικος-υπομονετικος και κανει σκοντο χωρις καν να το ζητησεις. ακουει και προχω μουσικες (progressive house) ολη μερα.

πιο πολυ φιλος μου ειναι ενα παιδι απο το active στην αθ. διακου και περσεφωνης γωνια, εχουμε πιει ποτακια μαζι σε κλαμπακια λογω κοινου κολλητου, εκει να δες τρελιαρης...

πηγα και στο multirama αλλα δεν ειχε τιποτα stock, στο seven στην ασκληπιου (που το εχει παλιος κολλητος και δουλευουν μεσα γνωστοι και φιλοι) εχει μη σου πω 50 ποντικια αλλα κανενα gaming, ολα ητανε με χρωματακια και σχηματακια... [/off topic]

σορυ παιδια (μη 3καλινα... :p) για το οφ τοπικ...

Link to comment
Share on other sites

[off topic]

κολλητος οχι, κι εγω λογω αγορων το γνωρισα το παιδι, οντως ειναι "τρελιαρης" και πολυ εξυπηρετικος-υπομονετικος και κανει σκοντο χωρις καν να το ζητησεις. ακουει και προχω μουσικες (progressive house) ολη μερα.

σορυ παιδια (μη 3καλινα... :p) για το οφ τοπικ...[/off topic]

αν ακουει και techno-minimal να το προωθησουμε το store...:dance3::dance3::dance3:

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολογιο θα προτεινα Logitech , εχω το G15 και ειμαι full ευχαριστημενος, μπορεις να δεις και αλλα απο αυτη την σειρα ειναι αξιοπρεπεστατα,

οσον αφορα τα μηχανικα keyboard ,δεν θα επαιρνα γιατι με ξενερωνει ο ηχος τους :p

Mouse εχω δοκιμασει αρκετα, σχεδον ολα τα gaming της Logitech , για οικονομικο και καλο μπορεις να δεις το G400-G300 , τωρα ειμαι με ενα Razer Deathadder και ειμαι πληρως ικανοποιημενος.

Link to comment
Share on other sites

off topic

Αξιζει να σκασω λεφτα σε ενα καλο keyboard/mouse? Καιρο ηθελα να αναβαθμιστω σε αυτο τον τομεα αλλα παντα το αφηνα σαν δευτερευον θεμα.. Τωρα με το bf ψηθηκα να το προχωρησω :p

Ψηνομαι για saitek cyborg v7 keyboard και cyborg r.a.t. 5 mouse σετακι.. εχετε κατι καλο/κακο να πειτε για αυτα? Να αντιπροτεινετε κατι?

εγω εχω αυτα τα 2 και τα προτεινω πολυ δυνατα...

Razer Abyssus Gaming Mouse - Ποντίκια - plaisio.gr

RAZER Lycosa mirror greek

το mouse απλο αλλα τελεια ανταποκριση στα 1800 dpi που παιζω...!!!

αλλα υπαρχουν και ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑ....:baby::baby::baby:

Πολυ καλο το abyssus οντως, με ενοχλησε βεβαια που δεν εχει πλαινα ( θελω οπωςδηποτε ενα για laser sight και ενα για change fire mode, + το μεσαιο κλικ να πατιεται ευκολα γιατι το εχω στο minimap zoom out ) οπως επισης με ενοχλησε λιγο το οτι εχει γυαλιστερο πλαστικο πλαι αντι για λαστιχο ( cheap bastards :p ) ,και τελος οτι τρεμοπαιζει ο κερσορας σε πολλα υφασματινα mousepad ακομα και σε καποια πλαστικα( δοκιμασε steelseries NP+ και goliathus CONTROL, επειδη ειναι τραχια για καποιον περιεργο λογο το Jitter που προκαλουν ειναι ελαχιστο σε συγκριση με QcK κλπ)

Τα θετικα του abyssus : αψογη αποκριση στα 450 και 1800dpi ( αν υπαρχει raw input απτο game ενεργοποιημενο ) και μισο μετρο να θες για να στριψεις πισω σου δεν υπαρχει περιπτωση να σε "κρεμασει" οσο γρηγορα και να θες να το κανεις - παναλαφρο (67g) - λεπτο καλωδιο που δεν ενοχλει καθολου - 1000hz απο default - διακοπτες απο κατω για polling rate / dpi, τσεκαρε και το review εδω [ame=http://www.youtube.com/watch?v=0ziDyuZkwX4]Abyssus Review - YouTube[/ame]

Πληκτρολογιο για fps ΔΕΝ αξιζει, πεταμενα λεφτα ειναι, αν οντως θες να τα χαλασεις κοιταξε λιγο προς τι αγγελιες του φορουμ, πρεπει να υπαχει το steelseries 6gv2 στα 65 ευρω, ΔΕΝ δινουμε λεφτα σε μεμβρανη ! ( http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=mechanical%20keyboard%20guide%20&source=web&cd=1&ved=0CCkQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.overclock.net%2Ft%2F491752%2Fmechanical-keyboard-guide&ei=qO1ET6aLI5H58QON8N3UBA&usg=AFQjCNFAgj0YRDxN1ibG5vjgT00PpTm37w&sig2=fAHfHWykqvGlXxHrnFqQsg ) εγω παντως θα προτεινα αντι για μηχανικο πληκτρολογιο ενα ζευγαρι superlux 668B για το οποιο παλι υπαρχει ανστιστοιχο θεμα εδω μεσα, βοηθαει να παιζεις με καλα ακουστικα και ας μην γλιτωνεις συχνα το knife :p

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολογιο για fps ΔΕΝ αξιζει, πεταμενα λεφτα ειναι, αν οντως θες να τα χαλασεις κοιταξε λιγο προς τι αγγελιες του φορουμ, πρεπει να υπαχει το steelseries 6gv2 στα 65 ευρω, ΔΕΝ δινουμε λεφτα σε μεμβρανη ! ( http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=mechanical%20keyboard%20guide%20&source=web&cd=1&ved=0CCkQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.overclock.net%2Ft%2F491752%2Fmechanical-keyboard-guide&ei=qO1ET6aLI5H58QON8N3UBA&usg=AFQjCNFAgj0YRDxN1ibG5vjgT00PpTm37w&sig2=fAHfHWykqvGlXxHrnFqQsg ) εγω παντως θα προτεινα αντι για μηχανικο πληκτρολογιο ενα ζευγαρι superlux 668B για το οποιο παλι υπαρχει ανστιστοιχο θεμα εδω μεσα, βοηθαει να παιζεις με καλα ακουστικα και ας μην γλιτωνεις συχνα το knife :p

80 euros NEW απο Steelseries. Παιρνεις και ενα Mousepad και εχεις δωρεαν μεταφορικα.

Πληκτρολογιο θα προτεινα Logitech , εχω το G15 και ειμαι full ευχαριστημενος, μπορεις να δεις και αλλα απο αυτη την σειρα ειναι αξιοπρεπεστατα,

οσον αφορα τα μηχανικα keyboard ,δεν θα επαιρνα γιατι με ξενερωνει ο ηχος τους :p

Sure.

Εχει η Logitech μηχανικο?

Το να δωσεις τα € που ζητανε απλα ειναι....

πεταμα χρηματων αφου τα "λαστιχακια" κοστιζουν τιποτα και ουσιαστικα

πληρωνεις το bling bling.

Υπαρχουν μηχανικα που δεν κανουν ιδιαιτερο θορυβο (αντιστοιχο με ενα που φοραει λαστιχο)

Ο [MENTION=391]Borg[/MENTION] και ο [MENTION=119]Samael[/MENTION] εχουν RAT αρουρια.

Ας πουν και αυτοι μια γνωμη.

Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξερω οχι δεν εχει , βασικα δεν μπορω να καταλαβω και το νεο τρεντ με τα μηχανικα. τεσπα γουστα ειναι αυτα.

Ειναι trend ναι ΑΛΛΑ τα switches οντως κοστιζουν - ισως οχι 200€ που βαρανε μερικες εταιρειες αλλα πολλαπλασια ποσα απ' οσο κοστιζουν οι μεμβρανες - γιαυτο ειπα οτι πληρωνεις μονο τα bling bling-

Σαν κοστος κατασκευης τα μη-μηχανικα ειναι γελοιωδώς φτηνα στην κατασκευη τους σε σχεση με τα μηχανικα.

Link to comment
Share on other sites

80 euros NEW απο Steelseries. Παιρνεις και ενα Mousepad και εχεις δωρεαν μεταφορικα.

Με μεταφορικά πάει γύρω στα 105€ από Steelseries.

Και ναι υπάρχει στις αγγελίες του lab ένα αλλά δεν λέω ποιος το πουλάει :p

Το πληκτρολόγιο είναι βράχος.

Link to comment
Share on other sites

Με μεταφορικά πάει γύρω στα 105€ από Steelseries.

Και ναι υπάρχει στις αγγελίες του lab ένα αλλά δεν λέω ποιος το πουλάει :p

Το πληκτρολόγιο είναι βράχος.

Γιαυτο λεω παιρνεις και κατι με 20€ για να φτασεις τα 100

και να μην δωσεις κερατιατικα 25€ μεταφορικα

αφου με 100€ οι Ευρωπαιοι εχουν δωρεαν shipping.

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι ολα τα μηχανικα,αν θες λαμπακια,οθονακια και αλλα πηγαινε σε κανονικο

αν και γνωμη μου,αυτο το μινιμαλ στυλ του μηχανικου,μου αρεσει αρκετα

εχω την εντυπωση τα κανονικα με φωτισμο ειναι λιγο ξεπερασμενα..

Link to comment
Share on other sites

Για το βραδυνο gameplay ομως ειναι πολυ καλα.. Εχω τυχει πολλες φορες στα σκοταδια να παω να πατησω wasd και να παταω esdf και να λεω τι κανει? :fist:

ε μετα το συνειδητιποιω και λεω καλος μ@λκας εισαι :p

Εν το μεταξυ ειδα και αυτο και λεω αμαν :shout:

Battlefield 3

Αλλα πολλα τα λεφτα Αρη :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.