Jump to content



Θερμοκρασια intel core 2 quad Q9559.


JohnnybOlsi

Recommended Posts

Παιδια αυτες οι θερμοκρσιες που εχει ο επεξεργαστης μου ειναι καλες?

temp.jpg

Εχω αλλαξει την stock ψυκτρα με μια της arctik cooling εκανε 7 euro περιπου, δεν εχω κανει oc δεν εχω πηραξει τιποτα απτης ρυθμισης! Δουλευει στα 2.83 ghz!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω μεγαλη διαφορα στους δυο πυρηνες που φαινονται,μαλλον δεν εχει κατσει καλα.

Ποια ψυκτρα εβαλες?

καλα μου φανικε οτι την κουμποσα! τελος παντων θα την βγαλω και θα την ξαναβαλω! η ψυκτρα ειναι της arctik coolig! δεν τη βρησκω πια στο eshop για να σας πω ποια ειναι...:nothing:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτες οι θερμοκρσιες που εχει ο επεξεργαστης μου ειναι καλες?

temp.jpg

Εχω αλλαξει την stock ψυκτρα με μια της arctik cooling εκανε 7 euro περιπου, δεν εχω κανει oc δεν εχω πηραξει τιποτα απτης ρυθμισης! Δουλευει στα 2.83 ghz!

Tσεκαρε τις θερμοκρασιες καλυτερα με το coretemp

το speedfan δεν και και πολυ αξιοπιστο εαν εχεις ξανα μεγαλες αποκλισεις

ελενξε εαν παταει καλα η ψυχτρα η εαν εχει μαζεψει σκονη η ψυχτρα και μπουκωνει και τελος εαν δεν δουλευει κατι απο αυτα ξανα βαλε σωστα καινουρια παστα και σιγουρεψε ταυτοχρονα και ολα τα προηγουμενα δλδ να παταει καλα κτλ

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα το Core Temp και αυτες ειναι οι θερμοκρασιες:

temp-1.jpg

Η ψυκτρα δεν εχει μαζεψει σκονη γιατι την εχω καθαρισει τωρα προσφατα!

Θα την βγαλω και θα βαλω καινουρια παστα και θα την "κουμποσω" σωστα με την πρωτη ευκαιρια!

:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο με την διαφορα στους πυρηνες πια.. δεν ειναι ολοι οι επεξεργαστες ιδιοι.Σε παρα πολους επεξεργαστες η διαφορα στους πυρηνες ειναι μεχρι και 10 βαθμους.Δεν σημαινει σονυ και καλα οτι δεν εχει πατησει η ψυκτρα,ή οτι φταιει η παστα ή η σκονη ή δεν ξερω και εγω τι αλλο.Ενταξει οταν συμβαινει καλο ειναι να τσεκαρουμε τα παραπανω αλλα ο επεξεργαστης του ετσι κι αλλιως εχει διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο με την διαφορα στους πυρηνες πια.. δεν ειναι ολοι οι επεξεργαστες ιδιοι.Σε παρα πολους επεξεργαστες η διαφορα στους πυρηνες ειναι μεχρι και 10 βαθμους.Δεν σημαινει σονυ και καλα οτι δεν εχει πατησει η ψυκτρα,ή οτι φταιει η παστα ή η σκονη ή δεν ξερω και εγω τι αλλο.Ενταξει οταν συμβαινει καλο ειναι να τσεκαρουμε τα παραπανω αλλα ο επεξεργαστης του ετσι κι αλλιως εχει διαφορα.

το εχω ακουσει και εγω αυτο! εκτος απο αυτο ομος σε μερικους επεξργαστες αυτες οι θερμοκρασιες που εχω εγω ειναι οι νορμαλ θερμοκρασιες που πρεπει να δουλευουν... ο καθε επεξεργαστης εχει της δικες του καταληλες θερμοκρασιες... ετσι δεν ειναι argy1? απλα ηθελα να της ποσταρω για να σιγουρευτω και να μου πειτε και τη γνωμη σας

Link to comment
Share on other sites

14 βαθμοι κελσιου οπως φαινεται στη φωτο,ειναι μεγαλη διαφορα.

Πολλοι ειναι οι λογοι για κατι τετοιο αλλα το πρωτο πιο ευκολο ειναι να ελεγξεις εαν παταει καλα η ψυκτρα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.