Jump to content



The Secret World [MMORPG]


nucleus

Recommended Posts

Νομίζω πως έχει,θα σου στείλω ένα.

Φαντάσου τώρα ότι επί δύο ημέρες έχω κολλήσει σε ένα puzzle quest...

Πρέπει να κάνω ερμηνεία αποκρυφιστικών συμβόλων και επίσης αναζήτηση στο Internet περί decoding σε σήματα Μορς για να βρω μία τοποθεσία στην οποία...όχι , δεν θα κάνω spoil:)

Απίστευτοι γρίφοι...εύγε στην Funcom!

Ωραία.Ναι για δοκιμάσουμε και πως είναι,σα trial.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply
δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι ακόμα σε μη διαθεσιμότητα.

Τι εννοείς??

Τo game είναι σε official διαθεσιμότητα από 3rd July και ειλικρινά έχω εθιστεί με το ρημάδι..... (από τις 29 Ιουνίου επειδή είχα κάνει pre order).

Χρόνια , μα λέω χρόνια είχα να παίξω τόσο εθιστικούς και brain storming γρίφους.:fun:

Τώρα κόλλησα σε ένα quest που πρέπει να ψάξεις σύμβολα της μαύρης μαγείας (σε υπαρκτά sites....!)και να φτιάξω μία επίκληση , προκειμένου να ανοίξω ένα Portal στην Κόλαση...

Έχουν ρίξει απίστευτο μεράκι

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ οτι στην ελληνική αγορά δεν υπάρχει !! Τελικά θα παραγγείλω μονάχα το κλειδί με 28 ευρώ !!

Για κοίταξε στο CD MEDIA.Το έχει στα σίγουρα.

Επίσης , όταν με το καλό το ξεκινήσεις ,στείλε μου ένα pm,μπορούμε να ξεκινήσουμε παρέα.

Θέλω να κάνω ξανά , όλα τα quests στο Kingsmouth!

Link to comment
Share on other sites

The Secret World gets a monthly Update plan

Senior Producer and Creative Director Ragnar Tørnquist said:

“The team is excited to be working on expanding The Secret World. We are committing to a very ambitious update schedule, but our goal is, and has always been, to provide our subscribers with new, high-quality content every month.”

Link to comment
Share on other sites

Το game διαδραματίζεται σε real world map?

Διαδραματίζεται σε φανταστικές τοποθεσίες , βασιζόμενες σε νουβέλες του King , Poe & Lovecraft όμως γεγονότα λαμβάνουν χώρα και σε real χώρες όπως Σεού, Λονδίνο etc.

Τι να πω τώρα για το game...θα φροντίσω να κάνω ένα πλήρη review.

Είμαι τρελό fanboy.

Εύγε ξανά στην Funcom.

Link to comment
Share on other sites

The Secret World Issue #1 ‘Unleashed’ will feature new missions such as:

•Carter Unleashed: An action mission set at the Innsmouth Academy on Solomon Island, where the player gets to know more about the exceptionally gifted student Carter. Exploring the hallway below the academy, Carter will need help controlling her powers – before they get completely out of hand.

•Crime and Punishment: Bestselling horror author Sam Krieg came to Solomon Island to write his latest novel – but there’s more to it than that. Through this investigation, the player will dig into Krieg’s works and the mind of an obsessed fan to learn more about the dark and hidden history of Solomon Island.

•Hell & Bach: Daredevil reporter Daniel Bach is working on the story of all stories, his shot at finally winning a Pulitzer. For years, he’s been chasing the ghost of Theodore Wicker, only to end up trapped at the Overlook Motel outside Kingsmouth Town. But Wicker’s story doesn’t end here – nor did it start here. Following the bread crumbs back in time, the player will investigate the mystery of Wicker, and learn more about what brought him to the gates of hell…and beyond.

•Funeral Crasher: Eleanor Franklin only has her cats and her ghosts to keep her company at her mansion in Blue Mountain – and now the ghosts are getting restless. When the dead themselves are spooked, the living must pay heed.

•The 3rd Age: There have been Ages before ours, and the evidence lies beneath. In Egypt, the sand is thin, and the remnants of past Ages are beginning to spread their influence across the world. The Seven Sentinels hold the key to an investigation that begins in the present, and delves deep into the distant past.

•Red Handed: It wasn’t chance that brought Dr Varias to this distant part of the Carpathians at this particular point in time. Following in his father’s footsteps, Varias is attempting to unravel the mystery of the Red Hand. Why did they build a vast facility beneath this desolate region? What were they doing here? And how was Varias’ father involved? In this investigation, we answer some burning questions about this secret Soviet era genetic research project – and how it ties into the events of the present.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=24311]Typhonios[/MENTION] Σορυ κιόλας αλλα σου άρεσε ένα quest που θα ασχοληθείς με την μαύρη μαγιά; Να κάνουμε κ μια επίκληση στον ακατονομαστο να μας κάνει δούλους του. Ένταξη αν κ αυτο είναι Ωραίο πράγμα σε ένα game τι να πω

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=24311]Typhonios[/MENTION] Σορυ κιόλας αλλα σου άρεσε ένα quest που θα ασχοληθείς με την μαύρη μαγιά; Να κάνουμε κ μια επίκληση στον ακατονομαστο να μας κάνει δούλους του. Ένταξη αν κ αυτο είναι Ωραίο πράγμα σε ένα game τι να πω

Ελπίζω να αστειεύεσαι με το σχόλιο αυτό, ε?:hehe:

Γιατί βλέπω ότι το τιμάς το Diablo 3, μήπως θα έπρεπε να αναθεωρήσεις και αυτό το Σατανικό παιχνίδι ή μήπως το τίγκα στην πεντάλφα Diablo 3, παίρνει άφεση αμαρτιών επειδή είναι της Blizzard?

Link to comment
Share on other sites

Τιγκα δεν ξέρω που το είδες. Δεν λέω κ ότι δεν έχει. Σαφώς κ δεν μου αρέσουν. Αλλα όχι κ να ψάχνω σε περίεργα site όπως εγραψες για να λυσω ένα q. Στα ματιά μου δεν παίρνει κανείς άφεση σε τέτοια θέματα. Το d3 είναι ίσως η μοναδική εξαιρέση που έχω παίξει παιχνίδι με περίεργο όνομα η να έχει τέτοια σύμβολα και όχι λόγω blizzard :)

Link to comment
Share on other sites

Τιγκα δεν ξέρω που το είδες. Δεν λέω κ ότι δεν έχει. Σαφώς κ δεν μου αρέσουν. Αλλα όχι κ να ψάχνω σε περίεργα site όπως εγραψες για να λυσω ένα q. Στα ματιά μου δεν παίρνει κανείς άφεση σε τέτοια θέματα. Το d3 είναι ίσως η μοναδική εξαιρέση που έχω παίξει παιχνίδι με περίεργο όνομα η να έχει τέτοια σύμβολα και όχι λόγω blizzard :)

Πιστεύω ότι κάνεις πλάκα και sorry αλλά δεν με ενδιαφέρει να πάρω άφεση αμαρτιών από κανέναν άνθρωπο, εκτός και εάν είσαι ο Ιησούς.

Diablο (Καλά και μόνο το όνομα κάνει κρα):

Τίγκα στην πεντάλφα, αναφορές σε πρίγκιπες της Κολάσεως, ο Διάβολος παίρνει το σώμα και την ψυχή της κοπέλας και βλέπεις παλουκωμένους Αγγέλους παντού γύρω σου...

Στο Inferno επίπεδο παίζω το Diablo (Διάβολος Ελληνιστί), οπότε ξέρω τι έχει και τι δεν έχει μέσα:)

Α, να μην αναφερθώ και στην Collectors που σου δίνει το mini skull του Διαβόλου με καρφωμένο το soulstone...

Το The Secret World σε πείραξε, στο οποίο είσαι εναντίον μαύρων μάγων , vampires και werewolves....και όχι υπέρ.

Επίσης αναφέρομαι σε παιχνίδι , πρόσεξε τι γράφω "Σε παιχνίδι", δεν προέτρεψα σε κάποιον να ασχοληθεί με την Μαύρη Μαγεία (Μαγγανεία) για να περάσει ένα quest...απλά είπα ότι γίνεται αναφορά σε σύμβολα , τα εάν είναι Σατανικά ή όχι θα το κρίνει ingame.

Α, ναι και η Θρησκεία είναι προσωπική, οπότε δεν ξέρεις εάν είμαι Μουσουλμάνος, Χριστιανός ,Βραχμανιστής, Ολυμπιστής ή Κολυμβητής για να με κρίνεις.

Το κακό δεν βρίσκεται σε ένα video game αλλά στο τι κάνεις. σε προσωπικό και κοινωνικό επίπεδο.

Εδώ ο κόσμος αυτοκτονεί, ρίχνει φόλες και κρεμάει σκυλιά για πλάκα και μας κουμαντάρει η αφρόκρεμα των Illuminati.

Πάμε offtopic όμως και δεν λέει.

Το παιχνίδι τα σπάει και ένα μεγάλο Εύγε στην Funcom.

Ένα τσούρμο Νορβηγών κατάφερε να @#@#$#@# κοτζάμ Bioware.

Link to comment
Share on other sites

Ας κλείσει εδώ η παρένθεση, pls.

Έκλεισε:)

Επίσης όποιος ενδιαφέρεται ένα pm please, να στείλω invite για να δοκιμάσει το game.

Σημειώστε ότι άνοιξαν νέο server μιας και γέμισε σε χρόνο dt!

Δύο video , από 5man instances (στο δεύτερο πολεμάς έναν απόγονο του Cthulu, ο Lovecraft θα ήταν περήφανος:p)

[ame]

[/ame]

[ame]

[/ame]
Link to comment
Share on other sites

Ας κλείσει εδώ η παρένθεση, pls.

Νομίζω Φάνη ότι δεν πρόκειται για παρένθεση αλλά για καίριο ερώτημα.

Πόσο εκ του πονηρού είναι, η μπορεί να γίνει , αναζητήσεις από ένα παιχνίδι να σε στέλνουν σε ύποπτες σελίδες;

Να βρεθείς με αναζήτηση σε gay σελίδες : P ή ψάχνοντας τα μυστικά της τρομοκρατίας

Να μπλέξεις δηλαδή στα καλά καθούμενα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.