Jump to content



Αλλαγη mobo και cpu σε windows XP


Ripper18

Recommended Posts

Θελω να αλλαξω mobo και cpu και εχω windows XP,απο 845 και Ρ4 1.5 Willamette σε 865ΡΕ και Ρ4 3.0Νοrthwood.Τι πρεπει να κανω για να συνεχισουν να δουλευουν τα ΧΡ?

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνεις την αλλαγή, κάνε απεγκατάσταση όλους τους οδηγούς(chipset και οτιδήποτε onboard).

Θεωρητικά δεν θα πρέπει να έχεις πρόβλημα, τα xp θα βρουν τις νέες συσκευές της μητρικής και θα ζητήσουν οδηγούς.

Ενδέχεται να σου ζητήσουν activation όμως.

Link to comment
Share on other sites

με τη cpu δεν έχεις κανένα προμπ. για τη μόμπο όπως είπαν και τα παιδιά στην καλύτερη περίπτωση θα αρχίσει να πετάει ποπ απς ότι βρήκε και εγκαθιστά νέες συσκευές... οπότε έχε πρόχειρα και ένα cd win xp και το cd της νέας mobo..

Link to comment
Share on other sites

Επειδω το τελευταιο τριμηνο εχω αλλαξει 3 φορες μητρικη και 3 φορες επεξεργαστη σου λεω οτι 2 φορες που προσπαθησα να γλυτωσω το φορματ δεν μπορεσα να δουλεψω αναγκαστικα για να ναι καθαρο το μηχανημα σου θα κανεις φορματ.Εχε υποψη σου οτι εγω δεν αλλαξα chipset απλα αλλαξα 3 μοντελα 875 με επεξεργαστες northwood.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.