Jump to content



Νέα οθόνη


paynemax

Recommended Posts

6ms gaming monitor? :hehe:

αμα τρεχεις αρκετα Fps,παρε 120Hz με τις 2χ580 θα εισαι οκ θα κρατας αρκετα frames και Θα ευχαριστηθεις απεριοριστο shooting διχως blur,tearing και αλλα κουλα.

img0621x.jpg

venizelosgoawaynoob.jpg

:p

Tearring συνεχυζεις να εχεις απλα πολυ λιγοτερο, και παλι εξαρταται απτο ποσα fps πιανεις, στο apb reloaded πχ που εχει 62fps cap και δεν μπορω να το βγαλω απτο .ini, το tearring ειναι σχεδον τοσο κραχτο οσο οταν παιζω με 40-50fps σε 60αρι IPS

Motion blur + ghosting, οσα και να πληρωσεις δεν εξαλειφωνται πληρως σε LCD, γενικα αξιζει το 120αρι σχεδον οτι παιχνιδια και αν παιζεις, αλλα για να χαρεις πραγματικα το smoothness που σου δινει στην αισθηση ενα τετοιο μονιτορ πρεπει να ειναι και το υπολοιπο setup σωστα ρυθμισμενο ( vsync off αυστηρα - max frames to render ahead "1" / "0" - single gpu - ποντικι στα 500hz ) μην ξεχναμε οτι το input lag παει αθροιστικα

LCDs images delayed compared to CRTs ? Yes ! (page 4: 3 cases and conclusion) - BeHardware

Link to comment
Share on other sites

καμπανα το viewsonic!

παντως σε αυτα που τρεχω δεν εχω tearing,μονο το Alan wake ειχε λιγο

στο bf3 παιζει πολυ tearing αμα το ριξω στα 60,μα πολυ λεμε,στα 120hz τιποτα

ισως ειναι το μονο game που εχω ευχαριστηθει smoothness.

επισης τρεχει πολυ ομορφα και σε racing games το dirt3 ολα φουλ λοκαρει γυρω στα 90-100frames και ειναι απολαυση

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα ,

τελικα τελευταια στιγμη δεν ξερω γιατι αποφασισα να παρω την DELL U2711 REV.A09 , σημερα την παραλαμβανω.

Ετσι και ειναι μ@μ@κια ενα σας λεω ....... καντε μπανιο! ! ! :p

Link to comment
Share on other sites

Mολις την εβαλα πανω , ενα εχω να πω.......μ@μ@ει ασχημα.

Εχω διπλα την LG 2486 LED στα 2ms και μπορω να πω οτι τα σπασιματα στα games που ειχα με την LG δεν τα εχω στην DELL.

Oσο αφορα τα χρωματα απλα δεν υπαρχει ! ! !

Ερωτησουλα , υπαρχει κατι που πρεπει να κανω οσον αφορα τις ρυθμισεις(για καλυτερη αποδοση) η απλα παιζω με τα settings και βαζω οτι με βολευει?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.