Jump to content



προβλημα με καρτα γραφικών και drivers.


death_stv

Recommended Posts

εχω στο ΠΣ μου μια geforce 4 mx480 και την δουλευω στα 1280Χ1024Χ32 στην 19 ιντσων.

το προβλημα που αντιμετοπιζω ειναι προσφατο αλλα μου εχει σπασει τα νευρα. Εχω τους τελευταιους detonator και παρολα αυτα μου κλεινει η οθονη και αλλοτε επανέρχεται, αλλοτε κολαει και restart μονο του η με βοηθεια. :whip: . Μέσα στα παραθυρια μου λεει πως το προβλημα που εντοπιστηκε ειναι στο αρχείο ntdll.dll της κάρτας.μήπως τα εχει παιξει τελικά και θέλω άλλη?

ΠΣ. Το προβλημα δεν λυθηκε ούτε μετά από απανωτά format.

ΠΣ2 Αν τα επαιξε τι μου προτηνετε????

Link to comment
Share on other sites

Αν το πρόβλημα δημιουργήθηκε με τους καινούριους drivers δοκίμασε να βάλεις μιά προηγούμενη έκδοση μπας και λυθεί.Παρ' όλα αυτά θα έλεγα να πάρεις μια νέα κάρτα γραφικών να δεις το φως σου στα παιχνίδια.Πες πόσα ευρώ διαθέτεις και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δε συμβαινει απο τη μεγαλη αναλυση.Μια gforce2gts 32mb οδηγουσε ανετα 1600χ1200@85hz.

Δοκιμασες να απεγκαταστησεις πληρως ολους τους drivers απο safe mode? Ενα thread γειτονικο (Από Nvidia σε Ati και απορίες) λεει πως μπορεις να το κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kv3d [Σήμερα, στις 12:24]

Ειμαι εντελως ασχετος με το overclocking ,αλλα μηπως υπερχρονισες και την καρτα γραφικων μαζι( ...2,8 P4 800Mhz@3,22Mhz )?

Σε default ρυθμισεις ,δουλευει?

3,22 ηταν ε? πρεπει να το αλλαξω. 3,5Mhz ειναι τωρα. οχι δεν εχω χρονισει την καρτα ειναι ακομα στις default

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.