Jump to content



Recommended Posts

Νταξει καποιος με εχει καταραστει μου φαινεται, οταν πηρα το EC2 περσι λατρεψα το ηψηλο PCS ( perfect control speed, ελληνιστι το οριο ταχυτητας στο αμα το υπερβουν οι κινησεις του χρηστη, ο κερσορας κουνιεται λιγοτερο αποσο επρεπε να κουνηθει ) το πολυ χαμηλο LOD το παναλαφρο και εβελικτο καλωδιο και τις super smooth πατουρες ©

Ξενερωσα ομως με το angle snapping, το γυαλιστερο πλαστικο στο πλαι ( 60 ευρω ποντικι, ημαρτον :S ) και το τσιμπημενο βαρος του ( καπου 103g )

Οταν λοιπον επιασα τον δεκεμβριο το AM στα χερια μου σκεφτηκα " πω γμτ, ποσο ωραια θα ητανε να ειχα αυτο το sensor στο καλουπι του EC2 και χωρις glossy sides "

Τι τοθελα και τοπα :S

ZOWIE GEAR - Introducing the EC eVo

ec_evo_001.png

ec_evo_002.png

Ελπιζω να μας το φερει το φφφφανταστικο eworld οπως εφερε και το AM :)

Link to comment
Share on other sites

Μπαααα, χρειαζομαι οπωςδηποτε dpi on the fly αφου στην DICE εχουν ειδικες αναγκες και το vehicle slider επηρεαζει το gunner seat στο attack chopper :wall::wall:

Ηρθε χτες το artisan hayate σπιτι μου μετα απο 6 μερες αναμονη ( 60 ευρω απο ιαπωνια, αουτς :p ) και σημερα μου εφεραν το spawn στην δουλεια.

Ελπιζω να κατασταλαξω σε αυτο το combo για αρκετο καιρο και το accuracy στο magnum να συνεχισει να ανεβαινει οσο παιζω :p το AM και το g-tf speed αντεξαν μολις 3 μηνες πριν φανε πουλημα :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Ξέρουμε πότε και αν έρθει σε ελληνικό καταστημα?

Ελα μου ντε, εριξα ενα προχειρο google search σημερα και επεσα σε αυτο

Overclockers UK exclusive: ZOWIE EC1/EC2 eVo Pro-Gaming Mouse

The ZOWIE EC1 eVo Pro-Gaming Mouse - black and the ZOWIE EC2 eVo Pro-Gaming Mouse - black are available now, priced at £54.98 each, available exclusively at Overclockers.

Σημειωση οτι τα μεταφορικα απτο συγκεκριμενο μαγαζι ειναι ~ 25 ευρω :suicide2:

Ειναι μπελας παντως η ολη φαση για τους retailers, αφου η zowie θελει να πουλησει το ιδιο mouse σε 2 διαφορετικα μεγεθη και συντομα σε 2 διαφορετικα "καβουκια" , το γνωστο full rubber black και συντομα το full glossy white

zowie-ec1-white-4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό και 54 λίρες και 25 euro μεταφορικά....:-O

Προσπάθησα να το αγοράσω από το site της zowie(που έρχεται πιο φθηνά από overcklockers) αλλά μου έβγαζε συνέχεια λάθος στην πληρωμή..( δεν έχει Paypal)...

[MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] Δεν έχω πάρει και το ΑΜ γιατι πάνω στην αγορά πόσταρες αυτό το θέμα :p

Link to comment
Share on other sites

Glossy = μπλιαχ.

EC2 θα παρεις και γιατι?

Λογω μικροτερου μεγεθους/βαρους?

oh yes EC2 black, το EC1 απευθυνεται σε DeathAdder/intellimouse explorer 3.0 fans ενω το EC2 απευθυνεται σε οσους βολευει το μεγεθος του intellimouse optical 1.1 αλλα θελουνε ergonomic shape αντι για ambidextrous :)

imgur: the simple image sharer

Μην νομιζεις, καποιοι δεν βολευονται ΚΑΘΟΛΟΥ με rubber στα πλαγια και προτιμουνε glossy, βιτσια ειναι αυτα :p

edit : το OCuk δεν στελενει ελλαδα πλεον :p

Link to comment
Share on other sites

Ε κλασσικα καποιος ελληνακλας θα κανε καμια εξυπναδα παλι με 1000€ πραγματα και μπηκαμε μαυρη λιστα κλασσικα.

Μου αρεσει πραγματικα σαν εμφανιση, λιτο και απεριττο.

Το καλωδιο να μην ειχε και το χα παρει χθες-να μοιραζομασταν και μεταφορικα-:p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εδω με 7 περίπου .

http://www.ebay.com/itm/ZOWIE-EC1-eVo-Gaming-Mouse-Black-/140763417408?pt=UK_Computing_ComputerComponents_JoysticksJoypadsGamepads&hash=item20c6274b40#ht_1926wt_1159

Ειμαι σε φάση που ψάχνω ποντίκι γιατι το G9 μου πέφτει μικρο και με κουράζει...

Αξίζει το Zowie EC1 ?

Έγινε επεξεργασία από angel_f
Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα απο εδω -> Kustom PCs ZOWIE EC2 eVo Gaming Mouse Black

Δεχονται paypal κανονικα, πληρωσα οσο θα πληρωνα αμα το επαιρνα απευθειας απο zowiegear.de, δηλαδη 71 ευρω, τα λεφτα τα πηρανε στις 29 και το ποντικι εφτασε στα χερια μου το πρωι με royal mail ΧΩΡΙΣ tracking ομως.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] Εντυπώσεις από mouse???:hmm:

Μια χαρα ειναι μαν,εκανα την μεταβαση απο EC2 σε EC2 evo χωρις κανενα θεμα.

Το LOD ειναι εξωφρενικα χαμηλο ακομα και στο καταμαυρο hayate, οι huano εχουν πολυ εντονο feedback και φυσικα η απουσια angle snapping ειναι αρκετα αισθητη ακομα και στο desktop.

Στο tracking εχει γινει τοσο καλη δουλεια με τον custom lens που ακομα και στο ανοιχτοχρωμο shiden (http://img94.imageshack.us/img94/9693/dsc00221fg.jpg) το ποντικι διαβαζει κανονικα, σε αντιθεση με το spawn που για να εχεις καλο tracking συμβιβαζεσαι με το ηψηλο LOD.

Το ποντικι ειναι οτι ηθελα, ενα μαζεμενο intellimouse explorer 3.0 χωρις τα προβληματα των laser :)

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που ειδα το θεμα σου Γρηγορη και δεν την πάτησα με τα εμπορικά που κοίταζα...

Πολυ καλο το EVO και με ποιότητα κατασκευής που δεν φαίνεται απο τις φωτογραφίες!

Οι πρώτες εντυπώσεις ειναι θετικότατες :D

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι μαν,εκανα την μεταβαση απο EC2 σε EC2 evo χωρις κανενα θεμα.

Το LOD ειναι εξωφρενικα χαμηλο ακομα και στο καταμαυρο hayate, οι huano εχουν πολυ εντονο feedback και φυσικα η απουσια angle snapping ειναι αρκετα αισθητη ακομα και στο desktop.

Στο tracking εχει γινει τοσο καλη δουλεια με τον custom lens που ακομα και στο ανοιχτοχρωμο shiden (http://img94.imageshack.us/img94/9693/dsc00221fg.jpg) το ποντικι διαβαζει κανονικα, σε αντιθεση με το spawn που για να εχεις καλο tracking συμβιβαζεσαι με το ηψηλο LOD.

Το ποντικι ειναι οτι ηθελα, ενα μαζεμενο intellimouse explorer 3.0 χωρις τα προβληματα των laser :)

Πες αλήθεια, το λες μπας και το πιστέψεις, έτσι;; Χαχα προβλέπω σε κανα 6μηνο αγγελία πωλείται EC2 evo! :p

Μεγειές και καλοφάγωτο!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.