Jump to content



Google Codejam 2012


papajim

Recommended Posts

Όσοι ενδιαφέρονται και δεν το έχουν δει, σήμερα διεξάγεται ο προκριματικός γύρος (qualification round) του Google Codejam (ετήσιος διαγωνισμός προγραμματισμού που διοργανώνει η google).

Όσοι φτάσουν στην 3η φάση και καταφέρουν στο τέλος της να μπουν στην 1000αδα παίρνουν δώρο μπλουζάκι ενώ οι 25 καλύτεροι πάνε στον μεγάλο τελικό, ο οποίος έχει χρηματικό έπαθλο και διεξάγεται στα γραφεία της Google.

Για να περάσει κανείς στην επόμενη φάση χρειάζεται 20 πόντους τους οποίους παίρνει αρκετά εύκολα (κατά τη γνώμη μου).

Όποιος θέλει να "παίξει" έχει αρκετό χρόνο ακόμα, καθώς θα είναι ανοιχτός μέχρι τις 2 ή 3 τα ξημερώματα της Κυριακής.

Καλή επιτυχία σε όσους ασχοληθούν :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγάζει τώρα..

Round 1A 2012

Starts in 12 days 5hr 23min

The contest has not started yet. You can access the contest here once it starts.

Practice on previous contests.

Άργησα;

Όσοι δεν προλάβαμε το registration, ξέρει κανείς τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγάζει τώρα..

Round 1A 2012

Starts in 12 days 5hr 23min

The contest has not started yet. You can access the contest here once it starts.

Practice on previous contests.

Άργησα;

Όσοι δεν προλάβαμε το registration, ξέρει κανείς τι παίζει;

Για να πάρεις μέρος στο Round 1 έπρεπε να πάρεις 20 πόντους στο qualification round. Τώρα νομίζω μπορείς να δεις μόνο τα προβλήματα και να παρακολουθείς το scoreboard.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Update - Reminder

Αύριο στις 19:00 και για 2 ώρες και 30 λεπτά διεξάγεται το Round 1B.

Επίσης την Κυριακή στις 12:00 θα διεξαχθεί το Round 1C.

Μπορείτε να πάρετε μέρος είτε σε ένα, είτε και στα δύο και για να περάσετε στην επόμενη φάση πρέπει να είστε μέσα στους 1000 πρώτους του Round.

Link to comment
Share on other sites

Το round 1A ήταν το προηγούμενο Σάββατο στις 4 το πρωί.

Μπήκα λίγο για να δω πως είναι και ήταν πολύ δύσκολο για το επίπεδό μου. Αν είχα όλο το σ/κ μπορεί να το έκανα αλλά σε 2.5 ώρες μέσα και στις 4 λίγο δύσκολο. :p

Link to comment
Share on other sites

Το round 1A ήταν το προηγούμενο Σάββατο στις 4 το πρωί.

Μπήκα λίγο για να δω πως είναι και ήταν πολύ δύσκολο για το επίπεδό μου. Αν είχα όλο το σ/κ μπορεί να το έκανα αλλά σε 2.5 ώρες μέσα και στις 4 λίγο δύσκολο. :p

Ναι είχαν έναν καλό βαθμό δυσκολίας. Το C βέβαια ήταν αρκετά δύσκολο και σε συνδυασμό με τον χρόνο δε λυνόταν εύκολα μέσα σε 2.5 ώρες.

Εγώ πάντως εκείνη την ώρα που ήταν δε τα είδα καν :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.