Jump to content



6850 πρόβλημα με ανεμιστήρα bsod.


deminhio

Recommended Posts

Λοιπόν παιδιά την έχω αγοράσει εδώ και αγοράσει 3 μέρες , πρώτη μέρα όλα μια χαρά ήταν.

Τα προβλήματα ξεκίνησαν από την άλλη μέρα που στα καλά καθούμενα εκεί που ήμουν στο internet ο ανεμιστήρας να πιάνει τα full λες και παίζω crysis με την παλιά μου κάρτα.Μπαίνω στο catalyst να τον κατεβάσω χειροκίνητα, και δεν αντιδράει , από κει και πέρα παίζω game η κάρτα τίποτα normal στροφές μια χαρά όπως την πρώτη μέρα ,και μετά πάλι χωρίς να παίζω game πάρε το 100% του ανεμιστήρα.Ξεκίνησε και τα απανωτά blue screen η να με πετάει από το game.Τελικά, είναι η κάρτα, η φταίει τίποτα από τα drivers,παρόμοιο πρόβλημα ειχα με τα driver και με την παλιά μου 3870 και γί'αυτό ρωτάω.

ΠΑΙΔΙΑ Η ΕΠΟΧΗ ΤΟΝ ΧΡ ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω win7 x64 , το τελευταίο driver έβαλα της amd.Έχω ένα Phenom II x4 940 , ram 4 gb 1066mhz,μητρική M2N32 SLI DLX, PSU 550w.Το install έγινε έτσι όπως πρέπει με τα restart του και το unistall του παλαιού driver, το μονο πρόβλημα είναι ότι δεν βρήκα το ανάλογο drivers της παλιάς κάρτας μου στις ενημερώσεις τον win7 για να το βγάλω αλλα και πάλι δεν νομίζω να φταίει αυτό.Gpu Sapphire Radeon HD6850 1GB.

Link to comment
Share on other sites

Τι θες να πεις με το update?

πέρασες drivers από το update της ms?

και όσο για την εποχή των xp μην είσαι σίγουρος:p

βαδίζουμε μπροστά όχι πίσω:p

Link to comment
Share on other sites

Της ενημερώσεις τον win7 λέω το ότι περιέχουν drivers , τις παλαιάς κάρτας μου,δεν ξέρω ποια ενημέρωση είναι για να το κάνω unistall.

Και για τα Χρ ο λόγοw είναι ότι τόσα BSOD έχω να δω από εποχή ΧΡ , λέτε να είναι το come back.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ο unistaller του atiman 8α τον βρεις κάνε ένα unistall τα πάντα και ξαναδοκίμασε

όσο για τα bsod εγώ δεν ξέρω τι είναι αυτό καρντια μου(από τότε που πήγα σε intel c2d και vista και μετά 7έχω ξεχάσει):p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε για το atiman, δεν μπορώ να το κάνω εγκατάσταση καν στο pc μου,κατά τα αλλα παρατήρησα ότι τελικά δεν είναι η κάρτα μου που κάνει θόρυβο, αλλα ο ανεμιστήρας του cpu ,αν ξέρει κάποιος αν μπορεί να καλυφθεί από την εγγύηση,το ότι το είχα αγοράσει μαζί με το cpu μου ,ήταν δηλαδή box και όχι bulk;Το ότι δεν μπορώ να ρυθμίσω όπως θέλω τον ανεμιστήρα τις κάρτας όπως την πρώτη μέρα παραμένει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε για το atiman, δεν μπορώ να το κάνω εγκατάσταση καν στο pc μου,κατά τα αλλα παρατήρησα ότι τελικά δεν είναι η κάρτα μου που κάνει θόρυβο, αλλα ο ανεμιστήρας του cpu ,αν ξέρει κάποιος αν μπορεί να καλυφθεί από την εγγύηση,το ότι το είχα αγοράσει μαζί με το cpu μου ,ήταν δηλαδή box και όχι bulk;Το ότι δεν μπορώ να ρυθμίσω όπως θέλω τον ανεμιστήρα τις κάρτας όπως την πρώτη μέρα παραμένει.

Κατεβασες τον atiman unistaller 6.3.1 και εχεις προβλημα στην εγκατασταση ? αν ναι στειλτου ενα μυνημα

Οταν λες θορυβο τι ακριβως εννοεις ? βοητο ? μηπως δουλευει απλα σε υψηλοτερες στροφες γιατι λογο ζεστης ανεβηκαν και οι θερμοκρασιες στο pc? αν ναι δεν τον πιανει η εγγυηση γιατι ετσι ειναι η λειτουργεια του

Link to comment
Share on other sites

Όχι πάντα δούλευε σε υψηλές στροφές κάτω 3300 δεν έπεφτε ποτε ,τώρα στα ξαφνικά ένα βουητό λες και λάσκαρε και ακούγεται ώρες ώρες σαν κάρτα γραφικών, γί'αυτό έκανα λάθος από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.