Jump to content



Αγορά κάρτας γραφικών ATI/AMD


jumaru17

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά θέλω να προχωρήσω σε αλλαγή κάρτας γραφικών. Έχω την ATI HD 2900. Θέλω μια γύρω στα 200-300 ευρώ ATI. Σκέφτηκα την 6850 αλλά δεν ξέρω αν είναι η καλύτερη λύση για την περίπτωση μου και ούτε ξέρω ποια εκδοσή της είναι η καλύτερη. Παίζω παιχνίδια στο PC κυρίως FPS και emulators και θέλω κάτι που να το κρατήσω χρόνια. Ποια μου προτείνετε; :help:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά θέλω να προχωρήσω σε αλλαγή κάρτας γραφικών. Έχω την ATI HD 2900. Θέλω μια γύρω στα 200-300 ευρώ ATI. Σκέφτηκα την 6850 αλλά δεν ξέρω αν είναι η καλύτερη λύση για την περίπτωση μου και ούτε ξέρω ποια εκδοσή της είναι η καλύτερη. Παίζω παιχνίδια στο PC κυρίως FPS και emulators και θέλω κάτι που να το κρατήσω χρόνια. Ποια μου προτείνετε; :help:

το 200-300 ειναι μεγαλη διαφορα σε τη αναλυση παιζεις ? γνωμη μου θα ηταν να περιμενεις λιγο για τις 7850/7870

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν εδώ άμα βιάζεσαι, διαφορετικά περιμένεις

υλοποιήσεις και από άλλες εταιρίες καθώς και

τιμές από άλλα καταστήματα. Btw, αυτό τον

καιρό standar θα παίξουν τούμπανο κάρτες

της προηγούμενης γενιάς σε καλές τιμές

στις αγγελίες. Αξίζει να checkάρεις.

Link to comment
Share on other sites

το 200-300 ειναι μεγαλη διαφορα σε τη αναλυση παιζεις ? γνωμη μου θα ηταν να περιμενεις λιγο για τις 7850/7870

Παίζω σε 1280 χ 1024 γιατί έχω συνηθίσει το 4 προς 3 αλλά σκέφτομαι να πάω σε μια full hd. Παίζουν ρόλο τα hz ας πούμε 100hz πρέπει να πάρω;

Link to comment
Share on other sites

Eγω παντως θα σου ελεγα να κοιταξεις και στα μτχ γιατι γυρω στα 300 πιστευω μπορεις να βρεις μερχι και 580 η με λιγοτερα 6970 που οποια και να παρεις θα ειναι καλυτερη (απλα κοιτα να εχουν εγγυηση)

Link to comment
Share on other sites

Παίζω σε 1280 χ 1024 γιατί έχω συνηθίσει το 4 προς 3 αλλά σκέφτομαι να πάω σε μια full hd. Παίζουν ρόλο τα hz ας πούμε 100hz πρέπει να πάρω;

Msystems.gr - Προϊόντα - Dell U2412M Ultrasharp 24¨ Wide LED (Rev.A04)

στα σχόλια της παραγγελίας σας , απλά αναγράφετε : FBU2412M . Η νέα τιμή που θα την αποκτήσετε θα είναι : 175€ +φπα ! 300 τεμάχια ακόμα σε στοκ - no stress !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Παίζω σε 1280 χ 1024 γιατί έχω συνηθίσει το 4 προς 3 αλλά σκέφτομαι να πάω σε μια full hd. Παίζουν ρόλο τα hz ας πούμε 100hz πρέπει να πάρω;

Αυτήν: Dell UltraSharp U2312HM | Skroutz.gr

ή αυτήν: Dell UltraSharp U2412M | Skroutz.gr

θα πάρεις εκτός αν θέλεις μεγαλύτερη. Άμα 'ρθει

η ώρα, μην ανοίξεις νέο topic, υπάρχουν άπειρα για

οθόνες + το 90% του forum τις Dell θα σε προτείνει.

Link to comment
Share on other sites

Sapphire 7850 OC (PCI Express , 2 GB , GDDR5) - Κάρτες Γραφικών - plaisio.gr

Αυτήν βλέπω να παίρνω. Δεν μπορώ να περιμένω για άλλες σειρές :p

(φρεσκιες ειναι αυτες ζητημα να εχουν βδομαδα απο το release

Οπως ειπα παραπανω ριξε μια ματια στα μτχ στις αγγελιες εδω μπας και εχει τιποτα και γλυτωσεις και λεφτα αλλα και παρεις κατι με καλυτερες επιδοσεις

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν: Dell UltraSharp U2312HM | Skroutz.gr

ή αυτήν: Dell UltraSharp U2412M | Skroutz.gr

θα πάρεις εκτός αν θέλεις μεγαλύτερη. Άμα 'ρθει

η ώρα, μην ανοίξεις νέο topic, υπάρχουν άπειρα για

οθόνες + το 90% του forum τις Dell θα σε προτείνει.

Συμφωνω και γω dell εχω

Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω μπερδευτεί! Αυτές που μου προτείνετε είναι σίγουρα καλές οθόνες. Αλλά βλέπω 8ms αυτά ας πούμε σε μια τηλεόραση είναι πάρα πολλά (ασχολούμαι με fighting games) τι ακριβώς συμβαίνει γιατί βλέπω και monitor πολύ πιο φθηνά με 2 - 5 ms. :help:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.